Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Emma a plecat... |Condoleante|


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

sincere condoleanteid="black">

sa va dea Dumnezu puterea de a merge mai departe si fie ca sufletul ei mult incercat sa isi gaseasca linistea acolo printre ingeri [V][q]

 

Eliza mami de id="red">

ingeras Ionut Pavel[flo]

si de

[copil][il]Dimitrie Gabriel 12.11.2008[il] botez

*******************************************

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara (Spitalul Marie Curie) :

trimite SMS la 858 - 2 euro/apel - orice retea O si V

"Ai curaj! Sterge-ti ochii!Adesea caderea e un mijloc de a te ridica mai sus"

William Shakespeare

id="size1">

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 509
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Am citit fara sa pot scrie un cuvant, vreodata, povestea Emmei, lupta ei. N-am fost in stare sa scriu... dintr-un fel de... smerenie. Mi se parea ca orice cuvant pe care l-as scrie ar fi prea mic pentru o lupta asa de mare, pentru o durere asa de mare.

 

Azi am cunoscut-o pe Aida. Am strans-o in brate azi pe Aida... cu mare drag, MARE RESPECT..., cu recunostinta pentru faptul ca pot strange in brate un om asa de frumos, asa de frumos!!! O MAMA asa de frumoasa!

 

O mama frumoasa, care a luptat atat de mult pentru puiul ei... veghea, alaturi de o bunica tanara si la fel de frumoasa, somnul puiutului Emma.

Cata durere!

 

Marturisesc ca azi am pacatuit. Azi, langa ele, in fata durerii lor, purtata cu atata demnitate, cu atata putere, gandurile mele au urlat catre Cer.

Iarta-ma Doamne, Dumnezeul meu, dar sunt prea mica sa inteleg de ce sunt posibile dureri asa de mari.

Doamne, lumineaza zborul sufletului mare, plecat dintr-un trup mic si atat de chinuit. Tine-o in bratele Tale pe micuta Emma.

 

I-am soptit Aidei azi sa fie puternica, cum a fost si pana acum...

Mi-a raspuns atat de frumos!!! A spus "VOI IMI DATI PUTERE".

Voi insemnand "nebunele ei" de pe Desprecopii. Ce suflet mare, ce om frumos!!!

Eu nu meritam niste cuvinte asa de frumoase,de aceea am vrut sa vi le impartasesc voua.

Nu meritam pentru ca n-am fost decat cu gandul si rugaciunea langa ea pana azi(si mult prea putin, trebuia sa o fi facut mai des, mai mult... ma simt asa de vinovata!), nu si cu fapta sau cuvantul.

 

Emma...Zbor lin, spre si in Lumina Domnului.

Aida... nu exista durere mai mare ca durerea ta... Alinare, alinare sufletului tau lovit sa aduca Dumnezeu.

 

Multumesc Emma, multumesc Aida. Sufletul meu nu mai e la fel dupa ce v-am cunoscut. Viata mea, lumea intreaga arata altfel.

 

[ruga]

 

 

 

 

 

Ziana - povestea nasterii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e greu sa ma adun, am sperat ca majoritatea de aici, ca va fi bine, ca minunea se va implini pentru Aida si familia lor. E greu de acceptat dar am incredere ca acum somnul printesei e linistit. Misiunea ta,Emma, pe pamant s-a implinit, ai semanat iubire pe unde ai trecut si pentru asta nu pot decat sa-ti multumesc.

[pup] ochisorii inchisi si zambetul strengaresc care a ramas acolo impotriva tuturor celo intamplate.Somn usor, printesa frumoasa, somn usor, Emma noastra.

 

Maryid="orange">, mamita lui [bonjovi]Iarisid="blue">(18.09.2005)

"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"

de aici incolo alte poze noi cu noi

paginuta lui Iaris

Mozart

Evangeline

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum nu demult am ajuns acasa de la Aida si Emma [q][q][q][q] Un ingeras printre ingerasi...dormea linistita,imbracata in rochitzuca ei alba cu floricele rosii cu posetutza langa ea...[q][q][q][q][q]......ooooofffff ca nu exista durere mai mare pe lumea asta decat pierderea copilului tau [q][q][q][q][q]

 

Dormi in pace suflet mic si drag! Vegeaza pe mama,tata si fratiorul tau ca au maaaaare nevoie!id="size2">id="black">

 

PENTRU TINE LICURICI!

 

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=Dn51LxzSHf0[/tube]

 

 

 

 

[copil]Varsta Maya Maria (19.09.2006)[copil]
id="red">id="size2">

[zana]Povestea zanei Maya Maria[zana]
id="red">id="size2">

[foto]Poze cu noi[foto]
id="red">id="size2">

[cit]TIMISOARA,IMPREUNA![cit]id="size3">id="red">

 

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"id="red">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...