Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (96)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui buli
Cristina, de ce sa nu i le mai faci? [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
pt ca asa insista pediatra lui...
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Ma bucur sa citesc ca savurati vacanta, ca aveti activitati frumoase cu copiii. Zau ca incep sa le invidiez pe mamicile care stau acasa. (si parca mai anul trecut le invidiam pe cele care aveau serviciu). Eu sunt foarte prinsa cu tot felul de chestii si simt ca am din ce in ce mai putin timp pentru copii. Oricum, inchei o saptamana tare grea. (inchei e un fel de a zice, maine mai am un examen si de pregatit un referat pentru luni). Nu v-am auzit/citit vorbind despre planuri de vacanta. Noi pana cum nu avem nimic sigur stabilit. Daca planurile nu se vor indeplini am sa apelez la voi sa-mi sugerati destinatii la care sa ajung asa, fara programare. In alta ordine de idei: incep de luni activitatile in Gradinita Buna Vestire. Am trecut eu ceva pe [url][/url][url="http://www.fundatia.mmb.ro/stiri.php"]site[/url], dar daca sunt doritori pot trimite agenda pe mail. Astept PM. (Carmen, stiu ca tu erai interesata. Daca vine Alex poate vrea si Stefan sa vina, ca altfel prefera sa stea pe la bloc cu prietenii lui). Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana suntem in continuare interesati, dar pe moment Alex e racit putin si il tin home pana ma conving ca nu e ceva grav: are muci, tuseste usor... si il doare un pic gatul. In principiu inghetata bat-o vina e responsabila dar, nu inseamna ca nu ii mai dau inghetata... Am sa vad dupa amiaza cum se simte si voi decide daca merge si la tenis... Si acum ajutor, please! Alex a inceput sa imi puna intrebari despre examen. Ce se intampla daca pica examenul... ramane repetent? I-am spus ca nu si ieri am auzit-o si pe teacher cum ii punea sa repete ca ei sunt cei mai buni si ca vor reusi cu totii. Dar copilul meu are emotii... Ieri a primit diplomele la Smart si Winners unde a luat locul I si II - sau invers, nu conteaza - dar nu il motiveaza si nici incurajeaza asta. Imi spune ca are emotii... Asadar, intrebare intrebatoare... cum sa procedez? Va rog, dati-mi o idee, am inteles ca la examen testele sunt mai usoare decat ce fac ei la testarile saptamanale dar cum ii bag eu asta in cap copilului meu care e un monument de incapatanare...? nu ma prea intereseaza rezultatul ci experienta castigata, dar cum sa il fac sa priceapa asta? "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea]... eu beau un ceai de menta.... ca am mancat de toate din gradina, la tara.... si m-am aranjat... Deci am fost la tara la bunica mea.... de sambata pana ieri... si am venit acasa.... cu ea plina de bube... ca are alergie la piscaturile de insecte... si cum era de asteptat daca s-a jucat cu pisicile.... am facut-o iar de oaie... A facut sotul... ca trenul... Are tratament cu antialergice si Advantan local... Asta e... In rest a fost super fericita ca s-a jucat cu vara-sa care e cu 7 ani mai mare ca ea si care i-a facut toate mofturile.... Oana, spor la treburi.... Si eu as vrea vacanta.... Sper de la 1 august.... Carmen, nu pot decat sa-i urez bafta... Daca e asa cum sunt eu.... poti sa-i spui tu ce vrei.... Eu la orice test, examen am avut mari emotii si acum am la fel.... Eu sunt sigura ca va fi printre primii, dar el e putin stresat.... multa bafta inca odata. Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...