Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (3)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui buli
de acord ca minciuna iese la suprafata cind nu te astepti. alta poveste cu morala: casatoriti de tineri, un singur copil. personalitati total diferite, idei de viata diferite, neintelegeri, gelozii. fiecare dintre acestea ar fi fost un motiv mai mult decit indreptatit pentru divort. nu se intimpla divortul, ba mai mult, se merge inainte, cu spirit de echipa. ei bine, dupa 30 de ani, sotia afla ca sotul a avut o legatura de 1-2 ani cu alta femeie. depresia e gata. face presiuni si afla absolut toata povestea cu amanunte. multe dintre ele dureroase. rezultatul? divortul e iminent, nu conteaza nimic din lucrurile bune sau relativ bune care s-au intimplat. si atunci, la ce bun o minciuna de 30 de ani? pina acum 2-3 luni si eu as fi zis ca nu vreau sa stiu nimic, sa se ascunda si treaba lui. acum insa, dupa aceasta poveste, revin si spun ca as vrea sa stiu. sa hotarim impreuna daca e sau nu e ceva de reparat. iar daca nu e nimic de reparat sa ne oferim cite o noua sansa. mi se pare ca atunci cind stii, tu esti cel care hotaraste. dar cind nu stii, chiar daca e ceva autentic, e greu sa-ti dai seama ce anume. acum citeva luni as fi spus ca e urit sa afli de la amanta. acum spun ca e bine sa afli, de oriunde. cred ca este foarte trist sa ajungi la o virsta inaintata, sa te uiti in urma si sa vezi o mare minciuna. alta poveste scurta: ea, cu amant casatorit. vrea s-o rupa. el, nu si nu, ca te iubesc bla-bla-bla. ea il ameninta: daca nu ma lasi in pace te spun la sotie. el, nu si nu. mai tirziu tipul s-a confesat unui prieten ca ar fi vrut sa se vorbeasca cele doua ca sa iasa scandal si el sa divorteze. pentru ca ar fi vrut sa divorteze, dar nu si-a asumat nimic. rezultatul? e si acum, dupa 10 ani, cu sotia, in vesnica depresie alcoolica. intre timp au facut si un copil. ruptura cu amanta a fost definitiva. devin repetitiva, stiu, dar, oricum ar fi, cu poale-n cap, civilizat, e mai bine sa stii cum stai. pina la urma daca cineva iti vinde o casa subreda si descoperi singur asta te superi rau de tot, este? daca stii, iti asumi niste reparatii sau te muti. [url="http://www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag"]@[/url]
Buli [flo][flo][flo] Si eu cred la fel. As vrea sa aflu, categoric, dupa care decid: intr-un sens sau in altul. Mi se pare aiurea sa ia altul decizia in locul tau, doar pentru ca tie ti-a lipsit informatia. Happy [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mianna, sigur ca sotul cind isi gaseste amanta trebuie sa accepte si riscul ca amaata sa ii spuna nevestei, ori oricare altcineva dintre prieteni. Sotul tre sa-si ia si riscul ca amanta sa devina o obsedata care sa-i urmareasca sotia si copiii, ca doar s-au mai auzit cazuri, chiar aici la subiect citeva. Nu e datoria amantei sa aiba grija de sufletul nevestei, probabil ca barbatii care inseala au insistat asa de mult asupra acestei secretomanii incit de acum e privita atit de normala, de ne de peste cap ideea ca da, amanta poate suna nevasta. Nici nu mai conteaza din ce motive, din buna credinta, din rautate, chiar nu conteaza. Stateam si ma gindeam oare cum ar fi daca eu maritata si cu doi copiii m-as indragosti de un tinar de 20 de ani, l-as minti zicindu-i ca-s libera, l-as vraji cum as putea:) de si el ar face o pasiune pt mine, sa zicem:). Si cind el ar afla ca-s maritata si cu 2 copiii, de ar incerca sa se retraga, ei cum ar fi sa o iau razna, sa-l urmaresc, sa-i zic ca ma omor in fata usii lui, sa-i intimidez prietenele pe strada, sa ma arunc in genunchi in fata lui cind iese pe poarta liceului si alte faze de gen. Daca ar hotari sa-i zica sotului ca sa scape de mine, bine ar face, politia ar fi o alternativa si mai si, asa ca zicindu-i doar sotului ar fi o cale inca blinda. Oare sotul ar trebui sa sufere ca un inselat ca in cazul unui amant sa zicem clasic? Ori ar trebui poate sa-si protejeze copiii si chiar pe el insasi de asa o femeie. Poate chiar sedinte la psihiatru mi-ar