Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 499
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui anamona a avut curajul de a pune punct dupa putin timp, nu s-a complacut intr-o relatie josnica ani de zile
de curiozitate, cand e limita intre "bune" si "rele"? cat inca mai numeri in luni, adica pana la 11 luni, 3 saptamani si 5 zile (ca doar week-end-u' n-are cum sa se puna, e exclus prin definitie [:)] ) e ok? devine josnica doar cand i se taie motzul relatiei? sau se contorizeaza altfel, cu schimbarea anotimpului poate? [:-/]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olguta, Viki, Lisa,[flo] Mi-ati amintit de frageda tinerete, atunci cand mi s-a intamplatz ´´intamplarea´´[:D]. Sigur, acum stau si rad cand ma gandesc dar atunci eram capabila sa omor pe oricine imi iesea in cale de nervi si disperare. Aveam un iubit, frumos, manca-l-ar ma-sa.Si era dragoste mare de tot, parintii s-au adunat sa se cunoasca...Mama mea il adora, de deshtept, cuminte, amuzant ce era[alcool].II aducea mamei flori si praline ,chestii din astea care au impresionat-o pe mama pana la lacrimi. Tatal lui era un renumit profesor universitar, mama lui medic, educatie sanatoasa , principii solide..fara probleme. Eram permanent impreuna, ba chiar se transferase la acelasi liceu cu mine sa ne putem pupa in pauze[:D] Ca sa nu o mai lungesc...ma trezesc eu intr-o dimineata de sambata si ma gandesc sa-i fac flacaului o surpriza. Cumpar suc de portocale, iaurturi,sunca, paine si purced spre locuinta lui sa-i fac micul dejun si sa-l servesc frumos la pat. Parintii lui erau plecati, iar noi ne propusesem sa ne petrecem tot weekendul impreuna, DAR urma el sa vina sa ma ia pe la 12, la pranz. Da eu harnica si cu simt de raspundere [:I] la ora 9.30 bateam la usa lui cu bunataturile pentru micul dejun. Bat la usa...nimic. Mai bat odata....nimic. Chiar incepusem sa ma cert ca trezesc omul asa cu noaptea in cap..[alcool] Aud un fosnet in spatele usii...si vocea lui ´´cine-i?´´ ´´Surpriza! Eu sunt iubire,iarta-ma, te-am trezit?´´ Tacere. Eu:´´Iubireee...???´´ El:´´ da, ah, scuza-ma eram sub dus, stai sa trag ceva pe mine si deschid´´. Oau, ce pudic era ..asa brusc. OK, trec peste,are dreptate, cum sa deschida usa asa gol, daca trece vreo vecina pe scari...[alcool] Dupa 2 minute(!!!) da, cam mult..deschide usa.Parul ii era uscat..purta bermude si un tricou...pe moment nu realizez, plec in bucatarie, caut OO-le sa fac omleta. El nu si nu ca nu-i e foame. Apoi zice ´´auzi, mi-ai stricat surpriza, vroiam sa vin mai devreme sa te scot la micul dejun in oras´´[olala] Vai, eram topita. Uite dom-le ce barbat! Incredibil! Ma ia asa frumos pe dupa umeri si ma tot zorea, ´´hai sa plecam, uite ce frumos e afara, de ce sa stam in casa...´´ Zic, OK, plecam, dar tu asa mergi? Nu te schimbi?Si deschid usa la dormitor, amuzata si pliiina de fericire , sa-l ajut pe print sa se imbrace.Se facuse alb ca varul, nici nu mai raspundea... Mai, incepuse sa mi se para suspecta(in sfarsit) purtarea lui. prea se grabea, prea era agitat, se imbracase ca naiba in graba, nu-i pasa el vroia sa plecam. Intr-un final, deschide sifonierul,total ilogic, aiurit, grabit.. isi ia blugii, iar eu ma asez pe pat..sa-l astept. Si...ca in filmele cu Stan si Bran, aud ceva...ca un stranut miic ...undeva prin preajma mea...zic ´´ai soareci?