Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui conchita
Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa [:-)))] Pui problema intr-un mod tare haios. Dar, da, tu trebuie sa o aperi de " lupul cel rau ", ca e la tine in batatura...
ne-om insura noi in saptamana oarba, dar imi aduc aminte perfect ca io am semnat la primarie pentru maritis, nu pentru adoptie![bibe]
[:-)))] Imi asum [bibe] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu, personal, as prefer sa stiu daca sotul meu ar sacai vreo pustoaica de 20 de ani. Astfel, il pot evalua din alte puncte de vedere : doritor de aventuri cu pustoaice. Hmm. Cam libidinos, pt gusturile mele. Traiesti o viata cu un om si tot nu ajungi sa-l cunosti, tocmai pt ca noi toti, pe masura ce trec anii, ne schimbam, maturizam sau doar imbatranim...Daca el doar a imbatranit[:D], vreau sa fiu prima care sa afle [hot]. Ca sa iau masuri... [mariaj] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca m-am bagat in discutie, cu ideea de a ajuta prin experientele mele. Nu am sfatuit pe nimeni sa sune la nevasta, am povestit pur si simplu ce am facut eu atunci. Mi-era teama de el, chiar nu aveam capacitatea sa inteleg acele lucruri atunci. Ma suna si imi spunea ca viata nu mai are sens fara mine, ca isi taie venele, ca vrea sa ma vada, ca nu mai poate. La naiba! Mi-era frica, nu stiam daca este adevarat ca se omoara sau nu. Da, acum as fi sunat la politie direct, sa vina sa il aresteze de la usa mea noaptea, batind in usa si sculind toti vecinii. Sa se duca nevasta-sa sa il ridice de la politie sau de la judecata pe bail, pentru hartuire sexuala. Poate nu era totul indeajuns de complicat ca sa mai complic lucrurile cu politia?? Sau cu educatoarea sau maica-sa... Haide mai Conchita, daca ai ceva cu mine, spune-mi draga pe PM dar nu ma lua te rog la misto aiurea... iar eu sa ma fac ca nu inteleg...sau ce?? Iar chestia ca trebuia sa merg la bunica-mea sa ma sfatuiasca o consider jignitoare de-a dreptul! Nevasta lui nu era neajutorata, muncea si era integrata in societate, ca orice cetatean. IAR EU NU AM FACUT-O DIN FRUSTRARE SAU DIN CIUDA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, si eu as prefera sa stiu, mi-ar fi indiferent cine mi-ar spune. Si apoi as avea o discutie cu mnealui, sa vedem cine a gresit, unde si cu ce, dupa care am vedea daca mai are rost sau nu sa ne adunam. Dar parerea mea, e, ca odata ajunsi la asemenea situatii, ar trebui sa se fie multe discutii in cuplu in prealabil, si neintelegeri, sau barbatul e un Don Juan notoriu, si atunci as sti asta din clipa cind l-as lua, si mi-as asuma sau nu sa trebuiasca sa ma lupt mai incolo cu comportamentul lui. Poveste: poate am mai scris-o, nu stiu. Vecina mea de la 2, tanti Luci, maritata cu nenea Tuca(tzuca), de peste 20 de ani. Tanti, o femeie extraordinara, gospodina, aveau o fata, maritata si ea, sau studenta inca, nu mai stiu. Nenea, era nash pe tren, deci avea de unde alege, un crai de zile mari, cu parul grizonat si ondulat, mereu aranjat si pomadat, barberit si bine mirositor, odata si-a rupt piciorul, si era cu el in ghips, acasa. Tanti Luci, la serviciu, nenea Tuca, in vizita la o doamna cam la 15 minute de casa lor. Tanti a prins de veste, si a plecat mai devreme de la serviciu, s-a dus la blocul unde stia ca locuieste dumneaei, a gasit in fata blocului un baiat: - Ma, cunosti tu pe nenea Tuca? - Da. - Da stii unde e, la ce apartament? - Da, e la mama, la apartamentu x. Asta s-a dus sus, aia i-au deschis, ea circ, i-a luat lu nenea carjele, si l-a lasat cu piciorul in ghips acolo. Nu stiu cum o fi venit acasa. Oricum, casatoriti sunt si in zi de azi, aia nu a fost singura aventura a lui nenea, dar una dintre cele mai spectaculoase. