Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Leoaicele DC *(34)*-Emma este ingeras:(


Recommended Posts

Noi nu punem multe chestii la pulpa de miel insa,ce am mancat duminica la cumnat(si a fost tare bunutz) a fost o pulpa de miel tinuta doua zile intr-un bait facut din vin alb,ulei,sos de soia,sare ,piper,usturoi,foi de dafin. Apoi taiata bucati si pusa la cuptor cu putina apa,un strop de ulei,si completare de sare si piper daca crezi ca mai trebuie. Am auzit ca,daca vrei sa nu mai aiba gust si miros de miel(oaie) sa marinezi carnea de miel in iaurt si mirodenii.N-am incercat pentru-ca noua ne place carnea de miel asa cum e cu aroma ei. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 199
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Adi [pup] eu nu sunt pretentioasa la miros, dar al meu..... unde mai pui ca el nici sa nu auda de lapte, iaurt, etc.... [alcool] car ca lui ii fac pui cat se tine la marinat? auzisem de 2 zile... offf sper sa iasa yummy [pofta] Dodo [olala] super galushca ta [pup] si lui Bodo, ca are grija de ea! ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare si de la mine mai la spartul targului ...Am scris un megamesajul dar nu stiu pe ce am apasat ca a disparut. Noi suntem bine atat cat putem fi... Edi nu si-a gasit nimic...firmele desi posteaza joburi cred ca au deja aranjat...caci nici macar nu deschid Cv-urile. Ne luam la cearta din orice ( eu evit cat pot dar el deja se simte prost ca sta acasa... greu) [q] si acum tot e bine... de luna viit. intram doar pe un salariu si nici ala prea mare. M-am apucat de curatenie... de lista cu ce fac de papa de Paste... O sa pun niste poze din excursie pe mailul comun dar mai incolo...maine cred. Saptamana asta tinem post ...poate reusim sa ne si spovedim si impartasim.Sper sa ne ajute DD. Revin mai incolo acum fug sa fac ceva de papa ca tocmai ce am mancat si ne simtim deja flamanzi... tre' sa inventez mult. Am facut un amestec congelat cu sos si ciuperci si salata de cruditati...apoi fac un piure cu chiftelute de soia ( de post).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Annie uite ce am gasit pe la bucatarie: " iti recomand sa nu speli iaurtul. dupa ce a stat carnea cateva ore bune in iaurt (eu pun si sare, piper, putina menta proaspata si putin busuioc in iaurt) pune-o la cuptor si ai sa vezi cat e de buna !! culoarea va fi foarte frumoasa, ciocolatie si nu se va simti iaurtul absolut deloc. (va fi "secretul" tau)" Si mult mai multe la subiectul "pregatiri de Paste" Fa o vizita.. Noi azi repetam un cantecel pe care-l va canta deseara pe scena unui Targ de PAste.. Danny,poate dupa sarbatori vor fi mai interesati unii patroni de angajari..Tinem pumnii.. Zi buna! Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza... Vreme f urata la Cta...brr,am o stare asa aiurea si ma simt si f obosita,iar aia nu mai termina odata ap,zici ca-l reconstruiesc iar.[bang] Mi-e ca de Pasti voi sta sa fac curat,ca trebuie sa eliberez si aici,deci e musai sa ma mut sapt asta..si initial ziceau o sapt,apoi 10 zile,apoi ca miercuri(adik maine)..acu ca pe vineri..Apoi curatenia acolo nici nu vreau sa-mi imaginez cat o sa-mi ia,mai ales ca am niste geamuri imense, de frec la ele o sapt..Offf,of si iar of.. Dany,off,asa rau imi pare ca sunteti in situatia asta..Sper sa-si gaseasca totusi ceva de munca pana la urma. Daria cum mai esti?Ce mai face Giulia? Eu nu gatesc nimic de Pasti,ca nu stiu unde vom fi si cum vom fi..aici e totul ca la nebuni,cutii peste cutii si saci peste saci..acolo e si mai mare nebunie..Apoi bugetul e pe minus rau si ma gandesc ca-n 2-3 zile trebuie sa fac cheta sa strang restul de bani..multi rau,mai pun si vaccinul si cheltuielile aici si masa de botez si verighetele,deja o iau pe campii..Si au picat asa toate intr-o luna,aiurea rau de tot..[bang]Noroc ca mi-am facut stoc de lapte la inceputul lunii,ca sa aiba copilul de papa..pampersii vad ca-s pe terminate,ca deh,galustei mele nu-i place sa faca kk decat in scutec curat.[:D] No,cam astea is vestile despre noi..Daca nu mai intru,sigur is la balamuc.