Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

raisa multa, multa bafta la acest inceput de drum. Pumnii sunt stransi pentru tine. Sa dea DD sa vii numai cu vesti bune. Si eu mi-am procurat 3 penuri de 450, deci pana ajung la Sibiu la prima eco am cu ce face stimularea, iar cand ajung acolo avem de unde lua. De la farmacia Polisano. Mie mi-a dat sa fac si progesteronul in Z1 si eco pt chisturi. Mai bine suni astazi si mai intrebi odata. Am inteles ca progesteronul se poate face si in Z2. Mona daca nu ti-ai procurat gonalul pt stimulare, sa o faci din timp. Si la Sensiblu dureaza cateva zile pe comanda. Pupici pentru toate fetele[pup][pup][pup][pup] Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Mona, tot in burta. Singurele simptome ale inhibarii la mine au fost bufeurile. [:D] Ma luau niste calduri... Eu tot tratamentul l-am luat de la ei de la farmacie si am gasit pen-uri de 900. Progesteronul l-am facut inainte de punctie tot acolo la ei. [gravired]fericita!! 15+ cu [baietel] si...[baietel] sau [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mona ,mie mi-a zis sa fac diferelinul intramuscular si chiar scrie pe inj ca se face im.,acum tu faci cum vrei sau intrebi dr...dar pb. se poate si sub cutanat mai ales ca yarinei[pup] chiar i-a priit asa[:D] mai fetelor vad ca tot mai multe fete hiperstimulate reusesc sa ramana gravidute ,sunt 2 deja la sb.[:)] asta numai acum in luna asta, nu zic de johanes,...chiar ce mai faci draguta? "intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE LA FETE ...Pentru Iaura multe ,multe pareri de rau ,dar ma bucur nespus de mult ca esti o persoana puternica si sunt foarte sigura ca nu renunti asa usor si-ti vei vedea visul indeplinit cat mai curand.Pentru Cristina 12,coleguta mea de suferinta multe felicitari si chiar daca am avut dureri si stari nasoale ,a meritat nu?.Acum despre noi...scuzati-ne absenta ,am intrat doar de v-am citit dar n-am stat ca am avut recomandare de stat la pat,dar acum suntem bine.Am mers foarte mult cu masina de la transfer si la bb nu i-a prea placut.Nu v-am spus nici ca am doar un bb ,care este cam mofturos la mancare ,eu in loc sa iau proportii am slabit vreo doua kg,dar acum de cateva zile vad ca-i mai bine si incep sa mananc si eu normal,eeee.. astazi putin mai mult decat normal[:D].Va pup pe toate si mult succes fetelor in focuri,sa se la se cu multi ,multi[bibe][bibe][bibe][bibe][bibe][bibe][bibe][bibe][bibe]. [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, vreau sa va spun si eu povestea mea. Sunt la primul FIV ( nu am facut inseminari pt ca spermograma era proasta), am facut Diphereline in Z21 intamuscular si am inceput cu injectiile in burta cu gonal 225 in ziua 8 dupa menstruatie. Am facut injectii 11 zile dupa care a urmat puntia pe data de 10.06.10. Am avut 30 de ovocite dar doar 17 mature, 15 s-au fecundat in prima zi ( cu ICSI) si am ramas cu 5 pana la blastocist. Am avut dureri mari de ovare dar am facut transferul in ziua 5 adica marti pe 15.06.10. Nu am stat deloc cuminte dupa transfer, m-am dus la servici ziua urmatoare ba chiar am cazut pe scari. Cam la o saptamana de la transfer am inceput sa ma umflu rau in burta si sa am stari de greata, in ziua 9 de la transfer am facut testul de BETA HCG si am o valoare de 365, deci am REUSIT. Marea mea problema este ca sunt foarte umflata in burta, am fost si am facut astazi o ecografie la mine in oras ( nu sunt din Sibiu) si se pare ca am facut o forma de hiperstimulare medie, am si lichid in abdomen cei drept nu foarte mult. Am sunat la clinica si au zis sa nu fac nimic, sa beau multte lichide, sa stau linistita si sa pun in continuare utrogestanul, numai ca eu nu sunt inca linistita si cred ca m-au pasat pt ca nu mai au nici un doctor acolo ( sunt pacienta dr.Ispasoiu). Pe deasupra mai am si o gastroduodenita cronica hiperacida si in aceste zile mi s-au intensificat durerile si arsurile de stomac in partea superioara si in afara de Rennie nu stiu ce medicamente sa i-au. As vrea sa merg la un medic fhomeopat sa ma ajute, voi ce parere aveti? Gata cu vaitatul, pana la urma s-a implinit cel mai mare vis al meu si merita sa suport toate astea, numai ca as vrea sa merga totul bine si mai departe. Sper ca nu v-am plictisit prea mult.... Mult succes tuturor si fiti optimiste fetelor! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...