Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Emma a plecat... |Condoleante|


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Aida, draga mea... Eu cred, asa cum scria si conchita, ca Emma este in Rai... Nu numai pentru ca a plecat in Vinerea Mare/ Florii, dar mai ales pentru ca e un copil nevinovat si atat de greu incercat.

Mai cred ca atunci cand visul va avea o semnificatie (atunci cand nu va fi doar o plasmuire a mintii, asa cum de cele mai multe ori se intampla - cum spuneai si tu), vei simti.

Atunci cand vei avea o veste de la ea, cand sufletul ei va vorbi sufletului tau, o sa stii cu siguranta ca nu este un vis obisnuit.

In credinta ortodoxa, in primele 40 de zile sufletul se pregateste pentru intalnirea cu Hristos, strabate drumul spre El, insotit de ingerul pazitor. Se spune ca si de aceea nu prea ne vorbesc in vis in aceste 40 de zile.

 

Exista un Rai, draga mea draga... cred ca exista cu toata puterea mea. Pentru ca altfel vietile noastre n-ar mai avea nici un sens. Nu se poate limita tot la ceea ce traim aici.

Ma rog ca Dumnezeu sa-ti aline sufletul si sa faca posibil ca Emma sa te mangaie, aratandu-ti e bine.

 

Te imbratisez cu mult, mult drag.

 

Monica

 

 

 

 

Licurici, stralucesti si in inima mea!id="size2">id="blue">[ruga]

Ziana - povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 509
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Raiul exista!!!! amandoi parintii mei sunt acolo si eu stiu ca le e bine ( chiar daca in fiecare an imi trag portia de plans de dorul lor si au trecut multi ani de cand au plecat...mama de Sf, Gheorghe a avut 30 de ani de cand a plecat in Rai)...

 

si mai stiu ca ma ajuta si ma vegheaza in continuare...simt asta !!!!

 

Aida, Raiul intr-adevar exista!!!! chiar daca nimeni nu s-a intors inca , sa ne confirme lucrul asta...

 

si Emma e acolo! numai ca durerea e prea mare acum , rana doare prea tare si lipsa prezentei ei este cumplita...dar timpul te va ajuta sa accepti.... si sa intelegi ca ai facut absolut totul !

 

va strang in bratele mele puternice si va doresc multa rabdare!!!

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aida, ma gandela tine si la emma in fiecare zi. nu stiu si sper sa nu inteleg vreodata prin ce treci acum, dar sper ca Dumnezeu sa-ti dea putere sa treci peste aceasta durere imensa, traind cu speranta si cu convingerea ca intr-o alta viata veti fi din nou impreuna, fericite.

 

iti doresc multa sanatate si un pupic lui samburel.

 

Roxana, mamica de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

http://family.webshots.com/slideshow/570075285YYSlEe

Povestea unui licurici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aida [grup]

 

__________________________________

Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarieid="size4"> (dragele mele, va rog ca daca mai este cineva care doreste sa contribuie cu putin pentru clopotele despre care v-am spus, sa trimita banii pana miercuri cel tarziu. joi se va sfinti altarul si pomelnicul cu donatori va fi ingropat la unul din picioarele altarului.)id="size1">

[ruga] Alex, hai la mama!id="green"> Cand sa vie... [copil]? Repede sa vie...[ruga]

Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!id="red">

Au nevoie de ajutor ACUMid="red">

 

A fi femeieid="green">---------Amintirea cea mai draga mie---------Poze noi cu maruta mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

emma a plecat... a luat cu ea sau a lasat in noi ganduri, idei, vise , sperante...

ar trebui sa taiem cuvantul condoleante, si sa scriem ce a insemnat emma pentru noi... cei care am cunoscut-o doar pe acest forum...

pentru mine emma este copilul minune, care si-a trait fiecare clipa de viata la maxim, in fericire!

pentru mine emma exista!!! pentru ca ma gandesc la ea in fiecare zi!

 

 

alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...