Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Teodora D.
Citat:
Sint sigura ca l-a iertat, erau si ei la inceput de drum in Canada, aveau doi copii mici (parca 7 ani si 5 ani) si erau casatoriti din facultate.
Dap, mult bine le-ai facut! Si eu cred ca ai ales cea mai proasta solutie- sa ii spui sotiei. Da' dupa aia nu te-ai mai simtit murdara, ci curata, ai aruncat suferinta pe o femeie "care isi neglija sotul" si pe 2 copii mici. Chiar nu vreau sa fiu dura si nici sa te ranesc, dar vreau sa stii, asa cum ai vrut si tu sa se stie adevarul in 1992, ca mai sunt si oameni care gandesc altfel. Imi pare rau pt bunica ta![flo]
Ei ce atitia ochi peste cap ca o tinara urmarita de un obsedat insurat ii suna sotia..! De mi-ar teroriza al meu sot o pustoaica de 20 de ani, ba bine ar fi sa-mi zica pustoaica, sigur nu i-as purta pica ei. As avea intelegere pentru anii ei si sigur pe ea ar lasa-o in pace pe urma, ce politie[:D]. Ce-ar fi intre mine si el asta e alta problema. Noi femeile suntem diferite si ca amante si ca sotii. Ca sotie inselata as dori sa stiu si chiar nu nu mai conteaza de unde, ca am eu bafta sa dau de ei cum mi s-a intimplat, ca ma suna ea disperata sa o scap de insuratul obsedat ori de-mi zice un anonim la telefon. Tot dracul ala e. Amanta iubitului meu din tinerete, ma rog logodnic trebuia cica sa ne casatorim, a facut bine ca m-a sunat si a dorit sa ne intilnim. Si asa la o cafea am inteles ca eram mintite la modul nesimtit amindoua, mi-a picat mie povestea tare prost atunci dar mi-a prins bine dupa aia. Dupa ce am iesit de tot din relatia aia si chiar si dupa ani de zile mi-am dorit sa ii dau un telefon sa-i zic merci! Dar nu am mai reusit sa dau de ea, cine stie poate o vad pe forum lool:)) ca ea era de pe atunci mama, avea un baiat din prima casatorie. Mi-a schimbat cursul vietii ca de nu eram maritata poate cu un nemernic de om. Ori tentativa de o noapte a sotului meu pe care am condus-o acasa. Ce asa tragedie sa stai alaturi sa schimbi o vorba:)? Si pe mine tot sotia m-a scapat de "insuratul meu" cind eram de 19 ani, pai unul mai copt si eventual trecut prin alte relatii cu tinerele inainte, daca ajunge la stadiul de obsesie si urmarire chiar are toate armele la dispozitie sa terorizeze si sa panicheze o fata tinara fara experienta. Eu din experienta mea nu vad ca asa o mare tragedie o intilnire/ discutie/ confesiune intre nevasta si iubita tinerica si nestiutoare ori chiar amanta din aia adevarata. Pai de ar sti sotia "insuratului" Annei ca o asteapta sa moara, si eu una inclin sa cred ca astea-s povesti de ale lui, ori cine stie ce alte minuni mai povesteste el, altfel ar sta lucrurile. Nu ajunseseram toate la concluzia ca daca noi femeile, ca sotii ori amante nu am mai perminte asa ceva, altfel ar fi si barbatii. Tocmai sectretomania asta mi se pare un fel de a cocolosi barbatii, vai de lucrul ala rusinos nu vorbim ca deh e barbat, trebuie intotdeauna protejat, inteles si mai ales crezut! Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vikinga, nu cred ca Teodora isi dadea ochii peste cap cand scria mesajul si nici io. io eram mai mult [:-/] si m-a lamurit chiar Happy de ce nu apelat la politie. si io am inteles-o. da' am io asha impresia ca tu cam ai o mana-n sold. si asta in virtutea experientzelor tale. nu zic, tie ti-au prin bine discutiile cu amantele si cu sotia cand ai fost amanta. scuze, daca n-am inteles bine. da' dupa cum zici nu toate suntem formate dupa acelasi calapod. unele prefera sa afle. de la oricine. chiar si de la amanta. altele prefera sa afle de la impricinat sau de loc. si sunt aproape convinsa ca cele care nu vor sa afle nu pentru ca vor sa-l cocolosheasca nu vor. ci probabil dintr-un instinct de aparare (acelasi instinct altora le spune dimpotriva: ca vor sa afle). si cand o amanta alege sa se destainuie sotiei nu o face de cele mai multe ori din solidaritate feminina sau pentru ca vor sa salveze casnicia amantului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aha, deci voi vreti sa mi se intample si-a patra, cincea, sasea oara? :-)) Vikinga, eu ma cocolosesc pe mine. eu nu vreau sa aflu de la amanta, mi s-ar parea cu totul umilitor. de la el vreau sa aflu, ca eu cu el am un legamant, nu cu amanta. daca o hartuieste, sa-l parasca la mama lui, educatoare, politie. nu la mine, ca nu eu sunt responsabila de hartuire. adica dupa ce ca m-a inselat, acuma trebuie s-o mai si apar de lupul cel rau??
