Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui casandra
despre esecul/suferinta in dragoste: http://www.sfintiiarhangheli.ro/intrebare.php?iid=1754 Sa ne fie de folos!
Eu, pe barbatul meu l-am iertat demult, ca demult s-a si petrecut aiasta tradare. Il iubesc si, din imbratisarile si saruturile lui, simt ca si el ma iubeste. Eu, una asa cred. Ca doar tot cu mine isi traieste traiul... Casnicia noastra este una obisnuita, chiar daca incercata greu de iresponsabilitatea lui si a unei femei mature...trecuta prin viata, perfect constienta de ceea ce facea... lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui maru
fata draga, se pare ca tu nu ai depasit problema. ai tacut malc din cine stie ce motive, pentru ca daca l-as fi prins cu alta sigur n-ar fi fost numai 2 apropo-uri! poate 2 pe minut, dar numai 2?
Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Luna, bineinteles ca principalii vinovati sunt barbatii nostri. Pe al meu l-am taxat chiar atunci, cand mi-am dat seama. Ei, i-am batut doar 2 apropouri. Dar, am mai raspuns, nu le pot oferi consolare amantelor. Mai ales, ca si eu am fost in postura asta. Si sa stii ca nu din lipsa de respect fata de persoana mea, ci fiindca mi se aprinsesera calcaiele. Si mai si credeam ca nevasta-sa era o piedica in calea fericirii mele...[bibe] Am sansa unei educatii sanatoase, zic eu, si, astfel am pus capat unei legaturi care nu ar fi dus nicaieri. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
unde era educatia sanatoasa cand se intampla? Emma
" Relatia " a durat 3 luni. De minciuni din partea lui. Educatia mi-a adus mintile inapoi in cap, si am rupt legatura cu individul. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lisa, le-am amestecat: 1. ma refeream la sotul tau, cum de i-ai zis numai 2? 2. bravo tie ca ai iesit din plasa de minciuni, dar nu intotdeauna e educatia sau felul in care am fost crescuti factorul care ne determina"sa ne vina mintea la cap" si sa realizam in ce am intrat si pe cine am crezut! Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui maru
lisa, le-am amestecat: 1. ma refeream la sotul tau, cum de i-ai zis numai 2? 2. bravo tie ca ai iesit din plasa de minciuni, dar nu intotdeauna e educatia sau felul in care am fost crescuti factorul care ne determina"sa ne vina mintea la cap" si sa realizam in ce am intrat si pe cine am crezut! Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei! Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Maru, 2 apropouri i-am batut fostei amante, doar nu era sa ma dau in spectacol si sa ma iau cu ea de par pe strada...[:D] In ceea ce-l priveste pe barbata-miu, ii aruncasem toate hainele pe scara blocului si il trimisesem la matracuca. Dar, nu i-a suras perspectiva. Toate astea s-au petrecut cu cativa ani in urma. Totul tine de trecut. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin cu postarea de la sfarsitul capitolului 2 pe tema educatiei copilului pt a nu ajunge in situatii de genu' ca mama de fata, mi-as face griji mai degraba sa nu dea peste vreun nenorocit( insurat sau nu) care sa isi bata joc de inocenta ei.... in acest caz educatia primita din frageda pruncie primeaza, sa stie sa discearna intre bine si rau si mai conteaza sa creasca fara frustrari, fara dorinte neindelinite, sa ajunga un adolescent/adolescenta plina de incredere in propriile fortze. inca de pe acum voi incerca sa nu o fac o barbie girl, ii voi da alte papusi la joaca, o voi indrepta spre jocurile logice, ne vom petrece cat mai mult timp in natura, va avea preocupari variate (muzica, desen, de ce nu matematica) ce sper sa o indeparteze si sa dispretuiasca cultura buzelor tuguiate si noptilor din bambooo....in fine mai ramane de studiat cum, deocamdata are doar 5 luni.:) cat priveste inselatul....in ceea ce ne priveste sunt convinsa ca nu o sa se intample niciodata....o sa spuneti never say never dar, daca nu as fi fost convinsa de asta nu m-as mai fi casatorit, nu am mai fi facut un copil impreuna. as zice ca poama rea se cunoaste dupa maxim un an...cam vezi ce ii poate pielea....vorba gaiei.nevia daca e genu cu ruju' pe slitz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

natasha, nu cred ca e cazul si locul sa o apostrofezi pe lisa realitatea doare, nu cred ca e cazul sa o lovim pt sinceritatea ei, ea are un atu fata de tine - a avut curajul de a pune punct dupa putin timp, nu s-a complacut intr-o relatie josnica ani de zile parca aveai un limbaj mai elevat pana acum...ce s-a intamplat cu el?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anamona
natasha, nu cred ca e cazul si locul sa o apostrofezi pe lisa realitatea doare, nu cred ca e cazul sa o lovim pt sinceritatea ei, ea are un atu fata de tine - a avut curajul de a pune punct dupa putin timp, nu s-a complacut intr-o relatie josnica ani de zile parca aveai un limbaj mai elevat pana acum...ce s-a intamplat cu el?
Am facut doar o constatare ... Nu vad unde am jignit pe cineva. A fost intr-o relatie de gen..Nu conteaza durata,ma axam pe faptul ca a fost .Stii , mi-a ramas intiparita de la o ora de religie la scoala- Cel fara de pacate sa arunce primul cu piatra. Pana la urma, la fel ca si ea si eu am recunoscut k am gresit,si eu ies din aceasta relatie... Daca venea la acea vreme ea pe forum si spunea ce si cum..Nu cred ca mai reactionai la fel. Asa pot veni si eu dupa 10 ani,cand se va fi terminat de mult acest episod urat din viata mea, insa niciodata nu voi rade de cele care vor fi in situatia in care am fost si eu.Ci , prin prisma celor traite de mine,le voi povesti cum stau lucrurile,si cum niciodata nu se vor schimba.Voi da un sfat, o parere si la revedere bum bum!:) http://community.webshots.com/user/Natasha_Pisi Even an angel can end up falling ... :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate postarile de la amante 1,amante 2 si amante 3[:D] Si eu subscriu celor care sustin ca barbatul este cel vinovat 500% sau cat vreti voi.Nu au nici o scuza si cu toate acesta de cele mai multe ori sunt iertati si cea care ramane cu rana in suflet pe tot restul vietii este sotia.[bang] Si amanta sufera dar ea chiar merita mai ales cand accepta o legatura cu un om despre care stie ca este casatorit.[alcool] olguta12 esti tare [flo][flo][flo] ai darul de-a face dintr-o drama o "comedie" Fiecare femeie are drama ei si ar fi multe de spus...precizez ca nu fac parte din categoria amante,din contra "sotie inselatala la greu"care a reusit sa treaca peste ...dar... chiar daca ranile s-au vindecat au ramas cicatricile....[q]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui anamona
natasha, nu cred ca e cazul si locul sa o apostrofezi pe lisa realitatea doare, nu cred ca e cazul sa o lovim pt sinceritatea ei, ea are un atu fata de tine - a avut curajul de a pune punct dupa putin timp, nu s-a complacut intr-o relatie josnica ani de zile parca aveai un limbaj mai elevat pana acum...ce s-a intamplat cu el?
Vad oare un inceput de colt ? [:D] Natasha, ti s-au acordat circumstante atenuante fiindca esti foarte tanara si ceea ce faci poate inca trece drept naivitate (si nu prostie sau nemernicie). Totusi, nu-i cazul sa sari calul. Pana la urma, naiva sau nu, constient sau nu, provoci suferinta unei femei si unui copil. Asa ca... [:-@] Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...