Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici in Germania (16) Emma a devenit un ingeras


Recommended Posts

am revenit pe aici,am iesit scurt cu matei la plimbare si acum l-am culcat.am citit cateva pagini in urma si mi-au dat lacrimile cand am citit de emma.

 

moni eu m-am ingrasat foarte mult in timpul sarcinii,25kg si in cele 5 luni cat am alaptat s-au dus aproape toate.zilele astea la mare cred ca am pus 2 kg [:D] de la cozonaci,oua rosii si carne la grill.

de pastele nostru vom sarbatori in familie si cred ca voi face numai niste sarmalute in frunze de vita(am luat de la turci un borcan de frunze),drob,oua vopsite si un cozonac cu nuca.miel oricum nu mancam nici unul dintre noi.

 

 

 

mamica fluturasului Matei

 

va invit in bucataria mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Hi leute,acu am ajuns de la scarbici :( , Miha super pozele si se pare ca a tinut si vremea cu voi si ce delicatese gatesti ptr Pastele nostru,miami.

Ioana chef de care vrei??????? [:D]

Mihaelo iubita a 3-a scurta vizita ta azi aici [:D].

Monik alles kllar wirklich? ma bucur atunci iubito.

Alexandra stiam cum te vei simti si am asteptat sa intri si la noi,eu te inteleg mai bine ca oricine ptr ca stiu ca ai urmarit starea Emmei in ultima vreme [q][q][q] Dumnezeu are grija de ea acuma.

Miki e la lucru,dar restul fetelor,multeeeeeeeeeeeee absente,vreti sa va iau de urechi [:D], Claudia aaaaaaaaaa deci stii acuma despre cine e vorba,pe mine instinctul nu ma inseala,nu stiu daca a revenit Ingrid deja din Belgia,Iulia ai marit gaura in buget cu ceva papucei de la Deichman.

Merg la baitza cu Andi,i-am promis ca facem baie zusammen [alcool].

Ma uit apoi la serial si somn usor tuturor [nani].

Pe maine.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Hop si io la spartul targului, sunt ocupata cu pregatirile de Romania, maine seara plecam, habar nu am ce haine sa luam cu noi, pruncii au clar garderoba cea mai bogata. Eu am fost azi sa-mi cumpar 2 pantaloni , cumva m-am inghesuit io in marimea 38, tzelul meu e sa arat bine in 38, celeste ma bag si io la antrenamente, poate asa impreuna ne incurajam virtual.

 

Deja suntem 3 Adina pe-aici si vreo 7 Claudia, 11 Mihaela [:D], super!

 

Distractzie faina sambata, servitzi o bere si pt mine, ne vedem peste o lunaaaa!!! Sa nu indraznitzi sa ne uitatzi [pup].

 

Paste Fericit va doresc!

 

Adina, imblanzit(a)oare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina nu numai tu apari la spartu targului[:D]

.....tu impachetezi, eu despachetez. Noi am ajuns ieri dimienata cu bine acasa. Am focut tot 13 ore pe drum ca si la dus dar tare obosita ma simt. am condus cu schimbul si am oprit numai sa punem benzina si penrtu pipi[:D].

 

Fetelor, din pacate eu nu pot tine pasul cu voi[q]. abia reusesc sa citesc cate ceva pana sa scriu uit tot[alcool]. acum bibilesc pe poze. sper sa-mi vina cnadva si cheful sa le pun in album[:D]

 

Noapte buna!!

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Osna, oauu la mare!!!! Ce frumos, unde ati fost in vacanta?.........esti resiteanca?? eu sunt din Oravita dar plecata de muuuult de tot de acasa. Sapt trecuta am fost la Resita.

Miriluta ce spirala ti-ai pus?. Multi lauda Mirena ca e cea mai buna......probabil ca te simti mai nasol doar la inceput. Stiu ca sora mea a avut dureri de spate de la ea.

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mira da sunt resiteanca dar am bunici la slatina-nera.la o aruncatura de bat de oravita iar cumnata mea cea mica este oraviteanca.la resita ajung in 4 saptamani,abia astept!

la marea nordului am fost[:D]parca as mai pleca o saptamana la cat de bine ne-am simtit.

 

trebuie sa recunosc ca am tras chiulul pentru florii,nu am facut mai nimic,soata a intors carnea pe grill si am facut ceva salate.ne-am plimbat si ne-am jucat in nisip la greu.

 

va spun Noapte buna ma duc sa citesc cate ceva inainte de culcare.

 

mamica fluturasului Matei

 

va invit in bucataria mea

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei Osna, cat de mica e lumea!! cine stie poate o cunosc chiar si pe ucmnata ta!!

....eu una ma impidicai in blogul tau, si nu mai pot sa plec!!!! si uite ce ora e[:D]. doamne ce de bunatati stii sa faci!! Da ia spune, chiar le-ai incercat pe toate??. Eu n-am pentru cine bucatarii, ca am 3 mari mofturosi[q]

 

Mira mami de DAVIDid="blue">(15.08.2002), DARIAid="red">(20.11.2004), si SELINEid="purple">(07.02.2006)

 

Poze noi.....cu noi


Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinderid="brown">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moin, ma cam doare capul si nu am sterilet [:D], Miri cum esti,imi fac griji ptr tine,haideti la cafea :

 

[cafea][cafea][cafea][cafea]

 

Adina cum sa te uitam,chiar imi pare foarte rau ca nu ne putem intalni de data asta,dar urmataorea precis nu vei lipsi,ca te luam cu japca de acasa [:D][pup] hai sa dau raportul : 2 Adine,3 Claudii (sau ma faci pe mine ca valorez cat 5 [asia][asia][asia][:D][:D]) si Mihaele [:-/][:-/][:-/][:-/] sa fie vreo 4 [:D],drum bun si daca iti faci acuma interventia la ochi tinem pumnii,hai ca este net si la Cluj doar,ne tii la curent cum va petreceti concediu acasa da? [pup]

Mira bine ati reajuns acasa, 13 ore ati mers super si noi ccam tot atat facem? sa pui poze multe ca eu nici pe alea primele nu am reusit sa le vad,trebuie sa merg la alt pc pe alt browser,nici nu te intreb sigur v-ati simtit bine,cred ca sunteti si bronzati si fa-ti timp sa intri zilnic da? [pup]

Miha am zis si ieri, ma bucur ca v-ati simtit bine,peisajele sunt super.

Merg sa gat cafeaua,apoi la cumparaturi.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata vazut albumul Mira in centru si parcul botanic is cele mai faine [olala][olala] mai pune poze pls,ai tai iti spun ptr a nu stiu cata oara sunt niste süsse de kinder,adica dulceturi,intelegi tu [pup],la casa sorei tale s-a lucrat?

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moin, eu sunt ceva mai bine, nu ma mai doare capul dar tot ma doare spatele ingrozitor. Ieri am plecat la 12 de la birou si m-am dus acasa si m-am bagat in pat. Am marait toata ziua ca un caine [q]

Acum ma doare doar spatele, inca nu stiu daca e de la sterilet sau e vreun rinichi. Chestia e ca in ultima vreme am bagat in mine ibuprofen si paracetamol in cantitati industriale...si sper sa nu am vreo bucurie la rinichi[bang].

Maine si poimaine sunt in concediu, poate reusesc sa ajung la neurolog (pt dureri de cap) si la generalist pt rinichi.

 

Mira eu mi-am pus Mirena.

 

Va pup si revin mai tarziu. Daca nu mai apar insemna ca am ajuns la spital[:D]

 

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...