Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste din Iasi (96)


Recommended Posts

multumim. azi cred ca mor de cald; din cauza lui V nu am voie sa folosesc AC nici in casa nici in masina! cica e sensibil dupa scarlatina.
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata. am terminat si noi serbarea, am avut aseara. A fost foarte frumos, au facut un gen de concurs pe echipe cu intrebari din toata materia, din sah, au si dansat, extraordinari. Dar micu' este mucos. Instantaneu l-a luat miercuri, i-a curs nasul, apoi infundat, iar de ieri face si febra. Of si voiam sa il dau la gradi la Oana! Astept acu sa ii treaca si poate reiau ideea cu el, ca trebuie sa ii explic ce si cum. Azi va fi o zi cumplit de calda. Te compatimesc Herra, luati-va bagaje si pe Bucium la umbra copacilor. Zau daca nu imi vine sa fac asa. Mi-e atat de ciuda ca nu am acolo o bucatica de curte numai pentru asta, nu de casa. Da' trece si criza asta. Pupici si ganditi-va la aer racoros de munte poate trece mai usor canicula. Constanta si Calin Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre www.calendare2010.blogspot.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

chiar ce e la bucium, la pietrarie sau nu stiu cum se cheama, am vazut un afis. e cumva o zona de agrement noua? dar de o piscina in aer liber pe langa iasi ati auzit?
Eu stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa. S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la strand...bine acum doua ore. A fost super...de data asta am fost doar eu, ca baietii mei nazdravani sunt deja la bunici la tara in vacanta. Arata bine, e curat, apa in bazinul "mijlociu" era calda...si chiar am inotat. O sa mai repet experienta cu copiii, inainte de a pleca la mare. O duminica racoroasa in continuare, Gabriela si baietii fericiti ca e vacanta[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, n-am nici de una, nici de alta dar tre sa ma laud..iar am condus azi....dus intors pana la Popricani. N-am mai condus de exact un an...tot de pe 13. Am ajuns cu bine, n-am calcat pe nimeni...sper sa ma hotarasc totusi si sa imi inving frica....cred ca, vorba cuiva, ar trebui dimineata asa pe la 5-6 sa ies sa conduc, cand e strada libera... Pupici si o seara racoroasa....oare va ploua? Gabriela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va ofer o [cafea] Carmen, multumim. Gabi, felicitari. Eu sunt mai bine, insa noaptea asta a inceput Stefy sa tuseasca... plin... De joi a tot venit acasa cu secretii uscate in nasuc... si de vineri ii fac si ei aerosoli, nu doar mie.... fiecare cu mascuta ei.... doar cu ser si ulei volatil. Si azi noapte vad ca a inceput sa tuseasca. Azi bifam vizita la CIufulici sa o tund, ca zic eu ca de acolo i se trage, ca transpira foarte tare.... Sa vad cum o conving, ca prietena ei are "parul lung ca printesele" si vrea si ea la fel... si la lungimea de acum e cum e mai rau... nu-i suficient de lung sa i-l pot ridica la spate, doar cel din fata..... Lacramioara si [zana] Stefania Iulia (05.12.2006) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=141167"] Bazar pentru SEBI [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Felicitari celor premiati, micilor artisti de pe la serbari si...vacanta frumoasa! (celor care au) Gabi, felicitari pentru condus. Hai, poate daca iti faci tu curaj ma incumet si eu. (A! La mine a plouat binisor azi noapte, dar azi vad ca tot super cald e) Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan [auto] (11.03.2003) si Victor [bonjovi] (12.07.2007) "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Eu sunt mai bine, insa noaptea asta a inceput Stefy sa tuseasca... plin... De joi a tot venit acasa cu secretii uscate in nasuc... si de vineri ii fac si ei aerosoli, nu doar mie.... fiecare cu mascuta ei.... doar cu ser si ulei volatil.
Stiu ca ai mai spus cum procedezi, dar te rog sa repeti... ce cantitati ce si cum faci doar cu ser fizologic si ulei volatil... Noi am fost la Bucuresti in w-e si eu cel putin sunt tehuie de cap... nu prea respir ok si in plus ma doare capul... Cristina[pup], sincer nu cred ca dr care ti-a spus asta cu AC stie ce spune. Noi folosim acasa si in masina AC fara probleme si stii ca si Alex a avut probleme. Orientezi AC in sus si nu spre pasager. Noi l-am luat pe Alex cu noi si iti dai seama ca la 40 de grade nu se putea merge fara AC... Este o adeavarata isterie cu AC in masina si acasa. Daca AC nu cade direct spre tine nu e nici o problema. Eventual raceste camera si abia dupa, permite-i copilului sa intre. Noi programam AC sa mearga inca o ora-doua dupa ce ne-am culcat si apoi sa se inchida. Nu dormim in camera cu spliterul. Parerea mea, sincer. Decat sa stea in curent mai bine AC.[pup] "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...