Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casnicute sexy (194) * Ajutati-l pe Dan sa mearga!


Recommended Posts

Buna fetelor! Liana [pup][pup][pup] Mai dau si eu de beut, e ziua si a lui Gicu al meu!!![alcool][alcool][alcool][cheers][cheers][bere][bere][bere][bere] [pup][pup][pup][pup] si LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE ZILEI DE MAINE!!! [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133766"]Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Moamaaaa...ce la fix am picat! Mancare si bautura!!! [olala] Pacat ca barbatii apar tocma vineri! [:-)))]

 

[:-@] Miha si comorileid="Comic Sans MS">id="red">id="size1">

[flo] Vreau sa nu mai fiu diferitid="size1">id="purple">id="Comic Sans MS">

[yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...id="Comic Sans MS">id="purple">id="size1">

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]id="green">id="Comic Sans MS">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va pup fetelor si va multumesc de urari.[pup]

Mi-am luat o pauza mare de DC din lipsa acuta de timp si din cauza multor necazuri ce m-au lovit.Nu stiu cu ce sa incep....

Stiti ca va rugam prin februarie sa spuneti o rugaciune pentru mama ca se opereaza.Ei bine...s-a operat pe 2 februarie...toate bune si nu prea in sensul ca la cateva zile de la operatie dr i-a deschis-o pur si simplu din cauza unei infectii cu stafilococ auriu (zicea el). O curata manual.... nu va zic ce chin pe biata mama...tragea efectiv puroiul cu aspiratorul de-acolo.Dupa vreo 2 saptamani de la deschidere dr considera ca mama poate merge acasa(atentie cu plaga desfacuta!!!) si sa vina la pansat zilnic.Timp de o saptamana a stat la mine sau la fratele meu si mergea zilnic la pansat.Plaga era OK in sensul ca nu mai aspira, doar curata.Numai ca mama se simtea din ce in ce mai rau.Lipsa poftei de mancare...slabita...rau, rau, rau.Intrase intr-un fel de depresie...spunea ca nu se mai face bine, etc.Am hotarat sa o ducem la Bucuresti.Am plecat intr-o zi de marti la spitalul Ministerului de Interne.La prima vedere dr de-acolo si-a pus mainile in cap si a zis din start: virus intraspitalicesc (Pioceanic un virus taaaare nenorocit).Deci mama contactase virusul in spital.A zis ca nu garanteaza nimic...mama fiind si hipertensiva si cu diabet.Lumea s-a prabusit.Prima data in viata am suferit cu adevarat.

Au dus-o direct in terapie intensiva , izolata pentru a evita contaminarea.Imediat au inceput analize peste analize.In zona ficatului au descoperit „ceva” neputand sa se pronunte ce ce. A doua zi, miercurea, au bagat-o din nou in sala de operatii sa o curete.In zona ficatului se stransese o punga de puroi.De-aici starea de rau si foarte rau si lipsa poftei de mancare. Peste inca 2 zile adica vinerea, din nou in sala de operatii.Alt lavaj...din fericire suportat cu bine de mama.

Ajunsesem asadar la 3 operatii si implicit 3 anestezii in o luna si un pic.Mi-a fost greu...foarte greu...Uram telefonul.Era cel care-mi aducea vesti.Mama a murit?Sau nu?

Insa dupa aceea a inceput cosmarul.Mama parca nu mai era mama.Mergeam la ea la fiecare 2 zile.Ne randuiam eu si surorile, fratele, tata sau cumnatul meu.Nu o puteam vedea decat maxim juma de ora. Insa...nu mai era mama. Spunea ca cineva a violat-o, vorbea aiurea...nu intelegeam nimic.Operatia se inchidea bine.Insa a venit diagnosticul medicului psihiatru: DEMENTA SENILA.Din nou s-a prabusit lumea pentru mine.Mama?De ce ea?

La fix 2 saptamani, intr-o zi de luni dr ne spune ca miercuri o externeaza, operatia fiind bine.Dar.... in ziua urmatoare, pe 23 martie ...mama a facut un accident vascular.Coma, pareza ambele parti.Din nou am simtit durere si neputinta... A avut noroc ca a fost in terapie intensiva si i-au instituit imediat tratamentul.

