Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

M-am hotarat....adoptie (28)


Recommended Posts

Buna fetele, Ieri am depus dosarul si am vorbit la dpc, am intrebat ce sanse am sa iau un bb intre 3 si 6 luni si mi-au spus ca sanse sunt, dar.... trebuie sa avem rabdare (infinita probabil). Mi-au dat de inteles ca atestatul poate sa expire si noi sa nu avem copil, dar nu avem ce face, asta-i legea si nu sunt ei de vina (cei de la dpc). Am intrebat apoi daca accepta varianta ca noi sa cautam copil si apoi sa se ocupe ei de finalizarea dosarului lui, cu copilul in plasament la noi, dar au spus ca asa ceva este ilegal, ca ar fi auzit ca se mai practica in tara, dar ca ei nu accepta asa ceva. Plasamentul se face numai pentru mamele sociale (cred ca asa se numesc) care au si proritate pentru adoptia copilului. In concluzie, mi-au dat de inteles ca nu am ce face, decat sa astept sa fie copii atat de mici apti pentru adoptie si sa faca ei compatibilitatea cu familiile atestate. Spuneti-mi la voi cum este, ce parere aveti, chiar e ilegal ? O sa mai citesc si eu legea. daphnyie [bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Paris, fetelor, va rog frumos sa imi puneti-mi si mie pe mail sau Pm un model de caracterizare si cum se face scrisoarea aia de motivatie. Va multumesc ! Acum hai cititi aici ca sa va amuzati un pic: VORBA DE DUH – GEORGE CONSTANZA (SEINFELD) Cel mai necinstit lucru, in viata, este modul in care aceasta se termina. Adica, ce vreau sa zic... viata e grea. Si-ti cam ocupa tot timpul. Ce capeti la sfirsitul ei? O moarte. Asta ce-i, un bonus? Eu cred ca ciclul vietii e de-a-ndaratelea. Ar trebui intai sa mori, sa te dai la o parte. Apoi sa mergi sa locuiesti intr-un azil de batrini. Esti dat afara de acolo pe motiv ca esti prea sanatos, te duci, iti iei pensia, apoi, cind incepi sa lucrezi, primesti un ceas de aur in prima zi de lucru. Muncesti patruzeci de ani pina cand devii suficient de tinar ca sa te bucuri de pensionare. Te-apuci de baut, mergi la bairame, si esti gata pentru Liceu. Mergi apoi in scoala Primara, devii un copil, te joci, n-ai nici o responsabilitate, devii bebelus, apoi si mai mult? Iti petreci ultimele noua luni plutind cu toate facilitatile cum ar fi incalzire centrala, bai, room service, dupa care termini totul intr-un orgasm!! Amin Va puuup! Florina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GalinaRodica, esti fantastica! Si ai curaaaj! Bravo! Eu as veni cu tine dar pt ca nu am trecut inca prin nici o faza (nu am depus inca nici dosarul pt. atestat) sunt putin pe dinafara. Eu propun sa ne intilnim, sa facem un fel de "sedinta" la vreo cafenea mai listita, ne cunoastem, sa dezbatem problema, si astfel sa stabilim exact care sunt cererile noastre, pt ca banuiesc ca Mona Musca are un timp destul de limitat si trebuie cred sa fii foarte concis in ceea ce vorbesti. Eu as veni cu tine, serios! Daca nu ai cu cine merge, hai sa ne intilnim macar noi... Daca merge cineva mai trecut ca mine prin toate astea, nici o problema... Florina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VORBA DE DUH – GEORGE CONSTANZA (SEINFELD) ,,Cel mai necinstit lucru, in viata, este modul in care aceasta se termina. Adica, ce vreau sa zic... viata e grea. Si-ti cam ocupa tot timpul. Ce capeti la sfirsitul ei? O moarte. Asta ce-i, un bonus? Eu cred ca ciclul vietii e de-a-ndaratelea. Ar trebui intai sa mori, sa te dai la o parte. Apoi sa mergi sa locuiesti intr-un azil de batrini. Esti dat afara de acolo pe motiv ca esti prea sanatos, te duci, iti iei pensia, apoi, cind incepi sa lucrezi, primesti un ceas de aur in prima zi de lucru. Muncesti patruzeci de ani pina cand devii suficient de tinar ca sa te bucuri de pensionare. Te-apuci de baut, mergi la bairame, si esti gata pentru Liceu. Mergi apoi in scoala Primara, devii un copil, te joci, n-ai nici o responsabilitate, devii bebelus, apoi si mai mult? Iti petreci ultimele noua luni plutind cu toate facilitatile cum ar fi incalzire centrala, bai, room service, dupa care termini totul intr-un orgasm!! Amin" Va puuup! Florina [:-)))][:-)))] mi-a placut mult [pup] Lorelei si [url="http://photos.yahoo.com/eduardfritz"]ROBERT[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

GalinaRodica, esti fantastica! Si ai curaaaj! Bravo! Eu as veni cu tine dar pt ca nu am trecut inca prin nici o faza (nu am depus inca nici dosarul pt. atestat) sunt putin pe dinafara. Eu propun sa ne intilnim, sa facem un fel de "sedinta" la vreo cafenea mai listita, ne cunoastem, sa dezbatem problema, si astfel sa stabilim exact care sunt cererile noastre, pt ca banuiesc ca Mona Musca are un timp destul de limitat si trebuie cred sa fii foarte concis in ceea ce vorbesti. Eu as veni cu tine, serios! Daca nu ai cu cine merge, hai sa ne intilnim macar noi... Daca merge cineva mai trecut ca mine prin toate astea, nici o problema... Poate deschizi un capitol special cu treaba asta. Florina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scumpe mamici si viitoare mamici, Azi dupa 5 luni si jumatate simt ca respir, ca traiesc. S-a admis deschiderea procedurii de adoptie, mama naturala a fost de acord cu adoptia si acum........astept sa-mi iau acasa copilul. Minunea mea, vino puiule la mamy si la taty ca sunt disperati! Fetelor va iubesc,sunt fericita, de 3 nopti nu dorm de emotii si ingrijorare, in noaptea asta nu se vor lipi gene pe gene de fericire. Doamne, misca rogu-te Doamne acele de ceasornic mai repede, fa sa treaca timpul mai repede pina ce-mi aduc fetita acasa! Ultima speranta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Costi! Abia astept sa ne dai vestea ca esti mamica in toata regula! [bis] Si daca vrei un sfat: incearca totusi sa dormi la noapte, daca poti, eu inca nu ma pot lauda ca dorm toata noaptea nici acum [:D]. Cand o iei? Maine? Cristina si [zana] Ale (30.09.2004)[url="http://photos.yahoo.com/temiscris"][foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...