trebui si nu sa fiu lasata libera pe strazi terorizind tinerei fara minte. Sotul ar trebui sa se simta lezat ca intre barbati fata de un pustiulica fara minte speriat si pacalit de nevasta? Teodora eu recunosc sunt subiectiva[:D], pentru ca o cunsoc pe Happy si cunosc si povestea asta cu iranianul de mult timp si in amanunt, dar chiar imi vine greu sa cred ca cineva o poate vedea pe Happy ca fiind cinica, ma ia si risul cind ma gindesc:). E primvara, uite o floare pentru tine[flo], pacat ca nu ai citit toate paginile scrise la subiectul asta, au fost scrise atitea povesti interesante, unele socante, atitea si atitea, am degustat aerul asta intre prietene la cafea care ba se spovedesc[:D] ba intreaba, isi zic parerea, dar doar atit. Fara degetul atintit in aer, asta a fost farmecul subiectului[:)]. Stiu sunt subiecte si subiecte care in virtutea faptului "ca ne zicem parerea" ajung sa fie o lupta corp la corp. Nu m-as fi bagat si sigur nu s-ar fi bagat f multe fete cu sufletul pe tava si cu viata la vedere, de ar fi fost asa si aici. Eu una as raspunde cu drag cuiva care intreaba sincer ceva, ori vrea sa inteleaga ceva ce pare de neinteles, ba as explica pe indelete cu placere chiar de opiniile ar ramine neschimbate, nu asta e important. Dar la luari la rost, semne de exclamatie si intrebare cite trei unul dupa altul, nu, nu vad de ce m-as explica. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca e un fel de "me holier then thou" tip de reactie asta sa ii spui sotiei. Te "curata" virtual de pacat si te mai si pune in pozitie de generozitate falsa. Iar daca as fi sotie inselata in nici un caz nu mi-ar place sa imi spuna amanta ca mi-l ofera inapoi. Ca doar nu e dermatograf. A L’amore che move il sole e l’altre stelle.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Andrada
Si eu cred ca e un fel de "me holier then thou" tip de reactie asta sa ii spui sotiei. Te "curata" virtual de pacat si te mai si pune in pozitie de generozitate falsa. Iar daca as fi sotie inselata in nici un caz nu mi-ar place sa imi spuna amanta ca mi-l ofera inapoi. Ca doar nu e dermatograf. A L’amore che move il sole e l’altre stelle.
Pai cred ca niciunei femei nu i-ar placea sa se trezeasca cu un telefon de la amanta(!!!???).E injositor oarecum, e genul ala de surpriza pe care nu vrei sa o ai niciodata. Dar cand amanta are 21 de ani, e mai mult decat posibil sa se intample. Eu as vrea sa stiu daca sunt inselata. Adica n-as putea trai spunandu-mi ´´vai, totul e roz, totul e ok, nu vad nu aud´´.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte discutiile aprinse despre amantele de 20 si ceva de ani, s-a gandit macar o clipa cineva ca exista amante si amanti de o alta varsta,cu familii inchegate de ani in care iubirea a murit,si totusi se accepta acest compromis pentru a nu suferi atatea persoane deodata? Stiti cate cunostinte am care isi spun: ca da, s-ar putea sa aibe el, ea o amanta dar prefer sa nu aflu? Stiti ce mi-a spus sotul meu intr-o zi : "chiar daca as sti ca din cauza mea se intampla, m-ar deranja sa aflu ca ai pe cineva"! Cred ca ar trebui privite si din alt unghi situatiile. Si da, exista oameni care pot iubi in acelasi timp doua persoane.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela si Vikinga, este eronata acuzatia voastra, dar nu mai insist. povestea lui Happy a fost un punct de plecare pentru alta discutie, asa cum s-a tot intamplat la topicul asta. dar daca va simtiti mai bine daca imi taiati capul, go ahead. n-am judecat pe nimeni. explic asta de 10 pagini, cred ca ati insistat suficient, cred ca am explicat suficient.