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Happy, eu sunt de aceeasi parere cu tine. Pentru ca eu, in conditiile enumerate de Conchita, tot as fi vrut sa stiu. Si daca relatia noastra ar fi scartait pana atunci, si, mai ales, daca totul ar fi fost lapte si miere intre noi doi. Oricum o dau, tot as fi vrut sa stiu. Aaaaa, ca as fi preferat sa stiu de la el, da, probabil ca oricare dintre noi ar prefera asta. Dar el n-a avut de gand sa-i spuna. Iar ea traia intr-o minciuna. Care nu stiu daca o facea fericita. Pentru ca situatia ei nu s-a schimbat in momentul in care tu i-ai spus. Ci in momentul in care sotul ei a ales sa o minta. Si eu, de cand citesc pe aici, ramasesem cu impresia ca femeile vor sa stie cand se intampla lucruri dintr-astea. Si ma mir ca din ultimele raspunsuri nu prea se intelege asta. Teodora, poti explica putin la ce te refereai cand ai zis: "Pana la urma, o femeie care nu depinde financiar sau in alt mod de barbat face fata, dar nu toate sunt in situatia asta fericita si atunci trebuie sa inghita si sa rabde."? Eu nu prea inteleg, e drept ca eu pot sa ma intretin singura, si nu vad cum o femeie nu si-ar putea gasi o slujba din care sa traiasca (chiar daca si-ar putea asigura doar strictul necesar si nimic mai mult). Daca ar fi vorba si de copii in ecuatie, atunci asta e si responsabilitatea tatalui si de asta a inventat societatea conceptul de "pensie alimentara". Daca e vorba de dependenta emotionala... daca afli chestii dintr-astea iti trece. Doare, dar iti trece. Cel putin asa cred eu. Ca e mai corect fata de propria mea persoana ca eu sa stiu. Nu caut locuri si situatii caldute. In chestiile astea e ca in momentul in care te loveste o boala. Trebuie sa stii ce e si cat de tare poate sa-ti faca rau, ca sa stii cu ce te lupti. Nu sa bei o aspirina si sa te culci cu gandul ca maine trece. Daniela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO Sau cu educatoarea sau maica-sa... Haide mai Conchita, daca ai ceva cu mine, spune-mi draga pe PM dar nu ma lua te rog la misto aiurea... iar eu sa ma fac ca nu inteleg...sau ce??
doamne pazeste! [q] avem o istorie bogata impreuna, dar poate ca nu-ti mai amintesti. nu am nimic altceva pentru tine decat ganduri bune. eu am vorbit din prisma nevestei. eu asa as simti, toata gama de emotii pe care am insirat-o. ai ceva cu mine ca simt asa? tu din postura de amanta ai vazut altfel lucrurile, eu ti-am spus cum se vad de peste gard, de la nevasta (eu, in speta). fara nici un atac la persoana sau alta minune. este perspectiva mea asupra amantei care ar veni sa-mi spuna, nu perspectiva mea despre TINE. despre amanta in general care ar veni sa-mi spuna. mie mi-ar provoca suferinta si umilinta, nu as vrea sa fiu pusa in situatia asta. eu. eu. eu. eu. vorbesc despre mine, nu despre tine ca nu am fost in locul tau atunci sa stiu ce-ai simtit si ce-ai gandit, de-aia nici nu judec nici o amanta, incerc sa le inteleg, vezi bine ca mi-am luat si vuitoane in cap din cauza asta. si mi se pare alarmant ca avem nevoie sa repetam asta de fiecare data cand ne sustinem o parere diferita de a cuiva. mie mi se pare common sense. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Happy, eu sunt de aceeasi parere cu tine. Pentru ca eu, in conditiile enumerate de Conchita, tot as fi vrut sa stiu. Si daca relatia noastra ar fi scartait pana atunci, si, mai ales, daca totul ar fi fost lapte si miere intre noi doi. Oricum o dau, tot as fi vrut sa stiu. Aaaaa, ca as fi preferat sa stiu de la el, da, probabil ca oricare dintre noi ar prefera asta.
