Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV la Sibiu (14)


Recommended Posts

Mocanita imi pare foarte rau. Mai multe nici nu are rost sa spun.[grup] Johanas cam cu 3 zile inainte sa fac 12 saptamani mi-a trecut ce a fost mai rau. Acum am usoare greturi dimineata dar fara voma. Si pot sa mananc cam orice...mai putin carne de pui pe care inca nu pot nici s-o vad macar. [gravired]fericita!! 13+ cu [baietel] si...[baietel] sau [fetita]...cand se va plictisi de stat in cap si ne va arata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 224
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bafta azi la eco, Johanas! Cum e bebe? Bafta si tie Iaura! Mocanitza, te-am lasat la urma, tocmai pt ca si eu simteam ca o sa ne aduci o veste buna...si vad ca viata te mai pune la incercare o data. Totusi ai sunat la clinica sa vezi ce parere are dr. Tu cum te-ai simtit in perioada asta? danaisa20 fericita [gravi] 20+ cu [fetita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi din cate imi amintesc eu au cam 130-140 ui in plus. Dar daca vorbesti cu dr iti spune el. Ca si mie mi-a facut calculul luand in considerare surplusul ca sa nu cumpar mai mult. [gravired]fericita!! 13+ cu [baietel] si...[baietel] sau [fetita]...cand se va plictisi de stat in cap si ne va arata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raisa inca nu mi-am facut rost de pen, dar sper sa reusesc cu comanda prin sensiblu. Puteam sa iau linistita de la Sibiu acum cand am fost la control, dar era tare cald afara si nu am avut conditii optime de transportare. Trebuie tinut la rece in permanenta. Sper sa reusesc prin comanda. Incearca si tu ca este mai simplu cu pen. Pupici pt toate fetele[pup][pup][pup] Anul acesta va fi un an roditor pentru mine[ruga]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanita [q] imi pare tare rau, suntem alaturi de tine poate mai incerci daca te mai tin puterile jahanas ,eu am fost la clinica pe la 12-13, erai acolo sau ai venit mai tarziu? vestea buna e ca mi-am luat 2 puiuti acasa la mamica lor unde sper sa ramana inca vreo 9 luni,cea mai putin buna dar totusi...e ca mai am doar 3 blastocisti congelati( zic mai putin buna pt. ca speram la mai multi blasto. din 8 fertilizati dar e bine si asa ca oricum nu mai am nevoie deocamdata de ei [:D] poate peste vreo 2 ani...) i-am vazut pe cei 2 care mi i-a transferat,dr zicea ca sunt de catalog asa ca trebuie sa faca loc pe panou pt. cel putin o fetita[:D] dar asta dupa cei ai lui yarina si johanas si altii sper cristina bafta la ET , e cam nasoala partea cu vezica plina [bang] in rest e absolut nedureros si simplu bafta fetelor care s-au apucat acuma de fiv sau care se apuca in curand(simonete [pup]) bytsi [pup]tu nu mai zici nimik pe aici(ca noi am vb. aseara la telefon) "intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mocanita imi pare tare rau si nu stiu ce cuvinte sa gasesc sa te consolez. Te inteleg perfect , acum 5 saptamani treceam prin aceeasi drama. Mi se pare ca avem aceeasi varsta. Sa fie oare varsta de vina ? Am observat ca fetele care au 30 , 30 si ceva reusesc si chiar din prima. Si eu am obtinut acei embrioni faimosi de catalog si fara segmente, dar cand sa ii implanteze, pauza, nimic nu s-a prins. Ce se intampla, organismul respinge sarcina la varsta de 40 de ani? Imi e greu sa cred, uite Madalina Manole a reusit la 41! Bine, stiu, dupa nu stiu cate incercari, de se saturase prof.Marinescu de ea:).Glumesc! In alta ordine de idei, cum putem ajuta corpul nostru sa accepte ce ne dorim atat de mult? Am studiat mult pe net, acupunctura ajuta, stiu pe cineva care a ratat vreo 3 FIV si a reusit sa ramana insarcinata dupa un set de sedinte cu acupunctura natural! Altcineva cu probleme de implantare, a luat niste vitamine din SUA si a reusit, o fi fost doar coincidenta, nu stiu, dar sunt in continuare solutii de explorat. Eu nu stiu nici ce sa mai fac, dupa stimularea cu gonal m-am ales cu doua chisturi pe ambele ovare, unul de 5,5 pe dreapta si unul de 3,5 pe stanga[bang] Sambata viitoare merg la Sibiu sa le vada dr. si sa imi spuna ce si cum. Iti dai seama ca o noua stimulare is out of the question pana nu rezolv cu chisturile astea. Totusi speranta moare ultima, asa ca incearca sa iti revii dupa aceasta noua dezamagire si sa speri in continuare.[pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mocanitza, sunt alaturi de tine. valoarea nefiind sub 1 si ciclul intarziind 5 zile, tind sa cred ca o tentativa de sarcina a fost.ceea ce ma face sa sper ca vei reusi data viitoare. iti tin pumnii! yarrina, ma bucur pentru bebeii tai. o sa vezi tu cucul sau pasarica la 16 saptamani, asa stau gemenii, unu in sus si unu in jos.eu am fetita si baietel. Cristina,doamne, 28 de ovocite! super!ce n-a vazut sibiul, parisul, budapesta, bucurestiul!multa bafta!sa ai embrioni lipiciosi! Adi [gravi]+13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi
mocanitza, poate e o problema cu progesteronul? l-ai facut de la ET pana la testul beta? Adi [gravi]+13
felicitari pt. gemenasi dar care e treaba cu progesteronul, ca eu sunt a 3-a zi de la ET si parca as face ceva sa-mi creasca endometrul desi dr. zice ca e bun, dar noi totdeauna vrem mai mult[bang], as incerca cu ceai de napraznic ca asta am in casa dar nu stiu cat sa beau, ma mai documentez "intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...