´´[alcool] El : ´´de ce´´? pai am auzit ceva ca un chitzait...raspund eu. El: ´´ti s-a parut´´....aha... Apoi, traiasca comicul si situatiile comice, aud HAPCIIUUUUUUU tare de tot, am sarit doi metri in sus...bai frate, era cineva sub pat!!! Eu ramasesem intepenita in picioare, el intepenit uitandu-se la mine. Tacere. Moammaaa, si dintr-o data imi revin din socul sperieturii, ridic cuvertura si ma aplec...ce sa vad eu oare? O domnisorica sub PAT LA IUBITUL MEU IN DORMITOR!!! Mai, fara gluma(toate prietenele mele care stiu povestea rad si azi cand isi aduc aminte)[alcool] dar imbecilul isi ascunsese amanta sub pat, cand eu bateam la usa cu surpriza mea cu micul dejun. Asa, ce a urmat? mai calma ca niciodata(da, uneori ma surprind si pe mine)[:D] ii spun fetii sa iasa..ceva de genul ´´IESI!´´. Patul nu era inalt, abia putuse intra mandra sub el.Si ma gandesc ca era alergica la praf de a apucat-o stranutul tocmai cand eram eu deasupra ei...[pk]..sau ara alergica la parfumul meu, naiba sa o ia. A iesit fata de sub pat, a inceput sa planga , nu stiu de ce...am intrebat-o de cand se iubeste cu don juanul, ea a zis ca asta e a doua oara..[alcool] dar il stie de la sora-sa care, citez´´ a fost cu el acum doua luni´´[mariaj] CE VORBESTI? Noi cica eram de 7 luni impreuna! Mucosul statea ca un tablou si doar ochii si-i plimba de la una la alta. Am plecat...am lasat-o pe aia plangand. El a fugit dupa mine sa-mi ´´explice´´ca defapt el ma iubeste, ca alea nu reprezinta nimiiic, ´´iti juuuur´´ [alcool] Atunci m-am oprit si pentru prima oara in viata mea am tras cuiva doua palme rasunatoare, incat se auzise si ecoul printre blocuri[8D] Si, teatral ii spun ´´JAVRA``.Apoi mi-am continuat drumul..[:D] Si asta a fost. Punct si de la capat..Bine...e o poveste din frageda tinerete, pe acele vremuri treceam lin peste asemenea suparari:-)) Azi cred ca as reactiona altfel. Nu, nu mai intelept cum ar fi normal [:D] , dimpotriva!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pe mine ma irita un lucru (ok, mai multe) la subiectul asta: amantele sunt strigate aici la raport (stiu ca o amanta a deschis subiectul, da pe ultimele shde pagini) da' sa vina si sa spuna doar ce se asteapta unele de la ele, nu cumva sa indrazneasca sa spuna ceva mai indraznet ca vine si replica: ciocu' mic, ca esti amanta! ma rog, nu li se spune asta tuturor amantelor, doar Natashei careia de fapt la subiectul asta se vrea sa i se ridice self-esteemu. e asha de greu sa discutam cu Natasha, Anna ca si cu niste egale? mianna, foarbe bine punctat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

is la pag. 43, mai respirati si voi nitel :-)) Luna1: Mai fetelor nu mi-ati raspuns si mie la intrebare Cate dintre voi/noi sotiile v-ati ierta sotii in cazul unei aventuri? Si in ce circumstante. iti raspund io. l-as "ierta", in sensul ca as intelege. noi putem sa teoretizam aici pana poimarti despre onoare, curaj, demnitate, cinste si sinceritate. omul cu principii care nu se afla intr-o situatie anume poate sa devina total opus cand intra in situatia respectiva. si poate ca lucrul asta e valabil si pentru mine. la inceputul casatoriei, am cazut de acord ca e ok daca ne indragostim de altcineva, doar sa venim acasa si sa spunem, ca niste prieteni buni ce ne suntem, plini de respect reciproc. dar poate baga cineva mana in foc ca tocmai pentru ca suntem prieteni buni, aflati intr-o situatie de triunghiul bermudelor, o sa ne lase inima sa il ranim pe celalalt?! eu ma stiu pe mine cand ma indragostesc, sunt pur si simplu dusa, n-am nici un strop de ratiune! stiu, pare ireal, dar asta