pai atunci esti de acord cu mine, nu cu Happy. eu as vrea sa aflu de la el, daca se intampla. nu de la amanta. in fine, ciomagim un cal mort deja.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu, Conchita, as fi preferat sa imi spuna el, dar as fi vrut sa stiu oricum. Deci nu as fi crezut ca e o totala lipsa de sensibilitate din partea ei daca mi-ar fi spus. Cel lipsit de sensibilitate in povestea asta ar fi fost el. Nu ea. Care mi-ar fi spus tocmai, ca n-a stiut de la inceputul povestii cum sta treaba, si in momentul in care a aflat, n-a vrut sa continuie povestea asta. ECSZ: In povestea lui Happy ea n-a fost, cu stiinta ei, amanta. Tu poate te referi ca ai prefera sa nu stii de la o amanta care a ales sa fie asa si iti rade in nas. Dar nu asta era pozitia lui Happy. Ea n-a sunat sotia sa ii dea cu tifla si sa-i spuna ca ar putea oricand sa ii ia sotul si alte minuni dintr-astea. Doar a recunoscut cinstit cum sta treaba, n-a stiut, daca ar fi stiut nu s-ar fi bagat. Eu zic ca sunt doua situatii diferite.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag
Nu, Conchita, as fi preferat sa imi spuna el, dar as fi vrut sa stiu oricum. Deci nu as fi crezut ca e o totala lipsa de sensibilitate din partea ei daca mi-ar fi spus. Cel lipsit de sensibilitate in povestea asta ar fi fost el. Nu ea. Care mi-ar fi spus tocmai, ca n-a stiut de la inceputul povestii cum sta treaba, si in momentul in care a aflat, n-a vrut sa continuie povestea asta.
in mod sigur asa e, el e vinovat. dar amanta nu i-a spus sotiei din solidaritate, ci dintr-un motiv cat se poate de egocentrist, acela de a opri hartuiala. amanta nu merge la sotie sa-i reveleze acesteia, din preaplinul inimii, cu ce animal s-a maritat. ca daca ar fi fost solidara, n-ar fi devenit amanta in primul rand. sau ar fi sunat sotia cand a aflat ca ala e insurat, nu dupa hartuiala. Happy, discut teoretic acum, fac totala abstractie de tine, te rog frumos sa nu te superi iarasi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui danielag ECSZ: In povestea lui Happy ea n-a fost, cu stiinta ei, amanta. Tu poate te referi ca ai prefera sa nu stii de la o amanta care a ales sa fie asa si iti rade in nas. Dar nu asta era pozitia lui Happy. Ea n-a sunat sotia sa ii dea cu tifla si sa-i spuna ca ar putea oricand sa ii ia sotul si alte minuni dintr-astea. Doar a recunoscut cinstit cum sta treaba, n-a stiut, daca ar fi stiut nu s-ar fi bagat. Eu zic ca sunt doua situatii diferite.
asa e.[flo] dar n-a sunat sotia cand a aflat ca e insurat, ci, cum a spus, dupa hartuiala. Happy s-a temut de el si a considerat ca asta e singura solutie sa opreasca hartuiala. nu am citit nicaieri despre solidaritate feminina, iar acum recunoaste ca la maturitate n-ar mai proceda asa...deci eu cred ca mai intelept e sfatul ei de la maturitate, de-acuma, cand spune ca ar fi recurs la alta solutie...parerea mea, desigur, si ma opresc aici cu argumentele, via metoda Fomalhauti (multumesc a treia oara.[asia]) Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos... ********* Rugati-va pentru [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=101404"]Diana[/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542"]Sonia[/url] si [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=104972"]Darius[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]Alaptatul Help-Line[/url] * [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99466"]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil[/url] ********* mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...