Starea era foarte grava.Cuvintele doctorului imi rasuna si acum in urechi:NU SPERATI! NU DISPERATI! Nu se pronuntau.Nu stiau ce va urma.Asteptam...Din nou uram telefonul.

Am mers la ea...intubata...de nerecunoscut...cu sute de fire si aparate conectate.Si inca ceva: la capul patului ...o lumanare si o cutie de chibrituri...in caz de....Nu mai aveam lacrimi...cred ca nici acum nu mai am...

Mi-a ramas doar Dumnezeu la care sa ma rog si la care sa sper...

Si se pare ca Dumnezeu m-a ascultat, mama a fost puternica acum 2 saptamani a fost externata.Si-a revenit din coma, nu a ramas cu sechele(nici pareza, vorbeste OK). E acasa acum, avem grija de ea.E inca slabita caci 3 luni aproape a stat numai pe perfuzii.Se ridica din pat aproape singura, merge tinuta de mana doar pentru echilibrul si siguranta ei.Isi aduce aminte de absolut tot si toate.Intr-un cuvant...evolueaza bine.Mi-e si frica sa sper.Am trecut de atatea ori de la agonie la extaz in perioada asta....

Stau cat pot de mult cu ea la tara.Acum de ieri am inceput scoala.Azi nu am mers la ea.Maine insa merg dupa ce termin orele.Ma impart cum pot mai bine intre toate.

Acum stau si fac legaturi.Am citit mult pe net.Se pare ca episoadele de delir ale mamei erau de fapt semne ale accidentului vascular ce avea sa vina.Diagnosticul de dementa senila a fost pus din cauza ca mama nu a vrut sa colaboreze de nici un fel cu medicii.Era satula de ei si de spitale...Cred ca-i ura efectiv...Nu a vrut sa spuna nici macar cum o cheama.Ceea ce ei au interpretat ca dementa senila.Stau mult de vorba cu ea acum.Ma fac ca nu-mi aduc aminte anumite chestii sa o verific pe ea...

Uffff...cam asta ar fi...pe scurt povestea...

 

Da... azi e ziua mea.... Va pup si va doresc tot binele din lume.Si muuulta sanatate.

Va multumesc inca o data de urari

 

P.S. Leano te [pup] si multumesc ca ai intrat sa ma urezi.Sa stii ca tu mi-ai dat impulsul sa scriu in seara asta.De citit am citit la zi dar nu aveam chef de scris.Sper ca fetele sa nu se supere ca am spus asta.Chiar asa am simtit...

[flo] fetele

 

 

Georgiana-mami de Stefania

id="Script MT Bold">id="size1">id="blue">

 

Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf...cuscrita mea...am plans [q] si plang si acum...mi-e si frica sa ma gandesc prin ce-ai trecut...am sa ma rog la Bunul Dumnezeu sa o ajute pe mama ta sa treaca cu bine peste tot acest "cosmar" si sa evolueze in bine de la o zi la alta...cred ca tu dupa ce erai o "mana de OM" esti si mai slabita acum si epuizata ...te rog sa ai grija de tine si de noruca mea [s] si numai bine tie si familiei tale

[ruga] Doamne ajuta!

[pup]

 

monica

 

Prajituri si papa bun

Prajituri si Papa bun 1

Papa de post

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [cafea][cafea][cafea] pentru toate

 

La Multi Ani, Georgi !!![s] Iti doresc tot binele din lume si multa putere ca sa treci peste toate greutatile, iar mamei tale multa, multa sanatate.[flo][flo][flo] si [pup]

 

La Multi Ani, Monica !!![s][flo][flo][flo] Imi este tare, tare dor de tine, si acum regret ca n-am putut sa-mi iau la revedere[bang]

 

La Multi Ani, Gicu !!![s] Doina sa-ti traiasca sotul si sa aveti numai bucurii de-acum incolo.