e adevarul. asa ca mai bine evit sa ma indragostesc, stau in safe zone, unde pot dicta principii dupa principii si ma pot bate cu ccc caramida in piept ca "mie, niciodata =[vampa], intotdeauna=[zana]" a fost o discutie mai demult aici pe dc si numa io cu ruxij am zis ca n-am divorta din cauza de adulter, ca am accepta orice (mai putin abuzul) sa pastram casnicia, daca si dansul ar dori, de dragul copiiilor. si ne-am coafat nitel cu rosu, de la rosii donate de cetatencele vajnice si principiale, din cauza asta. :-))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De cate ori nu ati auzit de relatii care se infiripa la birou , el vine zilnic spalat si aranjat de nevasta si-si joaca rolul de napastuit in fata colegelor. Si eu am avut colegi care s-au cuplat, fata, amanta, era convinsa ca-l salveaza pe el de scorpie, fiindca el asa o zugravea: este rea, s-a schimbat f mult, nu ma intelege, etc. Desi imi primesc niste rosii probabil de la voi, eu sincer pe unii soti ii inteleg ca pleaca de acasa. Ce nu inteleg este de ce nu pleaca de tot, de ce nu au sange in.... sa plece cu totul si-si chinuie familia stand cu fundul in doua barci. Am un caz in familie, s-au casatorit de tineri, au muncit ca chiorii si dupa ani de zile si-au data seama ca nu au nimic in comun. Insa puterea obisnuintei, amintirile, averea, copii, barfa, societatea, etc ii fac sa nu se desparata ... si el umbla teleleu si ea sufera acasa dar nu de dragoste ci de ciuda ca-i ranita. Va dati seama ca el la amante le spune ca ce rau este casa, cum nu se intelege cu sotia, iar ele "il salveaza". www.de-azi.ro [url="http://community.webshots.com/user/Deusphoto"]poze familia mea[/url] inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate... http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu o cred pe-asta ca daca sotul se duce la alta, inseamna ca n-are acasa ce-si doreste sau invers cu nevasta. nu o cred si pace. acasa ai un mar, afara te asteapta o para! doua chestii diferite. poti sa iubesti doi barbati/doo femei in acelasi timp? desigur. io pot sa iubesc si 10 in acelasi timp, pe fiecare pentru cate un mizilic, real sau imaginar, nu conteaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lol Lady:) Nah si uite ca tu nu ai ramas o frustrata cu moralul jos care sa reuseasca sa vada viata numai prin relatii obscure. Cred ca toate am fost inselate de primii iubiti, ca de aia is primii:) Ba chiar tre sa vezi, ca tinara fata inselata ma refer, si partea buna a situatiei: te-a eliberat sa-ti vezi de viata, sa incerci si alte experiente si iubiri. Cine zicea, Liliana parca? Ceva de genul ca si-a gasit logodnicul cu alta si s-a gindit sa se razbune. Ori fete tinere si frumusele cum e Natasha noastra, care daca dupa prima iubire ies sifonate se plafoneaza o viata cu resturi printre degete considerindu-se urite, neatragatoare .etc etc. Am avut 2 relatii serioase inainte de casatorie, ca neserioasa is mai defel, dar nu e cazul sa intru in detalii:)) well si in prima de vreun an jumate-2 am fost tipicul de romanca bleaga rau. Ne-am mutat impreuna, el era totusi mai tinerel pt gusturile mele era doar cu 7 ani mai mare, eu 20 el 27. Ne-am distrat copios, am fost in toata tara, ne-am plimbat, am fost cu cortul la mare, la munte, ne-am trait clipa. Si deoadata flacaul meu nu mai presta prin intimitati. Discutind gingas si asa inrosindu-ma ca Natasha, m-am destainuit viitoarei mame soacre. Si ea mi-a deschis mintea! ARE VRAJI! Daaaaaa, vraji