Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestisori... pestisori... (61)


Recommended Posts

Si tot eu [:D]... azi mi-a revenit cheful de vorba [:D]... Danuta, speram ca i-au mai trecut Mirunicii petele de la caldura [grup]... noi, anul acesta am scapat ceva mai usor cu astfel de probleme, ceva mai putintele bubute de la caldura [:)]... multa sanatate si numai bine Mirunicii [pup]. No... o sa mai apar si mai tarziu pe aici, daca o sa am cu cine vorbi [:D]... Am plecat la ale mele... [pup] "you all"... [hia]...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

pupyou[pup]CRYNA 77 de o mie de ori pt sfaturi bine ca mi-ai deschis ochii ca trebe sa i-au pampers-functie de greutate Nu eu o botez !nu sunt nasa-suntem vecini cu tatal mamei Oricum ma bate gindul sa fac ceva asa suficient de important adica cred ca voi pune pudre chesti ceva ce trebe tot timpul la bebita Oruicum vor face si nunta deci ok pt nunta un plic si pt botez tortul&accesorii esentiale Ramine de descoperit ce ar mai fi tot timpul important ca mamaica sa aibe pt bebelusul ei( i-as lua electronice da cred ca au si oricum pampersi folosesc.. SARUT MINA !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok., Carma... se pare ca, abia acum mi-o picat fisa [:D] ca nu esti nasa ci doar invitata... iaca nu bagai de seama, desi ai scris asa ceva in mesajul tau... daca-s aiurita [batcap]... mno, mi-am "restrans" indicatiunile date [:D] ca, te aglomerasem inutil cu doldora de informatii [:)]... in fine, eu iti doresc cumparaturi frumoase [shopi] si distractie maxima pe 26 [pk]! O zi buna in continuare la toate sirenele! [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo! Seara buna... Iar nimeni pe aici [:D]... no, la noi tocmai ce s-a potolit ploaia [pic]... bine ca, macar s-a mai racorit afara [:)]... am vazut la stiri ce potop e prin tara [:(]... naspa cu ploile de vara... cand nu vin, nu e bine ca-i prea cald iar cand vin, tot nu-i chiar bine ca fac potop... in fine, [:-@]... sper ca pe la voi e totul bine [grup]. Mno, si sper ca, nu te suparasi prea tare Carma, ca mi-am "restrans" instructiunile legate de nasit... daca o sa ai nevoie candva, stii ca-s pe aici [:D] cu indicatiunile respective [:)]... si le afisez din nou la nevoie [;)]... [pup] si o seara placuta! No, ce sa va mai zic? [:-/] Nik [:D]... va doresc o seara placuta la toate si va zic deja noapte buna [nani]! Ca, nu mai revin pe aici... daca vorbesc singurica [:D]... Sa visati frumos la noapte [olala]! Pe maine [flo2]! [pup] & [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui cryna77
Hellooo! Seara buna... Iar nimeni pe aici [:D]... no, la noi tocmai ce s-a potolit ploaia [pic]... bine ca, macar s-a mai racorit afara [:)]... am vazut la stiri ce potop e prin tara [:(]... naspa cu ploile de vara... cand nu vin, nu e bine ca-i prea cald iar cand vin, tot nu-i chiar bine ca fac potop... in fine, [:-@]... sper ca pe la voi e totul bine [grup]. Mno, si sper ca, nu te suparasi prea tare Carma, ca mi-am "restrans" instructiunile legate de nasit... daca o sa ai nevoie candva, stii ca-s pe aici [:D] cu indicatiunile respective [:)]... si le afisez din nou la nevoie [;)]... [pup] si o seara placuta! No, ce sa va mai zic? [:-/] Nik [:D]... va doresc o seara placuta la toate si va zic deja noapte buna [nani]! Ca, nu mai revin pe aici... daca vorbesc singurica [:D]... Sa visati frumos la noapte [olala]! Pe maine [flo2]! [pup] & [recevere]
