Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Coco, stai ff bine. Si eu aveam foliculi mari dar sa stii ca nu am pierdut din ei, sper sa nu pierzi nici tu. Medicamentele dupa ET se gasesc usor, stati linistite! Exista o schema, intrebati-o pe Cristina, sa o aveti din timp ,sa va pregatiti. Eu sunt ok, beta creste frumos, azi este 1.120. Cred k vineri am prima eco. Si progesteronul si-a revenit dupa ceva ajutor injectabil. Sfat dupa ET: sa va faceti progesteronul. Eu de ex se pare k nu asimilez progesteronul vaginal. Asa k iau acum Utrogestanul oral si il suplimentez si cu injectabil. Bafta tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella [pup], ma bucur ca esti bine. Foliculii de care ziceam au 23 mm si 27 mm....sunt doi. Azi estradiol 3308 si progesteron 0.8. Maine fac eco si din nou estradiol sa vedem cat sunt de copti, preconizat punctie joi. Te rog spune-mi ce medic ti-a recomandat progesteron injectabil, cand se face, cum se numeste, etc.... Am vorbit si eu cu Laura despre progesteron si frica mea ca nu e ok, insa dupa analiza de azi zice ca e ok. Schema de tratament am primit-o, incepe din ziua punctiei. http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coco, progesteronul trebuie sa fie sub 1 cand se face pregnylul. Eu tot 0.8 aveam la ultima analiza de progesteron facuta inainte de pregnyl. Din pacate eu am facut analiza de progesteron dupa analiza beta. Si era f mic. Progesteronul injectabil eu il am din Italia, Prontogest 100. Dr D mi-a dat voie sa fac unul la 2 zile. Daca ai intrebari vb cu Laura. Ea tine legatura cu dr D. Eu am vorbit cu ea zilnic dupa analiza beta, mereu aveam ceva de intrebat:-) saraca, nu stiu cum de ma mai suporta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine mi-a zis ca fac din nou progesteronul inainte de pregnyl. Sa inteleg ca trebuie sa il fac si in ziua et, apoi cum sa fac? La cat timp sa il controlez? Laura este foarte amabila cu toate fetele, cred ca pur si simplu ii place ceea ce face si de aici dedicatia cu care ajuta si ne asculta toate ofurile. Cum sa fac nu stiu, dar sunt obsedata de acest progesteron pt ca la ultimul fiv mi-a venit mai devreme de 14 zile si aici suspiciunea lipsei de progesteron. http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor va rog frumos daca ma puteti ajuta cu un raspuns;am rez AMH de 15 si pana ajung la dr cu rez as dori sa stiu daca aceasta valoare poate influenta negativ stimularea ovariana pt FIV ,,,este peste valoarea din interval iar eu am SOPC ,va multumesc frumos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta pt ca ai SOPC amh a iesit mare, dar dr evalueaz situatia si in functie si de analizele hormonala de z3 ar tb sa iti dea o schema de tratament adaptata pt SOPC. Imi pare rau dar mai mult nu stiu sa iti spun.Stiu ca o valoarea sub limnita inferioara inseamna ca rezerva ovariana se apropie de final dar peste limita superioara nu stiu. Inna, Sufletel voi pe unde sunteti? Nu mai spunem nimic pe ultima suta de metri? http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, inca o data te felicit pentru puiutul luptator .... Katyia, ma bucur pentru reusita ta, sa ai grija de samburel ... Coco, si eu intru la punctiile de joi, estradiol 3313, aprox 19 foliculi din care doar 12 cu dimensiuni intre 17-24. Sper macar la 6-7 ovocite bune. Din ce am mai citit pe forum, progesteronul inainte de ET ar trebui sa fie minim 30. Si eu am intrebat de progesteron injectabil si Dr Diakoumakos mi-a spus 50/zi pe langa cele 8 Utrogestan.Deci daca ai fiole de 100, una la 2 zile, daca ai de 250 ar veni una la 5 zile (eu am facut una la 4 zile). La FIV-ul trecut, cand am facut beta am recoltat si pt progesteron si era 42, deci o valoare buna. Dar cel mai bine intrebi Dr, cu siguranta nu se vor opune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...