de vraji chiar[alcool]. Mi-am cheltuit bursa sa platesc nush ce tiganci si ritualuri, niste prostii de ma doare capul acum. Evident avea o alta, mai coapta, mai experimentata, alt tip decit mine, eu-s inalta si mai atletica asa, aia mititica si fisneata. M-am intilnit si cu ea si tot vedeam lucrurile in ceata, ba mi-a aratat si poze, era imbracat cu haine spalate si calcate la dunga de mine, am zis doar ca imi intrasem in rol de romanca traditionala, la impresionat flacaul cu mincare si curatenie luna. Cind am aflat de ea, cind am intilnit-o, cind am vazut pozele alea, am slabit in 2 zile 3 kg[:D]. Bineinteles ca flacaul meu a plins, a a jurat iubiri eterne si toate alea, ca le stim acum. Am iesit din relatia asta, mi-am lins ranile vreo 2 luni, m-am facut din bruntea blonda si am plecat in viata! E adevarat ca astfel de intimplari te fac sa te simti uritica, nedorita.. cind mi-a facut o tipa mai mare pe care o admiram un compliment m-am uitat triplu!! Am zis ca face misto de mine, asa de down ma percepeam. Si cind ma uit pe pozele tineretei, ma ia risul, eram o floare de fata:) Dar am reusit sa-mi construiesc increderea in mine si am invatat ca asa cum te percepi tu asa te va percepe toata lumea. Femeile complexate care mereau se pling de defectele lor vor ajunge sa fie percepute exact asa cum se cred in nefericirea lor, vor fi ocolite si de barbati dar mai ales si de femei, ca nu vrea nimeni sa fie gunoiul tau menajer in care sa arunci permanent numai pesimism, nesiguranta, negativitate. Am cunoscut femei mai dolofane dar cu un sex appeal EXTRAORDINAR! La urma urmei nu tuturor barbatilor le plac firavele, aici in Nord chiar is preferate femeile asa mai implinte. Tot tiganca aia care imi dezglega "vrajile"[:D] si-mi minca bursa si banii de buzunar, mi-a citit in palma, frunte nu mai stiu si mi-a zis ca o sa am o viata scurta, dar vede ea ca frumoasa. O idiotenie stiu, daaaar la 20 de ani esti mai timp de fel:) si chiar de nu prea crezi, tot iti ramine acolo ideea. Si uite asa, combinatia asta m-a facut dinamita[:D]. M-am aruncat in viata cu cap si plete inainte, am dat de fundul dedesubturilor(si pe bune, acum lucida si mai matura, ma bucur ca am iesit din multe chestii) ca sa ma ridic deasupra si sa exclam: Pffffuuui e al naibii de frumoasa viata asta! Ce pacat ca e doar una! De aia ii zic natashei ori eventual altor fete tinere, ok debusolata, ok nu ai incredere in tine, ooookkk gresesti de 2 ani(!!) dar hai iesi fara, viata te astepta! Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna de curiozitate, cand e limita intre "bune" si "rele"? cat inca mai numeri in luni, adica pana la 11 luni, 3 saptamani si 5 zile (ca doar week-end-u' n-are cum sa se puna, e exclus prin definitie [:)] ) e ok? devine josnica doar cand i se taie motzul relatiei? sau se contorizeaza altfel, cu schimbarea anotimpului poate? [:-/]
mianna relatia mult discutata e josnica de la inceput si pana la sfarsit, nimeni nu a sustinut altceva
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Care este diferenta dintre cele bune si cele rele ? : Atunci cand incepi sa constientizezi ca o persoana sau mai multe persoane sufera din cauza acelei " relatii " si, totusi, te tarai pe tine si toata familia insului in mocirla minciunii, esti un om rau, fara scrupule. Atunci cand constientizezi cat rau faci si rupi legaturile, esti un om cu constiinta. Conchita [flo] Lady J [flo] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...