[alcool][:D] Va pupam si va dorim o zi superba si linistita. [URL="http://community.webshots.com/user/leditia"]POZE CU NOI[/URL] [mamica] de David Christian[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vin si io sa va salut. Copilutz, te asteptam pe baricade [pup][pup] Dany, [pup][pup] si voua sa vina odata soarele si pe la voi ! Ledi, lasa iubita, trec cumva si sarbatorile si vei avea si casa bec, pupici multi lui David [pup][pup] si asteptam poze noi cu voi. Sar`na de intrebare ... io mucesc, Giulia incepe si ea, asa ca reluam distractiile. In continuare reuseste sa ma aduca in pragul nebuniei ca refuza sa vorbeasca [bang] Adriana, ce vraji mai faci in bucatarie ? [flo] Dodo, cum sunteti, cum sunt noptile la voi ? [pup][pup] Annie, esti mai bine ??? [grup] Ioana, esti absenta ???? Lilia, pe unde esti ? Ancuta ... ? Octavia, Babyzapi, Aurorra, Ralu, Catutza, Katty, Emma ... pe unde va lucesc ochii ? Apropos de ochi ... cand vad fotografia Emmei ma umflu imediat de lacrimi ... e atat de frumoasa ... Ma rog la DD ca Aida si samburelul sa fie bine, azi merge la control. ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] ________________________________________ "Stelele care cad nu pier, Stelele care cad se duc pe un alt cer"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cafea] pe aici sunt dar mor de frig , sunt racita cobza e ca naiba [q] abia astept sa plec acasa la 14h ca sa beau un ceai cald sa-mi revin. Daria , nu ne-ai zis cu ce a venit iepurasul la Giulik [;)] sper ca nu mai lucrezi si in we asta [pup] Leditia , tare rau acum de sarbatori sa fiti cu toate cele imprastiate [:(] Danny , sper sa gaseasca repede sotul tau de munca [ruga], tu ce faci , esti in activitate sau in concediu? Gabi , voi ce faceti, cum sunteti? [pup]-ici copilasii mici ________________________________________ Cata si [8**] Bianca-Maria(2.11.2005) Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil [url="http://picasaweb.google.com/catalinairina/Bucatareala#"]Bucatareala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catutza, Giulia a primit in toti pantofiorii ei oo Kinder si oo Barbie [:D], iar de la camera ei pana la bucatarie iepurasul a lasat dulcegarii [pofta] a fost coplesita de bucurie [olala] si la fel va primi si de Pastele ortodox; si voi lucra [bang] Si sanatate si tie, vad ca te-am molipsit [bang] ________________________________________ Daria & felina fioroasa [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA(2004 08 16)[/url] ________________________________________ "Stelele care cad nu pier, Stelele care cad se duc pe un alt cer"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei Dodo, cum sunteti, cum sunt noptile la voi ? [pup][pup]
Buna dragelor, La noi noptile sunt ok,adoarme cel mai devreme la 23 si se trezeste o data sa "pape" apoi somn de voie pana la 6[pk].E bine sunt multumita.Nu plange fara motiv si cand o face ii e foame sau e murdara[olala]. [pup][flo]
Blogul lui [url="http://bogdan-andrei.blogspot.com/"]Bogdan-Andrei [/url] [url="http://my.lilypie.com/5i3tp3.png"]Varsta lui Donu' Bodo[/url] [url="http://b1.lilypie.com/XRgFm7.png"]Varsta Isabella-Elena[/url] [url="http://bogdanandrei.blogspot.com/2009/02/goblene.html"] goblenuri[/url]-relatii pe blogul Donului Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul! [ruga]Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADi, sar'mana, o sa trec sa vizitez topicul, desi pregatirile mele se reduc de la zi la zi Daria, sunt mai bine, ignor tot, mai putin Clau care la 5 min de condus, mult prea tarziu sa opresc la benzinarie, ma anunta ca vrea la toaleta...si dai si goneste , ca de are urgente baiatul meu, si cand ajungem acasa, ma anunta nevinovat si zambind ca nu are nevoie... am vazut toate culorile posibile , acum e pedepsit Cata, muta sanatate si refacere rapida [pup] am primit ceva, sper sa va placa! Zodiile si vrabiile lor FIXURI SI OBSESII DE ZODII ! Cum e zodia asta? Ce "PASARELE" are? Cand face urat? LEU 23 iulie - 22 august "NU-S FRUMOS?" Leul are, intr-adevar, o mare fixatie: propria-i persoana. Dac-ar fi dupa el, chiar si Soarele ar trebui sa se invarta in jurul lui! Obsedat sa placa, sa fie remarcat, admirat, apreciat sau laudat, Leul sufera de "obsesia scenei". De-aia se si comporta atat de teatral, de-acolo vin gesturile largi si dramatice, pozitiile si "pozele" lui studiate. Are nevoie de aplauze si de complimente, vrea pozitie sociala, renume, diplome si decoratii. In fond, Leii sunt niste oameni deosebiti, plini de vitalitate si resurse, optimisti, nobili, loiali si generosi. Nu le cade bine cand sunt tradati sau subapreciati si sunt foarte posesivi. Analizand lucrurile mai atent, iti dai seama ca in adancul lor sunt terorizati de gandul ratarii, singuratatii sau al lipsei de afectiune. Numai ca sunt atat de mandri, incat nu si-ar recunoaste niciodata temerile. Iar atunci pareaza. Reactioneaza foarte prompt si violent cand sunt jigniti, inselati sau subapreciati. O zi frumoasa [pup] ------------------------ Someone's pleasure is another's pain! Alergic at stupidity.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...