Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui ocebine
Citat:
citat din mesajul lui corinadana
Ramona, poate intreb o prostie, dar nu ai probl apoi cu apendicul de la semintele astea? Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family
N-are treaba apendicul cu semintele[:D] Ma duc sa ma uit su eu dupa chia (sa nu fie seminte de chia pet[:D] ca te iau de mot, Ramona)! Anamaria
"With sufficient thrust, pigs fly."
Alea-s mai![:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui arminad Daca vrea sa mearga la college, ma intrebam daca ati aplicat pt FAFSA, vezi ca trebuie aplicat pina la un anumit termen daca vrea ceva loan sau financial aid.
Arminad, mersi mult de info. Nu stiam, inca ne documentam asupra sist. si nici nu stim inca spre ce domeniu sa se indrepte. Deocamdata am zis sa intre la un community college pt.2 ani si apoi sa-si transfere creditele la o univ. In astia 2 ani o sa se adapteze cu noul sist si ce cale sa urmeze. In tara a fost la un lic.uman, deci fara mate-fizica etc. Mi-ar place sa urmeze ceva spre health, care vad ca are multa cautare, dar depinde si de ea acum, ca nu-i prea plac acele-sangele [:D] Sanzi noi stam in Tomis 1, langa spitalul judetean, iar mama sta in Tomis 3. Urmatoarea vacanta in Rom cred ca va fi de sarbatorile de iarna, cred ...vom mai vedea pana atunci [:)] Sotul a navigat cativa ani pana a ramas in SUA, dar si acum e tot in domeniu, doar ca nu mai are legatura cu echipajul maritim, ci e cu prospectarea petrolului. Pumba - succes cu garaje sale. Inca nu am fost la unul dar tare mult imi doresc. sotul imi povestea ce practici sunt americanii si nu strang in casa lucruri pe care nu le-au folosit mai mult de 1 an.Daca nu ai folosit obiectul ala timp de 1 an inseamna ca nu-ti trebuie [olala]... iar deal-urile uneori sunt super, mai ales cei care tb. sa se mute. Deocamdata noi stam intr-un apart. si spatiul nu ne permite, dar cand o sa ne cumparam casa atunci se schimba treaba [shopi][:-)))][:-)))] Legat de biletele de avion, sotul meu a cumparat pt. mine on line ca sa vin in SUA, e-ticket si asa cum zicea Sanzi nu e nevoie sa fie trimise. Eu aveam rezervarea listata la mine cand am facut check in-ul ca sa nu am surprize. Numai bine, Claudia Claudia & Aurel & [zana]Roxi (17.11.1991) [majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RAmona, daca ma crezi,cand am citit prima data numele, mi-a zburat gandul la o reclama din timpul unui film de-al Amaliei. Mi-a ramas acolo pe creier melodia si cum cantau 'chi chi chi chia'. Intr-o vreme o auzeam si pe ea cum canta prin casa 'chi chia' [:-)))]. Vezi te-ai scos, ii pui si lui Gica intr-un vas sa de mancat si ai si pentru tine[:D} Mami de [url="http://picasaweb.google.com/ibianca2004/Iunie2010#"]Amalia si Andrei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Deocamdata am zis sa intre la un community college pt.2 ani si apoi sa-si transfere creditele la o univ. In astia 2 ani o sa se adapteze cu noul sist si ce cale sa urmeze.
