Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Aradence minunate! (73)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 309
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi, pai eu tocmai asta spuneam ca se joaca. Pai dupa ce i-au dat 24 de ore antibiotice acum pot sa mai caute de unde vine. Eu stiu ca la internare in mod automat trebuie sa ia analize nu sa administreze medicatie asa aiurea-n tramvai.Plus sa pui perfuzie unui bebic care nu are neaparat nevoie de ea , nu au facut decat sa-i sporeasca disconfortul, sa-l agite si inevitabil sa-i creasca febra. Ca sa nu mai spun ca in salon erau 42 de grad. Treaba cu tanti e intre mine si ea, asta nu ma face sa nu ma revolt cata incompetenta zace in medicii nostri. Si oricum e vorba de un puiut si ma doare sufletul cand imi povestesc cat sufera. Daria- 29.01.1999[zana] Alex - 07.02.2003[bonjovi] Matia - 31.10.2006[bebic] [foto][url="http://new.photos.yahoo.com/somleac/albums/"]POZE[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha despre dovlecei: i-am curata, i-am taiat in 2 apoi fiecare jumatate de-a lungul, am scobit fiecare bucata si i-am oparit in apa cu putina sare, apoi i-am scos, i-am pus cu gaura-n jos sa se scurga de apa, apoi i-am umplut cu maglavaisul de care ti-am zis......ar merge super si cu ceva maglavais cu carne tocata(dar nu de cumparat, tocata de tine), eventual putin calita, amestecata cu restul ingredientelor pe care vrei sa le pui in ei(eu ti-am zis ca am pus branza, oua, rosii, patrunjel(acum mi-am adus aminte[:D]) si smantana)....apoi ii trantesti in tava unsa cu unt si ii bagi la cuptor......cred ca ar fi gustosi si dc ai pune putin suc de rosi peste ei sa fiarba in el......anyway.....gasesti tu o combinatie acolo sa-ti placa....si sigur ies buni oprice ai pune[:D] Despre medicii din Arad nu pot spune decat: no comments![xx(](sau cel putin despre majoritatea dintre ei......de fapt si despre marea majoritate a asistentelor medicale am aceleasi sentimente[xx(]) Hildegard la noi Alesio a spus primul cuvant la 7 luni fara o sapt(si de atunci nu s-a mai oprit[:D]), iar Nicolas la 8 luni si o sapt a zis primul cuvant....in rest de-ale bebelusilor[:D] Na ma duc si eu la dus si la culcare......dimineata parca vad ca iarasi imi dau piticii desteptarea la 7[alcool].....pe la 9 am zis ca iesim afara daca e asa....ca azi s-a prea bronzat fiu-meu al mic pe picioare.....(de maine pun si crema in functiune) [pup] Eu [url="http://www.pufymic.info/thumbnails-36.html"]Gandacii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum toti au spus cuvinte repede de tot la 7 luni la 8 luni.....mai sa fie...ma mir! Au si vorbit? Numa stefan al meu nu vrea sa vorbeasca...nu e mut! daca ar fi mut n-ar putea ganguri, striga, zice pe limba lui...etc nu? [url="http://community.webshots.com/album/555216832PuzLpH"]de-ale gurii[/url]
Stefan Peter[bonjovi](1 an si 7 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Raulica e asa si asa...a facut kk de 3 ori azi, dar nu diaree, oricum mai moale dar nu apa ca ieri, iar de mancat nici nu se pune in discutie...de 2 zile doar apa si banane, altceva nu vrea [bang] Hildegard, Raul la 7 luni spunea tata, haide si mama. La 1 an si 7 luni cat vad ca are Stefan spunea multe cuvinte, dar nu lega propozitii. Abia pe la 1 an si 8 luni si-a dat drumu si de atunci nu-i mai tace gura. Chiar ieri vorbeam cu al meu ca in fiecare zi vorbeste tot mai clar si imi pare rau ca nu le mai poceste ca pana acum. Imi va fi dor de perioada asta de pocit cuvinte [q] Eu zic sa nu disperi, baiatu vecinilor pana pe la 2 ani jumate nu vorbea aproape deloc dar cand si-a dat drumu sa fugi [:D] Nu toti au acelasi ritm, unu umbla repede, altu vorbeste repede, altu.... [:D] Miha chiar asa a facut Marienut? mie chiar imi place de ea, mi se parea ca nu e genu care sare imediat la spitalizare. cel putin pe raul desi probabil altu l-ar fi internat imediat cand a facut o viroza instestinala urata, nu l-a internat. Mi-a spus ca e maricel si ca in cazul in care imi va refuza mancarea si apa sa merg in fiecare zi sa-i faca perfuzii, dar n-a fost nevoie. Probabil ca micutzu era dezhidratat...sau?? Nici nu stiu ce sa zic, in orice caz nasol. Flavia, ai grija de tine [pup] Ioana, mi-ai dat o idee ca si asa am 2 dovlecei in frigider, asa ca sambata stiu ce fac de mancare [:D] Cica in Micalaca au stropi ptr tzantari...da cica [bang] ca acuma vad ca am vreo 3 smecheri in camera [bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata. Hildegrad, fiecare copil are propriul sau ritm. Stiu un copil care are 3 ani si 3 luni si nu vorbeste nimic. Nu e mut bineinteles. Intelege tot dar nu vrea sa spuna nimic. Acum ma chinui sa fac rezumatul explicatiilor adresei magazinuli second din Szeged. O sa trimit pm lui Carmen, Diana si Ildi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum am venit de la plimbare!Ne-am intalnit cu Flavia si cu scumpicul de Bogdi. Ildi voi n-ati iesit azi?? Hildegard nici voi n-ati iesit la plimbare azi? Cu vorbitul e cum au zis si fetele : fiecare copil cu ritmul lui.....Alesio de la 7 luni cand a zis primul cuvant nu s-a mai oprit....pe la 1 an spunea o gramada de cuvinte..... Nicolas uite ca are 8 luni jumate si in afara de tata nu zice nimic....si-s frati[:D].... Na fug sa le dau sa pape ca le e foame...[:D](de termite vorbesc[:D]). [pup] Eu [url="http://www.pufymic.info/thumbnails-36.html"]Gandacii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...