Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence minunate! (73)


Recommended Posts

Miha, cat de rece e apa la Ghioroc? Ca si noi mergem cand e cald aproape zilnic, ca-i asa aproape de noi. Cred ma Anca ma intreba unde stam. In Mandruloc. Am rezultatul celui de-al doilea pap, si e II nu mai e III. O sa merg la cauterizare. Nu stiu cand, ca am program incarcat tare. Si nici nu stiu la cine. Nu stiu daca mai merg la szeged, ma gandesc. Imi pare tare rau de copilashii bolnaviori. Ai mei sunt bine, maine avem serbarea Iuliei. Vineri au avut intreceri la gradi, a luat doua medalii ca a fost prima si la biciclete si la alergat. Am si poze, dar n-am timp sa pun. Miha, eu l-am scapat pe Vladut din mana, cu hamul era, si a cazut pe spate cu capul de ciment, de la inaltimea lui. N-a patit nimik, dar si acum imi suna in urechi bufnitura si ma trec fiori. Bine ca e si Matia bine. Rezistenti copii trebuie sa avem ca suntem tare "iresponsabile". [:D][bang] Ildi, eu n-am curaj sa-l las singur pe Vladut desi merge bine. Mi-e tare frica sa nu cada in ceva colt de mobila sau de perete cu capul. David nu cade asa? [url="http://community.webshots.com/user/adablackcat"]poze[/url] Ada, mami de Iulia (10 iulie 2003) si Vlad (6 mai 2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ada, Carmen apa e super. Mie imi place un pic mai rece. Cand e prea calda parca nu te mai racoresti. Carmen eu la Ghioroc merg cu copil de cand avea Daria 4 luni. Mai prefer acolo din urmatoarele motive: -nu-i pericol sa cada pe scari sau pe marginea bazinului sa dea cu capul de muchii ascutite -nu-i pericol sa cada in bazin direct in apa mai mare -chiar daca intra in apa , nivelul creste treptat si ai tot timpul sa fugi si sa-l prinzi pana apa-i trece de gat - se poate juca in nisip la malul apei, ceea ce la strand sau padurice nu se poate -exceptand wekendul nu este aglomerat de loc -fiind afara din orase alt aer, ca sa nu mai spun ca ai si cata cata peisaj Ai putea avea obiectii relativ la calitatea apei. Aici iti spun parerea mea: - se zice ca unde traiesc pesti e OK; apa e curata - la Ghioroc e plini de pesti inclusiv la mal -mai prefer matasea broastei decat clorul -la padurice cel putin, dar si la strand, Sofronea sau Dorobanti sunt sute de oameni intr-o galeata de apa; pot sa fac pariu ca mai mult de jumatate nu ies afara pentru pipi... Am uitat sa zic merg numai la Las vegas unde se curata plaja. Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