 

Liana, [pup][pup] si sarcina usoara.

 

[:D]astazi va dau si eu de baut, [bum][alcool][cheers][pahar][papica] hihihi, secret!!!id="Book Antiqua">id="size3">

 


[pup] si [grup] [foto]

[mamica] de[zana]id="purple"> si[roker]id="red">

id="Script MT Bold">id="size1"> Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou!!!(6)TELEDON!!!id="red">id="size3">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani, Georgi id="red">[flo] ! Sa fii sanatoasa draga mea, sa-ti dea Dumnezeu multa putere sa le duci pe toate, mamei tale ii doresc din toata inima multa sanatate si refacere cit mai rapida ! Pupici si zimbaretei, iar tu nu-ti fa probleme pentru noi, cind ai timp si vrei, mai da de stire, ca noi nu te uitam si mai ales in aceste momente te intelegem. [pup][flo]

 

[s]La multi ani, Gicule ! id="red">Doina sa-ti traiasca sotul, sa va dea Dumnezeu bucurii si putere sa le duceti pe toate ? [pup]

 

Monicoid="blue"> io te tuc [pup], ca tot nu m-am prins daca e sau nu ziua ta, dar vad ca fetele te ureaza de zor. Spune ceva, sa ma scoti din ceata [:)]

 

Lianoid="blue"> sa dai repede de veste cind apare bebelina si nu uita sa intri si miine sa dai ceva de beut [alcool]. Aaa, deci si tu esti veterana, mey, fiti atente sa nu va scoata DC-ul la pensie inainte de termen [:D]

 

Mihaelaid="blue"> daca dai de baut eu sint, sa inteleg ca dai in avans, sau ai vreo bucurie si nu ne destainui si noua ?!!

 

Mikiid="blue"> iti sta bine cu caruciorul, dar poza aia sa i-o arati neamtului, ca poate s-o prinde [:D]

 

Va tuc dulce si va doresc o zi minunata [pup][pup][pup]id="size4">id="Script MT Bold">

 

Doar cu un apel telefonic, il puteti ajuta pe Dan sa mearga din nou !id="red">id="size2">

 


Nasterea printesei noastre, Isabellaid="blue">id="Script MT Bold">id="size1">, poze in casuta galbenaid="Script MT Bold">id="maroon">id="size2"> , filmuleteid="Georgia">

Curiozitatea poate dauna[pofta][:D]id="red">id="Script MT Bold">id="size5">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Georgi!id="red"> multa sanatate mamei tale.te imbratisez cu mult drag [pup]

La multi ani, Monico!id="red"> [pup] eu sunt tot la vecinii din sud. maine plecam acasa, ii iau si pe ei cu mine.

La multi ani, Gicu!

Mihaela, esti secretoasa rau [:D] multumim pt. tratatie. La multi ani, daca esti sfanta

 

Leano, te pup

Danutza, multumesc pt. pont. [:D][pup]

 

Mikiid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helau! [hia]

 

[s] LA MULTI ANI GEORGICO! [pup]

Imi pare extrem de rau pentru tot ceea ce s-a intamplat! Si sunt usurata ca Bunul Dumnezeu v-a dat putere sa treceti cu bine peste asta.

 

Am uitat sa ma uit in calendar si acu mi-e lene sa ma ridic...[:D]

Azi e si sf Elisabeta? [ups]

Atunci...LA MULTI ANI ELISABETO! [cheers] Tot ce iti doresti! [pup]

 

[s] LA MULTI ANI GICULE!

 

Mihaela,tu pentru cine dai de baut? Pentru amant,de e secret? [:D]

Nu da prea tare ca stiu sa fug! [:D]

 

[:-@] Miha si comorileid="Comic Sans MS">id="red">id="size1">

[flo] Vreau sa nu mai fiu diferitid="size1">id="purple">id="Comic Sans MS">

[yum] De la lume adunate si-napoi la lume date...id="Comic Sans MS">id="purple">id="size1">

Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...[cheers]id="green">id="Comic Sans MS">
id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...