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cineva a afirmat intr-un post ca spusul asa (intre parteneri, iubitule, stii am calcat stramb, dar doar asa, o data, si imi pare rau... iarta-ma...), doar cu intentia de a-ti curata sufletul, e o dovada adanca de egoism. tind sa fiu de acord. daca te-ai indragostit pana peste urechi si vrei sa fugi in lume cu micul, negrul, inaripatul sufletel pereche, ia situatia in mana, spune-i partenerului si separa-te. daca ai gresit odata... spovedeste-te. Iti pare rau? Fii mai puternic. Mai bun. Nu mai gresi inca o data... Nu te descarca insa pe partener, langa care vrei sa mai stai, dar vrei asa, sa te inghita si cu bune si cu rele... fara sa se supere. Nu dati cu pietre. Zic si eu ca situatia ideala ar fi sa nu gresim... adica sa avem suficient respect fata de noi insine, si fata de celalalt, incat sa ne abtinem, sau sa rupem pisica, daca asa simtim... In acest fel n-ar mai exista amante, ha-ha... Dincolo de asta... cum prefera / simte / poate fiecare...[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Yasmine [A, si caz adevarat. Prietena mea e avocata, si a fost la citirea unui testament, ea reprezentandu-l pe defunct, unde a fost nevoita sa invite pe sotia si fiica defunctului, si pe amanta si fiica acestuia. Nu trebuie sa va povestesc ce ochi a facut vaduva, vazand ca fiica amantei avea aceeasi varsta ca si fiica ei, ele traiau cam la 100 de km departare una de alta, si pana in acel moment vaduva nu a stiut ABSOLUT NIMIC despre existenta amantei si fiicei ei, cu toate ca defunctul s-a ocupat indeaproape de cresterea si educatia fiicei. Amanta stia de sotie! >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Cunosc si eu un caz similar adevarat. Matusa mea , isi consoleaza colega dupa moartea sotului. Ea plangea tot mai tare si ii spune:s-a intamplat ceva si mai rau. CUM?? Mai rau decat moartea neasteptata? Da! A descoperit ca plimbarea saptamanala a sotului la tara, unde avea treaba in gradina era defapt la alta SOTIE (parca sotie, o sun sa vad)care avea un baiat aproape de varsta baiatului din Bucuresti. Femeia de acolo credea ca saptamanal sotul lucreaza in Bucuresti, acolo aveau treaba.... A fost extrem de socant/. Avea o furie imensa pe toata aceasta minciuna. Si nu mai avea cui sa ceara socoteala (probabil II cerea lui acum Cineva socoteala). Ideea e ca nu stia nici cealalta femeie (sau asa zicea, nu stiu). Eu consider din tot sufletul ca minciuna are picioare scurte ,raneste mult si innoroiaza sufletele. Bine, daca omul are o escapada de o seara, isi da seama, te respecta si nu mai repeta....sa ramana le el, dar altfel NU. Mi-e ft greu sa vorbesc despre mine, pentru ca inca dupa 3 ani nu am trecut. Nu peste divort, sunt ft bine acum, ci peste minciunile care mi-au taiat sufletul in doua. Sigur ca preferam adevarul. Amanta era sub nasul meu. Amanta nu numai ca nu a dat telefon, avea tupeul sa vina peste tot cu noi, sa se linguseasca pe la spatele meu, sa vina in casa parintilor mei (cu gasca) si sa se linguseasca dupa copil. Mie mi s-a parut incredibil ca un om sa te loveasca pe la spate. Da, am fost proasta si nu mi-am dat seama pt ca nu mi-am imaginat ca cineva poate minti atat de mult timp. Un caracter extrem de infect care s-a mentinut ani de zile, pana am descoperit. Mi-a fost prea sila sa ma intalnesc cu ea, acum fuge efectiv daca este aproape sa ne intalnim. Recunosc caracterul slab al celui cu care m-am casatorit si caruia ii convenea probabil situatia. A mintit si cand l-am vazut efectiv, si el si ea. Pe mine minciuna dusa la extrem m-a daramat, umilinta si situatiile penibile. Da, preferam adevarul dar adevarul poate fi spus de un om cu principii, nu un om slab care nu stie ce vrea. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olguta unde esti[:)]? Ca fara umorul si buna ta dispozitie ne scoatem ochii aiurea[:D] si e pacat. Si ce ziceti, daca vine prietena cea mai buna, ori sa zicem o amica care te vede ca esti ca nevasta neglijata si te si aude ca te plingi ca ceva nu merge si zice hallo amarito vezi ca sotul tau are pe alta de atita timp, asta-i baiul nu altceva. Ce facem oare, omorim mesagerul asa cum se zice? Da, ne pica prost, sifonate iesim in fata prietenelor respective, poate ne-ar place sa ne dam inca neveste care-si rezolva singure problemele, dar sa zicem ca ca se intimpla asta. Am mai fi prietene cu respectiva? Sau intarim zicala aia ca intre doi nu te bagi orice ar fi ca pe urma iesi tu rau? Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...