Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Oua fierte


Recommended Posts

Nu se crapa....adica nu chiar! In sfarsit anul asta nu s-a spart un singur ou din cele pregatite pentru Pasti! E primul an cand ma regasesc cu toate intregi! Mare minune. Ce am facut diferit? Stiti aparatul acela de fiert oua? eu am unul primit cadou, de la Bosch. E electric, il pui in priza, ai un paharel cu care dozezi apa in functie de cat de tare vrei sa iti iasa oul si gata, sau aproape gata. Paharelul acela minune are in "fund" un ac pentru ca tu sa intepi ouale inainte sa le pui in aparat. Anul asta asta am facut diferit. am intepat fiecare ou, asa cum scrie in carticica aparatului, direct in partea mai grasa, in aceea cu golul de aer, o intepatura usoara si gata. Am pus si sare! Si Otet! Si au fost si la temperatura camerei! Ca in fiecare an. Dar in fiecare an s-au tot crapat, anul asta nu. Deci un ac mai gros (daca nu aveti aparat de fiert ouale care are deja instrumentul necesar) si intepati usor oul in fundulet. Si dupa aia pus la fiert. Niciunul nu s-a spart!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui kid2003
Nu se crapa....adica nu chiar! In sfarsit anul asta nu s-a spart un singur ou din cele pregatite pentru Pasti! E primul an cand ma regasesc cu toate intregi! Mare minune. Ce am facut diferit? Stiti aparatul acela de fiert oua? eu am unul primit cadou, de la Bosch. E electric, il pui in priza, ai un paharel cu care dozezi apa in functie de cat de tare vrei sa iti iasa oul si gata, sau aproape gata. Paharelul acela minune are in "fund" un ac pentru ca tu sa intepi ouale inainte sa le pui in aparat. Anul asta asta am facut diferit. am intepat fiecare ou, asa cum scrie in carticica aparatului, direct in partea mai grasa, in aceea cu golul de aer, o intepatura usoara si gata. Am pus si sare! Si Otet! Si au fost si la temperatura camerei! Ca in fiecare an. Dar in fiecare an s-au tot crapat, anul asta nu. Deci un ac mai gros (daca nu aveti aparat de fiert ouale care are deja instrumentul necesar) si intepati usor oul in fundulet. Si dupa aia pus la fiert. Niciunul nu s-a spart!
Hai, mai, chiar asa?! Pai si nu intra vopsea in toate ouale, daca sunt intepate?! Ma mir, tu vorbesti serios sau faci misto? Oricum nu voi incerca. Eu am observat ca se sparg foarte repede ouale de la magazine, si mai putin cele de la tarani, de la gainiu hranite natural. "Arata-te puternic cand esti slab si slab cand esti puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...