si eu zic noapte buna si multumesc pt mina prieteneasca -de ajutor miine ma duc dimineata la dentist...ouff detest da asta e! Astazi toata ziua am udau praful d pe drum ...si eu la fel ca toti vecinii Nu mai vin magarri aia sa puna asfalt....ce sa mai zic nu e bine nici de cum nici asa cu prafaria maxima dar nici in ziua cind or turna asfalt cald...daca or sa fie 38 de grade cum a fost azi... deci azi am deversat tone de apa se pare ca le plateste primaru' va pup va urez o noa^pte racoroasa si vorbim miine da??? Charlie tu pe ce meleaguri mai esti? Sper ca ti e bine! Nicoll tu???? HAI pupyoualls [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata sirenete! Haideti la o [cafea] -luta ca, amu merge [:D]... la noi ploua de as-noapte [pic]... s-a mai oprit, iar a inceput, si tot asa... asa ca, prinde numa' bine un [cit]... sau orice altceva doriti: [pepsi], ceai [pahar], o [fum], etc.,... [:)]. Carma, cu placere [pup]. Bafta la dentist si cu prafaria/caldura de afara. O zi buna [floare3]. Celelalte sirenete, sper ca aveti si voi parte de ceva racoare azi [^]. O zi buna tuturor [floare3]. Io, merg sa finalizez proiectul [duel] pt. examenul de maine... mai am olecuta si-i gata, sper sa fie bun [:-@]... No, [pup] la toate si o zi cat mai placuta sa aveti [flo2]! [pup] & [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] [:)] [:)] * Un politist dirija circulatia intr-o intersectie. La stop se opreste o masina rosie. Chiar inainte de a se schimba culoarea semaforului, soferul da repede geamul jos si striga la politist: - Impotentuleee! Dupa care demareaza in tromba, politistul ramanand in urma, fara sa fi avut macar prilejul de a-i fi luat numarul. A doua zi, aceluiasi politist, in aceeasi intersectie, i se striga din aceeasi masina rosie: - Impotentuleee! Dupa program, politistul vine acasa obosit si tracasat, cu sentimentul cert ca i-a scazut randamentul din cauza infractorului din masina rosie. Plangandu-i-se sotiei, aceasta incearca sa-l calmeze: - Ei, spune ea, iti pui mintea cu toti nebunii. Data viitoare fa-te ca nici nu-l auzi. Nu-i da satisfactie, vei vedea ca se va plictisi repede. A treia zi, in aceeasi intersectie, politistul observa cu coada ochiului masina rosie al carei sofer il insultase. Scrasnind din dinti, isi zise in sine: "N-am sa-i dau satisfactie porcului de data aceasta. Ma fac ca nici nu-l vad.". Chiar inainte sa se schimbe culoarea semaforului, soferul masinii rosii ii striga: - Paraciosuleee!!! * Moare toata lumea de pe pamant si se duce in Rai. Dumnezeu vine si spune: - Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi. Una cu barbatii care in timpul vietii si-au dominat nevestele si una cu barbatii care au fost dominati de ele. Iar nevestele sa plece cu Sf. Petru. Zis si facut. Cand D-zeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii. Coada celor dominati de neveste avea peste 100 km, iar coada celor care isi dominasera nevestele era compusa dintr-un singur om. D-zeu se enerva: - Ar trebui sa va fie rusine! V-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc! Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut sa fiu mandru de el! Spune-le, fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada? - Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici ... * - De ce ti-ai vopsit d-le, masina rosie pe o parte si verde pe cealalta? - Imi place sa vad cum se contrazic martorii. * - Sotia mea afirma ca este foarte sanatos sa consum alimente crude. - Da, nici nevestei mele nu-i place sa gateasca. * Copiii stateau la rand pentru a servi pranzul in cantina unei scoli gimnaziale catolice. Pe un colt al mesei era o gramada mare de mere. Maicutele lipisera pe tava cu merele un bilet pe care scria: - "Ia doar unul, Dumnezeu te supravegheaza". Putin mai in fata, la capatul celalalt al mesei se afla o gramada mare de prajituri cu ciocolata. Unul dintre copiii a scris un bilet: - "Ia cate vrei, Dumnezeu supravegheaza merele". [:D] [:D] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)] [:)] [:)] * Maria era fata