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oare chiar ar trebuii sa existe in vietile noastre amantele? Sper ca in viata mea sa nu existe pentru ca nu sunt o fiinta foarte calma. Mai bine zis nu sunt calma deloc si s-ar alege doar cu ce consider eu ca merita, adica o mama de bataie si cred ca il voi pune in brate si pe sot. Dupa 6 luni de convietuire aproape sigur mi-l aduce inapoi impachetat bine. Mi-ar parea rau doar de copii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui conchita
aha, deci voi vreti sa mi se intample si-a patra, cincea, sasea oara? :-)) eu nu vreau sa aflu de la amanta, mi s-ar parea cu totul umilitor. de la el vreau sa aflu, ca eu cu el am un legamant, nu cu amanta. daca o hartuieste, sa-l parasca la mama lui, educatoare, politie. nu la mine, ca nu eu sunt responsabila de hartuire. adica dupa ce ca m-a inselat, acuma trebuie s-o mai si apar de lupul cel rau??
[:-)))] Pui problema intr-un mod tare haios. Dar, da, tu trebuie sa o aperi de " lupul cel rau ", ca e la tine in batatura... lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu daca as vrea sa aflu de o eventuala amanta a sotului. Rational da, as vrea sa stiu, emotional nu, nu stiu cum as face fata. Pana la urma, o femeie care nu depinde financiar sau in alt mod de barbat face fata, dar nu toate sunt in situatia asta fericita si atunci trebuie sa inghita si sa rabde. Sper ca nu s-a inteles ca eu sustin ca sotia nu trebuie sa afle niciodata de amanta. Pe mine m-a necajit cazul asta particular si daca Happy nu mentiona ca sotia e iraniana nu as fi intervenit deloc. Dar de cand le-am citit pe Azar Nafisi si pe Marjane Satrapi, pe care nu am sa obosesc sa le recomand, am ramas cu mai mult decat o simpatie pt femeile astea care atunci cand isi parasesc tara si pot sa renunte la burka experimenteaza niste senzatii delicioase, neinchipuite, cand le sufla vantul peste fata si prin par. Iar emigratul din Iran in Canada nu cred ca sufera comparatie cu emigratul din Romania in orice tara vestica. Asa ca mi-am imaginat-o pe amarata aceea de femeie, cu 2 copii mici, aterizata intr-o societate total straina ei, avand ca sprijin doar un sot, aflata in imposibilitatea de a se descurca fara el si primind un telefon de la amanta. Sper ca macar de bulgaroaica nu a aflat, ca sa se fi putut consola cu ideea ca sotul ei a trait o mare dragoste, dar uite, nu a renuntat la familie. Despre Happy am inteles ca acum nu ar mai proceda asa. Poate ca era bine sa se sfatuiasca cu bunica la acea vreme, poate primea un sfat mai bun. Mai cred ca e in natura umana ca atunci cand se rupe o iubire, din varii motive, cand ramane neconsumata sau neimplinita pana la sfarsit, sa ai putina ciuda/gelozie pe partenerul celalalt, pe care poate nici nu il cunosti, dar stii ca el are parte "pe saturate" de persoana cu care ai vrea tu sa (mai) fii, dar nu se poate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...