Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (14)


Recommended Posts

florentina imi pare rau ce te simti asa dar il acelasi timp ma bucur ptr tine ca ai reusit..intradevar acolo la sibiu dr ispasoiu vine abea pe 5 pana atunci nu stiu ce sa zic ...dar nu poti sta la nesfarsit cu dureri..a mai fost cineva cu lichid care a mers la medic si i l-a scos dar poate sa iti zica fata care s-a confruntat cu asa ceva..nu mai stiu sigur care era.. ai grija de tine si de bebe[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Florentina, Johanes si Cristina felicitari din suflet pt reusita voastra. Sa dea DD ca bebei sa stea cumintei la mamicile lor in burtica 9 luni si sa vina sanatosi pe lume[pup][pup][pup] Vad ca toate trei ati reusit cu hiperstimulare. Acum cum va mai simtiti? Cam cat tin aceste stari de rau? Va asteptam cu vesti de la primele ecografii. Gata mai avem si noi putin si va urmam in iulie. Stiu ca sunt eu, simonete si monaramona. Scuze daca am omis pe cineva. Cred ca va fi o mare activitate la Sibiu in luna iulie. Dar si cu noi reusite, sper. Pupici pentru toate fetele[pup][pup][pup][pup][pup] Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea! Eu sunt noua pe aici, sper sa ma primiti printre voi. Sunt si eu aspiranta la BeBe prin FIV, numai ca eu nu am ovare iar singura mea sansa sa devin mamica este de a gasi pe cineva cu suflet mare care face FIV si ar putea sa-mi doneze si mie. Am 33 ani si multa speranta ca Dumnezeu ne va ajuta sa ne implinim visul. Va rog, daca exista cineva sau stiti pe cineva care vrea sa doneze, dati-mi de veste. Multumesc, Luminika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor nu am mai scris de mult timp, insa v-am citit zilnic. cu ajutorul lui D-zeu voi ajunge sa fac si eu inseminare in prima jumatate a lunii iulie. am si eu o intrebare....cate zile se fce tratament ptr inseminare? stiu ca se incepe in ziua 3 a cm, dar nu stiu cate zile dureaza tratamentul. va pup, o zi buna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apar si eu dupa cateva zile de absenta ..Ce faceti fetelor ? Johanas, tu cum te mai simti?am vazut ca mai avem o colega de suferinta, florentinaa,..sau de bucurie..?De bucurie !!![pk][pk] eu m-am simti destul de rau zilele astea, inca ma mai doare burta si ma simt destul de balonata,am si o senzatie de greata,mai eles dimineata (nu e prea repede??) dar beau multe lichide, iau tratamentul, nu fac efort deloc ...si sunt foarte rasfatata( mai ales in ultima vreme[:D] )..sotul m-a dus departe de casa pentru cateva zile si am uitat de toate..ne-am dat seama cat de departe am ajuns impreuna, cat de mult ne-am dorit bebele asta si ca de fapt restul nu mai conteaza..a meritat totul, si daca o sa-mi fie rau inca 8 luni, suport.. (sper sa nu-mi fie totusi[:D] , am auzit ca hiperstimularea asta trece pe la 3 luni, cand trece o sa fiu.. [alcool][alcool] ) astept cu nerabdare sa am in brate bb meu scump.[bibe]florentinaa, cel mai bine e sa vorbesti cu dr, daca considera ca e nevoie de ceva,iti vor zice, ai incredere! nici johanas nu s-a simtit bine dar pe ea n-au internat-o..nu m-am simtit la voia intamplarii deloc pana acum.. sigur stiu ei ce fac, nu te lasa asa. Sper sa fie o vara frumoasa pentru toate fetele, pentru mine (si toata familia si prietenii [:D][:D] ) deja e![pk][pk] [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]pup toate fetele!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Revin si eu dupa o lunga absentza ....aproape mi-am revenit psihic dupa trauma pierderii bebelui ..de la hormoni m-am ales cu efecte secundare , dar nu cu chisturi , nici macar CM nu e dereglat , a venit la 29 de zile.Luna asta intarzie un pic , e ziua 31 maine si el nu vrea sa dea nici un semn... Efectele tratamentului cu Decapeptyl si Gonal la mine au fost : palpitatii , atacuri de panica ,stari de sufocare , teama de moarte , teama nejustificata , [q] , dar din cate observ si aud peste tot , multe femei cu copii , familie , implinite , inteligente, au atacuri de panica ...Am colega dependenta de calmante ...eu am trecut peste singura ,prin autosugestie. Bun venit aspirantelor [flo][flo], felicitari tuturor gravidutelor , sarcini usoare si mult succes in cariera de mamica , si multi pupici la toata lumea . Mi-a fost dor de voi , Yarrina , Danaisa , Bonsai , Simonete ,Iaura ... [flo][pup] Sunt gata sa o iau de la capat cu un nou FIV . Singura luna in care pot face este August , deoarece este singura luna in care ma pot odihni dupa .Contractul meu de munca ( sunt profesoara la o scoala particulara ) prevede iulie si august ca fiind singurele luni in care avem voie sa ne luam vacantza ...Iulie e prea devreme pt. FIV ..si asa imi este teama sa trec printr-o noua anestezie generala .Intre timp , am avut si varicela , nu stiu cat de mult va influentza asta procesul FIV-ului , s-ar putea sa nu am unda verde asa rapid si va tb. sa astept pana la anul !!! Dumnezeu stie ce va fi , astept CM -ul ,apoi ziua 12 -13 sa merg sa vad cum sunt ovarele , endometrul .. Hai ca v-am pupat , am scris un roman !![alcool] Camrynna , http://picasaweb.google.com/118095978199782018084/Camrynna#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...