batrana a satului si era foarte mandra de conditia ei. Stiindu-se cu o varsta inaintata, se duce la pietrar si ii spune: - Cand oi muri, sa-mi faci o cruce de piatra pe care sa scrie: "Sub aceasta pietrisoara Doarme-a noastra Marioara. S-a nascut fecioara, A trait fecioara, Si-a murit fecioara." Dupa cateva luni, moare Maria. Pietrarul nu mai tinea minte ce ii spusese femeia sa scrie dar cam tinea minte ce voia sa spuna, asa ca a sapat pe cruce: "E Maria dedesubt; Nu are sigiliul rupt." * Doi soti se opresc in statia de taxiuri. Sotia il intreaba pe soferul de taxi: - Pana in centru, la Universitate, cat m-ar costa? - 100.000. - Si daca il luam si pe sotul meu cu noi, atunci cat m-ar costa? - Tot atat. La care femeia, uitandu-se la sotul sau cu o umbra de dispret: - Vezi, ti-am spus mereu ca nu valorezi nimic! * La maternitate, in sala de asteptare trei barbati stau cu sufletul la gura. Iese moasa si il felicita pe primul: - Felicitari, aveti gemeni! - Doamne, ce coincidenta, eu chiar lucrez la Minessota Twins... Dupa o ora iese aceeasi femeie si spune celui de al doilea tatic: - Incredibil, aveti tripleti! - Nu pot sa cred, ce coincidenta, eu lucrez la 3M Company. Al treilea lesina. - Ce s-a intamplat? intreaba moasa. - El lucreaza la 7UP... * Hillary Clinton moare si ajunge in Rai. Aici constata ca peste tot sunt atarnate nenumarate ceasuri de perete. Intrigata, il intreaba pe Sf. Petru ce-i cu ceasurile. Acesta ii explica: - Fiecare om de pe Pamant are aici un ceas care-i masoara nu timpul, ci onestitatea. De fiecare data cand spune o minciuna, minutarul se muta cu o unitate. Avem doua cazuri interesante: ceasul lui Abraham Lincoln, care a avansat doar de doua ori, si cel al Maicii Tereza, care nu s-a miscat niciodata! - As vrea sa vad ceasul lui Bill, spune Hillary, brusc interesata de subiect. Sf. Petru se foieste incurcat: - Nu se poate... E in birou la Dumnezeu, il foloseste ca ventilator... [:D] [:D] [:D] [pup] & [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hellooo!!! Nimeni pe aici [q]... iar bantui de una singurica [q]... no, bine... va mai las un rand de bancuri [:D]... si dupa aia dispar si eu... in ceeeaaaataaaa...... [titanic]... [titanic]... [titanic]... * Maria si Ion la ora de religie. Maria dormea cu capul pe banca in timp ce profesoara vorbea de zor. La un moment dat aceasta intreaba: - Copii, cine e creatorul lumii, cel care ne-a dat viata tuturor? Maria, spune tu. Pentru ca Maria dormea in continuare, Ion o impunge repede cu un creion iar, aceasta se ridica speriata exclamand: - Dumnezeule!! Profesoara spune "Foarte bine" si o invita sa ia loc. Nedumerita, Maria se culca la loc. Peste o vreme, profesoara mai pune o intrebare: - Copii, cine e fiul lui Dumnezeu, cel care s-a sacrificat pentru noi? Maria, spune tu. Vazand-o iar ca doarme, Ion o mai atentioneaza o data cu creionul si aceasta iar se trezeste speriata si exclama: - Iisuse!! Dupa care profesoara, multumita, o invita sa se aseze. Maria o asculta si se pune iar pe dormit. Nu trece mult si profesoara mai intreaba ceva: - Copii, ce i-a zis Eva lui Adam dupa cel de-al 16-lea copil al lor? Maria, spune tu! Ion o impunge iar cu creionul ptr a o trezi, iar aceasta enervata la culme se ridica in picioare si urla: - DACA MAI BAGI O SINGURA DATA CHESTIA AIA IN MINE, PE CUVANTUL MEU CA TI-O RUP IN DOUA!! * Cand sotul a ajuns la hotel, a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: "Draga mea, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine ca aici e o caldura infernala...". Gata. Dispar. Ma duc la butoiul meu [q]... sau la alte cele [:)]... o seara placuta tuturor! Nu stiu daca mai apar de amu... [pup] & [recevere]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...