Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, ella, imi pare nespus de rau. cocolyso, nu ne'am intalnit azi.. eu stau relativ bine, cam multi foliculi dar spuneau ca mai dispar si ca asa e la ovarele polichistice. in rest, merge bine spunea dna doctor. asteptam sa vedem sambata cum mai stam. va pupic si sa ne ajute Dumnezeu sa ne mearga bine! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ady, asta ma intreb si eu. Este adevarat k sangerez. M-am dus la mediplus, de urgenta, la eco, am facut cu Balea& Poiana. Dar cat de relevanta e o eco la valoare de beta 200? Au zis k nu mai este nimic in uter si m-au programat maine la aspiratie. Am vb cu Laura si voi face un beta maine. Si ma gandesc daca voi face aspiratie maine...multa lume imi zice sa mai cer o parere,sa nu ma arunc asa. Iti dai seama k sunt bulversata total ,ziua asta m-a purtat de la extaz la agonie in cateva ore. E posibil sa pierzi o sarcina cand beta evolueaza asa frumos? Sau oare sansele mele erau compromise de la bun inceput si eu m-am incapatanat sa sper k va fi bine?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fata draga trebuie sa crezi in sansa ta pina in panzele albe. Si eu sunt de acord cu Laura, repeta maine beta si da-o incolo de aspiratie.... nu lasa pe nimeni sa se atinga de tine pina nu esti absolut sigura ca nu mai ai nimic de salvat. Beta a crescut exceptional de bine, ai plecat cu sanse mici dar ai recuperat remarcabil, ai avut un embrion luptator, asa ca fi o mamica curajoasa si ai incredere. Eu sincer cred ca ai o sansa sa fie totul bine, ti-o spun din suflet. Repeta beta maine si decizi abia apoi ce ai de facut. Eu iti tin pumnii si speram la beta mare, da? Te pup si ia o imbratisare stransa , stransa pt o fata curajoasa si optimista[pup] Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella scuze ca ma amestec dar de ce aspiratie? am pierdut vreo 3 sau 4 sarcini intre 5 si 7 sapt la niciuna nu a fost cazul de aspiratie. la varsta asta se elimina singure. dc se mai vedea ceva in uter care nu se elimina...atunci era alta poveste. deci inainte de a te arunca cu capul inainte spre aspiratie mai repeta beta de cateva ori si vei vedea ca dc sarcina s-a dus beta va fi in scadere. pleaseee mai cere si opinia altui medic. nu iti face uterul praf aiurea. dar iti tin pumnii sa fie bine si sa ai un beta in crestere. mamica de Rares 21.02.2010
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, nu este oare posibil sa se fi eliminat ceilalti embrioni implantati? Beta evolua prea frumos... Nu te grabi, nu face nimic inainte sa-ti repeti beta de inca 2 ori, sa vezi ce se intampla. Mie 2 din cele 3 sarcini pierdute la varsta mica mi s-au eliminat singure. La una mi-a facut Tutu chiuretaj. El zice ca sarcina se poate vizualiza ok la eco la o valoare beta peste 1000. Ingeras, mami de Maya Maya va avea o surioara sau/si un fratior! cand va vrea Dumnezeu... 3 sarcini pierdute 5-8 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, am repetat beta azi. In functie de el vad ce fac. Sigur nu ma duc azi la aspiratie. Am spus si la clinica parerea mea, fetele au fost f ok,ca de obicei. Multumesc mult de sfaturi. Sheri multumesc pt sfaturi, pt telefon si ca mai ai timp si pentru problemele mele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella, de ce spuneai ca ai eliminat sarcina? ai observat ceva ciudat la sangerari? Sa iti spun de ce ... eu cand am eliminat sarcina, la 5 sapt si ceva, am eliminat la propriu 2 bucati de tesut, deci am stiut sigur ca ala era sfarsitul, dar tot am sperat pana cand betahcg a scazut la 15 si abia atunci m-au aspirat pt ca uterul nu se curatase complet. Stiu ca nu e usor prin ceea ce treci, dar bhcg e singurul care iti arata corect evolutia sarcinii. Te asteptam cu beta in crestere, ca si pana acum!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...