Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ruxij, prietena mea face cursuri gratuite la Home Depo?? parca, nu imi aduc aminte, si invata cum sa faca ea chestii in casa ca sa mai salveze un ban pe ici pe colo. Acum isi pune singura faianta in baie(prietenul ei o ajuta), si-a zugravit singura casa ce numai a cumparat-o si salveaza o gramada de bani. Spunea ca merge in fiecare sambata si cursurile sunt ff hands on, faci acolo tot ce vrei sa inveti. Poate daca ai incerca si tu ai putea sa iti faci singura holul, nu cred ca e un spatiu urias si ai salva tot banetul ala. Adriana 27+[fetita] Isabelle Marie si Aidan Alexander - 4 ani [url="http://picasaweb.google.com/blackpanterro/NewAlbum611081125PM/photo#5210738316991443538"]A ticket to hell has never been funnier[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 222
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lia, mai cere niste estimates. Noi am facut podelele cu o echipa de romani, recomandati de o italianca [:D] am fost f multumiti si ne-au luat 8,900 pt. hardwood in toata casa (1800 sq ft) mai putin bucatarie si bai (incluzand manopera si materiale = engineered wood) si 800 pt. gresia din bucatarie (materiale si manopera). Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Cand va fi fi-miu adolescent cred ca voi putea sa optez pt. hardwood.
[:D] cind o iesi girlfrienda din baie cu slapii uzi pe woodfloorul tau ala nou, sa vezi numa ce o sa iti vina sa [poc] Felicitari David de Sinzi! stiu si eu cum e ca parinte, trecuram prin asta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Arminad lool Deci o sa imi pun wood cand oi iesi la pensie:)) O sa mai cer, quotes, dar oricum nu costa doi lei cum o dau. Mai e chestia ca barbata-miu nu prea e de acord sa pun nika. Dupa el banii bagati in cosmeticale d'astea in casa sunt bani aruncati, cred ca ramaneam si fara iarba in backyard daca ma luam dupa el. Si zice ca nu ii place wood bla bla. Acu' nu ca eu ascult cine stie ce[:D] dar dc. vine data aviatoare si gaseste wood peste tot o sa se simta nebagat in seama si o sa se ofti. Dc. gaseste doar gresie pe hol si bucatarie, o iau si eu sa semene cu vinyl tiles dinainte poate nici nu se prinde[:D] Dupa aia fac asa o camera anu' asta, o camera anu' aviator..si scap mai ieftin si cu el. Pantero, din pacate e exclus in cazul meu sa ma apuc sa imi pun singura, ii admir pe aia harnicii de isi fac singuri una alta, dar in cazul meu lenea e cucoana mare, care n-are de mancare[:D] Vine si taica=miu si sta la mine o luna juma' ar putea sa puna el da' nu vrea, deh, deci tb sa scot banu'.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona [asia] in fata sotului tau. Noi ne-am bagat la zugravit singuri si barbatu-meu isi tot face de lucru cu tot felul de proiecte legate de casa, nu ca s-ar pricepe extraordinar, dar e f interesat (eu mai putin [:D]); la podele insa nu ne-am bagat nici unul. Lia, suna bine tactica de invaluire a barbatului [:D] Daca totusi zice ceva, spune-i si tu ca nu's bani aruncati, cu un wood frumos acolo creste valoarea casei [:D] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu-s deloc indeminatica, nici macar n-am fost in stare sa-l ajut. Prima data a pus hardwood in living/dining, nu i-a fost chiar usor dar a iesit foarte fain. In iarna a pus in dormitoarele copiilor, de-acum a fost floare la ureche.[:D] Baile noastre au fost cu mocheta[alcool], cred ca a fost primul lucru pe care l-a schimbat in casa asta. I s-a parut chiar usor, mai ales dupa ce si-a cumparat o jucarie din aia de taiat gresia.[:D] Chiar si cu investitia asta am iesit foarte bine, ca gresia in sine este ieftina si noi avuram trei bai de pus la punct. Eu sufar ca avem gresie de la usa de la intrare, pina la cea de la garaj, plus bucataria si breakfast area. Cum casa noastra este intinsa pe un singur floor, asta reprezinta cam multa gresie. Eu tare as fi vrut hardwoods si acolo, dar el zice ca nu se baga sa sparga atita gresie, ca-i sinucidere curata. I'm still working on it.[:D] Lume multa, oameni putini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati ca intre timp gasii pe sotul unei cunostinte care zise ca daca tata e de acord sa il ajute, el vine sa puna laminat fara sa il platesc (normal ca stie ca il voi plati). Asa ca dc. cumpar laminat si ii mai dau si tipului niste bani, as iesi mai ieftin. Sa zicem ca ii dau lui 1000, dau 2500 pe laminat...here you go pun tot downstairs. Acu' ramane sa il conving pe tata, sau sa il fortez, vad eu:)) Ah, si sa il conving pe barbata-miu ca de fapt a fost ideea lui, o sa ma mai uit la Big Fat Greek Wedding sa invat tehnica.:))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow si noi am refacut peretii, dar la floor nu ne-am bagat. Valoros sot ai Ramona. Cand ii liber trimite-l la noi:)) Noi vrem sa facem basementul si m-au ucis preturile. Ca sa fie cu permit trebuie sa taiem si usa in fundatie... jaleeeeeeeeeeeeeee. Asa ca nu-l mai facem. Plecam in vacanta si nici nu intram la datorii:)) ---------------------- [url="http://ospitalitateagaiei.blogspot.com/"]OspitalitateaGaiei[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
Baile noastre au fost cu mocheta
Vorbesti serios? Inventivi texanii astia[:D] oare ce intrebuintari [:D] dadeau bailor? Covorasul meu de citiva cm din baie, rezista uscat citeva minute dupa ce il scot din masina de spalat, in rest balteste[:D] [quote]Ah, si sa il conving pe barbata-miu ca de fapt a fost ideea lui [quote] E asa ceva in filmul ala? ca eu nu imi aduc aminte[:D] Inseamna ca eram tare tinara cind l-am vazut[:D] Cred ca ar trebui sa il mai vad odata, acum am cu totul alta perpectiva[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
  • Adaugă...