Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna fetelor, ieri am fost la Sibiu ( la 2 saptamani de la analiza de BETA HCG=365) si am vazut ca am ....2 puiuti, asa ma si asteptam dupa valoarea mare de beta din ziua 9. A fost minunat sa vad cum le batea inimioara si meritam sa induram orice pt aceasta bucurie imensa. Eu am facut putinqa hiperstimulare si mai am inca lichid,dar dr. Ispasoiu a zis sa nu-mi fac probleme din cauza asta. Sunt tare umflata in burta, mai ales seara simt ca explodez si mi-a crescut foarte mult aciditatea la stomac, am dureri groaznice de stomac. Sunt un pic ingrijorata ca de cateva zile a inceput sa ma doara spatele si mi se pare cam devreme, practic eu am 30 zile de la punctie. In rest nu vomit, am mici ameteli cand si cand. Bubu, felicitari ai 2 copii minunati. De cate Kilograme i-ai facut? Am auzit ca pt noi care facem FIV si avem sarcina gemelara ar trebui sa facem serclaj ( sa coasem colul), voi a-ti facut asa ceva? La cate saptamani se nasc gemenii? Yarrina , sarcina usoara in continuare. Fetelor va rog sa-mi spuneti si mie ce analize ar trebui sa fac in continuare. Bafta tuturor celor care sunt in "focurile" FIV sunt sigura ca o sa reusiti, trebuie sa fiti optimiste ca asta va ajuta mult. Va pup pe toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ilary eu am facut cu Inhibare, nu stiu daca se face si fara...habar nu am. Suna luni si vorbeste cu dr. In ce zi esti acum? Costurile exacte nu mai tin minte, dar in jur de 150 de mil am cheltuit eu. Depinde de dozaj, de unde stai... [gravired]fericita!! 17+ [fetita] si [baietel]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

llary dr I a venit la clinica. Nu stiu daca se face FIV fara perioada de inhibare. Ar trebui sa suni la clinica ca daca vine CM ar trebui sa incepi din prima zi cu AC sau in ziu 21. Cel mai bine suna si vezi ce zice. Despre costuri, sun afisate pe prima pagina, dar acici depinde de la persoana la persoana. In functie de tratamentul fiecareia. persi prima injectie a fost mai grea. Deacum sa ai noroc sa ai o productie buna si de calitate. Tu stai in Sibiu pe toata perioada? Vrem sa ne tii la curent cu evolutia ta incepand de la prima eco. Multa bafta! monaramona la tine cum a fost injectia? Acum cand ar trebui sa vina CM? florentina ma bucur tare mult pt puiutii tai. Sa creasca mari si sanatosi. Ce tratament faci acum pt sustinere? Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ilary si eu am facut inhibare ca si yarrina..dar tratamentul depinde dela o zi lka alta gabriela injectia de diphereline nu m-a durut..nici acum nu simt nimic ...yarrina tu cam dupa cate zile ai avut bufeurile? cm imi vine prin 18-19 pana atunci sunt in asteptare florentina ma bucur pentru tine bafta la toate fetele care fac in luna asta ca luna trecuta am cam facut pauza[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...