Poti sa te duci zilele astea la community college la care v-ati gindit si sa ii rogi pe ei sa te ajute cu FAFSA. Vor fii mai mult decit bucurosi sa te ajute. Eu asa as face, m-as incadra in termenul ala de 30 iunie. Poate sotul are venituri prea mari ca ea sa beneficieze de grant(bani pe care nu trebuie sa ii dai inapoi) dar nu se stie niciodata. Fiecare cent conteaza,mai ales ca va avea de platit mult si bine pina termina scoala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubulin, si la noi fuse tot asa[:D], sotu a navigat...acum lucreaza la DNV, o companie de clasificare a navelor[:D]...au sediu si in Houston...chiar ne gandeam la un moment dat sa ne mutam acolo serios[:I] Sinzi , Radu si David [detectiv] psihologul [cool] [url="http://www.youtube.com/watch?v=NDLoByR4EnI"]David[/url] [url="http://www.flickr.com/photos/11552209@N04/"][foto][/url]
[red][url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanzi,bubulin- multumesc pt info[pup] bubulin- bun venit in America si in grupul nostru, suntem cool[:D] ce emotionata trebuie sa fie fata ta , alta lume, alt stil de viata... as merge nonstop la garaj sale[:D]eu urmaresc chestii neobisnuite,antichitati......am gasit un geamantan cu .50c superb vechi din piele[olala]. acum renunt la multe chestii, la inceput strangeam tot, pastram acolo ,cum face mama"ca nu se stie"... e un frig la noi brr,brr.....am fost in mall si erau costume de baie rochite,doar sa le port prin casa [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bubulin, bine ai venit si acomodare lina! Daca stati aproape de Katy, am inteles ca e o comunitate destul de mare de romani acolo, familii cu copii care se intalnesc in weekenduri sa joace tenis etc. O parte din comunitatea romaneasca merge la biserica romaneasca - este pe Canino Rd., undeva in nord - uite site-ul aici: http://bisericahouston.com/ Cu community college stiu ca in NW Lone Star College are campusuri in CyFair si North Harris; HCC (Houston Community College) are campusuri in Katy si Spring Branch. Nu stiu care sunt deadline-urile lor pt. admissions, dar m-as interesa cat mai repede. Si foarte bine zice Arminad, cand mergeti sa vorbiti cu ei sa intrebati si de financial aid. Cu trucks si SUVs in Texas - eu inca nu am vazut animale pe autostrada (Doamne fereste) e adevarat insa ca in cea mai mare parte a timpului conduc in oras, probabil ca in afara orasului sa fie riscul mai mare. Motivul principal pe care l-am auzit de la cei din oras sunt inundatiile (aici cand ploua nu se-ncurca, si in cinspe minute de ploaie zdravana s-au inundat juma' din strazi), iar pt. cei din afara orasului - isi cara diverse chestii in truckuri. Eu am masina mica dar mi se scurg ochii dupa un stationwagon. De condus pe autostrada si pe mine ca si pe LucasMom tot nevoia m-a invatat, tot asa noaptea si pe o ploaie torentiala, doar ca nu in Texas ci in Los Angeles. Aici prima data cand am venit mi s-a parut si mie ca e cam nasol, dar m-am obisnuit destul de repede, participantii la trafic sunt galanti in general, te lasa sa te bagi etc., plus de asta vrei, nu vrei, ajungi sa exersezi o gramada, altfel necondusul te limiteaza mult, orasul fiind asa intins si transportul in comun minunat dar lipsind cu desavarsire - ma rog, nu chiar, dar pe aproape. Daca stati inauntrul lui Beltway 8, pentru inceput poti sa mergi pe stradute (e mult mai rapid pe autostrada, dar nu e absolut necesar); cand ai de mers undeva ia directii de pe Google maps cu optiunea "avoid highways". Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bianca, mi-ai bagat melodia aia in cap![:D] Pumba, cum au mers vinzarile? Imi place si mie sa merg la garage sales, e hit or miss dar mi se pare fun (acum ca sint in TX[:D]). Eu conduc minivan. N-am de ocolit decit veverite si iepuri.[:D] Cind am iesit spre NM erau nu stiu ce antilope, alea ar fi fost periculoase de ne sareau in cale. In rest poate doar vreo vaca sau vreun cal ratacit. V-am zis ca intr-o seara de ianuarie[:D] am vazut si un coyote? Anul asta cica-s multi serpi, bat in lemn ca nu m-am intilnit cu din astia inca. Am vazut o data si un armadillo, astia sar in sus cind se sperie (sau poate din alte motive, nu sint sigura). Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...