uite ca am putin acces la net si am intrat sa va salut si sa va multumesc pt sustinere. bine nu prea sunt,contractii dureroase am cam la o ora cateodata si 30 min dar asa era si ultima sapt in spital,zile bune si zile mai rele...sunt acasa pt va se poate intampla oricand si daca tot eram constanta in timp...ideea cu care am plecat de la dr novak e "fiecare zi in burtica in plus e esentiala si ne luptam pt ea".asa ca ma rog in de nu mai stiu de cate ori sa fie bine....elisa a ramas si in urma cu cresterea,placeanta are grad de maturare 2/3 cu multiple calcificari...azi am avut si contractii mai dureroase...dar am avut si zile mai bune,poate maine...cateodata glumea sotul "fata asta vrea sa iasa si pace!"[:D]merg vineri din nou la control si binenteles saptamanal,dar de fiecare data voi lua geanta de spital cu mine. am citit numai ultimile pagini si imi pare tare rau de copilasii care sunt bolnaviori.va transmit din suflet multa sanatate.pe sfarsitul sapt sper sa ne "auzim "mai des va pup cu drag alina [gravi]30+ cu bb Elisa[fetita] [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev205pfs__.png"]asa crestem noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, cum sunteti? Ce a zis dr? Ioana, iesim daca vom fi ok. Scriu dimineata pe forum cand ne trezim. Alina, stai cumintica in pat. Noi nu suntem ok, Bogdi are febra 39.1 in fundic. In afara de asta are nasol doar putin infundat, dar nu ii curg mucii. Ma mir ca nu e foarte marait, a fost mai marait ieri cand era mai mica temperatura decat acum. In schimb este foarte somnolent. A adormit acum l-a Sorin in brate. Nu prea a mancat si nici nu avrut sa suga, a baut ceai in ciuda faptului ca el pana acum nu prea-l agrea. Am fost la dr de fam, preventiv, si a zis e rosu in gat. Mi-a scris antibiotic si antitermic. Am vorbit cu pediatra si a spus sa asteptam pana maine cu antibioticul si daca face febra mare si persista pana maine atunci abia sa incep sa-i dau. Voi ce ziceti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi credeam c-ati scapat de boli, dar vad ca nu se lasa asa usor . Multa sanatate puiutilor si tie putere sa ai grija de ei. Miha sanatate si lui Alex , a baut ceva rece de-a facut puroi in gat? Ce totala esti cu galeata de la Sofronea. Iti dai seama ca cantitaea de urina din bazin e mai multa ca si apa termala [:D] si cine stie la cateva zile schimba apa. Ada saracutul Vladut a cazut pe ciment. In casa nu mi-e frica sa-l las singur ca merge bine se mai dezechilibreaza el dar cade direct in fund ,apoi se ridica si pleaca mai departe. In curte nu-l las nici o clipa singur ,nu numai din cauza cazaturilor ,dar ar manca tot de pe jos.. Ildi si [disco] David (2 mai 2006 ) [comoara][url="http://new.photos.yahoo.com/pityu_ildi/albums/"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sora mea face ceva scoala la Cluj si a plecat cu cumnatul meu asa ca am profitat de ocazie sa ma intalnesc cu Cristina ca noi tot ne pove pe mess. E o fata tare faina si Vlad un smecher. Nu-mi vine sa cred ca de la 6 luni si ceva se ridica asa frumos in picioare, fuge de numa nu in 4 labe si sa-l vedeti la baita, sa baga cu capul sub apa si nu are nimic, se ridica singur si se distreaza. Carmen, am condus doar la intoarcere pt ca am fost cu masina lor si m-a lasat cumnatul doar cand am venit ca atunci era obosit el. da oricum mi-a fost dor sa conduc atat. Doar ca avea GPS si "Ioana", cum a boteza-o cumnatul meu, imi tot zicea "ati depasit limita de viteza" de m-a innebunit [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutica! In primu si in primul rand multa sanatate lui Tudor, Ioana, Alex si Bogdanelu [pup] (sper ca nu mai sunt si alti copilasi bolnavi) Alina.a draga de tine, stai in pat si ai sa vezi ca Elisa va mai sta in burtica la tine macar o luna [flo] Miha, sa sti ca-ti dau dreptate ca apa in care sunt pesti e mai curata ca apa de la strand. Eu evit pe cat posibil strandul (indiferent care o fi) pentru ca Raulica e mai sensibilos la piele (si noi suntem destul de sensibili). Din lipsa de mijloc de transport pana la Ghioroc prefer sa-i scot bazinu pe balcon si sa facem strand acasa[:D], in schimbu strandului. Ceva poze de la spectacolul Dariei nu ne pui?[pup] Gabi, imi pare rau ca treceti prin atatea. sa va faceti repede bine [flo] Flavia, chiar asa, te-ai dus pana la Cluj numai sa te intalnesti cu Cristina? ceva poze n-ai?[flo] Carmen ce mai face Mel??[pup] Zici ca o ti numai in petreceri? super fain [:D] Ada, se vede ca esti ocupata ca dai din ce in ce mai rar pe aci! Felicitari Iuliei si bafta maine la serbare [pup] Azi am fost la Raul si ne-a povestit cate in mari si tari, ne-a povestit tot ce a facut pe la Savarsin si har domnului a facut...de fapt se vad si urmarile...pe fata, nas, genunchi, coate e numai o vanataie [:D] [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flavia daca e numai rosu in gat atunci mai asteapta. Baga intre timp si tu formula 76 si oscillococ... Precis e ceva in aer. Deja aproape toti copii pe care-i cunosc sunt bolnavi. Si colegele Dariei de la balet. Ham inseamna ca s-ar putea sa cada si ea. Maine are examen la pian. Sper sa n-o sunteze sefa de catedra pentru scandalu pe care-l stiti si voi. Carmen de unde te sti cu Sonia? E mortala.Si copii ei la fel de sariti ca ea. Marius a fost coleg de grupa cu Daria. Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa-i spun bine ai venit acasa Alinai a. Pupam pe bebbe Elisa. Sa stea la mami in burtic ca oricum pruncii-s cam bolnavi pe-afara si n-are cu cine se juca.[:p] Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha sa stii ca e ceva in aer. Si Lisa tuseste de cateva zile.[bang] Mai stau cu antibioticul pana maine, ca daca face si maine tot asa e deja a 3-a zi de febra si atunci incep. Am primit Keflex, e tare sau mai usor antibioticul asta? Bafta Dariei. Pai daca se intampla ceva te iei de profa aia ce mama ........ [box]. Clau, in balcon la cine faci strand?[:D] Am ceva poze, dar nu le pun decat dupa ce primesc acordul Cristinei [:D]. Edit ca sa corectez cate ceva ca scriu ca o tuta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...