Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta!!! (89)


Recommended Posts

Va multumesc pentru raspunsuri. Pe Diana au vazut-o cam toti medicii de la urgenta si reanimare.Dr Leu(in care eu am incredere) banuieste ca e o problema digestiva.Ceilalti(Fasie,Sora, Neagoe)mi-au spus ca nu e o cauza alimentare, ca aceste varsaturi(ciclice) apar la un interval de timp fara o cauza anume si ca o sa mai ajungem pe acolo... Acum la ultima "escapada" am auzit numai de bine despre dr.Ciobanu si m-am hotarat sa merg la dansa saptamana viitoare.Era o mamica cu un baietel de 5 ani si imi spunea ca de aproape 2 ani copilasul nu a mai racit absolut deloc(nici macar un curs de nas) si mananca f.bine dar s-a "tinut" de dr.Ciobanu si a respectat intocmai recomand. ei. Diana a facut un echo acum circa un an tot asa la o internare dar nu i-au gasit nici o problema.Ma batea gandul sa ma duc sa-i fac un echo la dr Bendescu, am auzit ca ar fi cea mai buna. Sanzi, merci ca nu m-ai uitat,ce bine mi-ar fi prins antifoanele in reanimare...[:D] Pupici si sanatate tuturor! ________________________ Si nu m-as plange de singuratate,ci as binecuvanta aceasta stare fertila si de-a dreptul implinitoare pentru fiinte ca mine care nu vor luna de pe cer,ci cerul senin si intreg in priveliste.Constanta Buzea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am si eu o rugaminte... De unde pot face rost de un program ACDSee mai vechi (5,6 poate 7) caci aici am win '98, si cele recente nu merg decat cu peste win 2000... Nu pot sa scot altfel pozele din aparat...si trebuie sa le storez undeva!!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga [cool] :
[url="http://tickers.baby-gaga.com/t/lamlamsrd20030204_-8_David+is.png"]varsta[/url], [url="http://good-times.webshots.com/photo/2854699730087737923yPfWZD"]poze[/url], [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57837&whichpage=5"]D-ale lui David [/url]
[url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80065"]Atelierul Piticilor[cool][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUna tuturor! Astazi am reusit sa-i fac vaccinul gazei!Uraaa...mare realizare dupa cat ne-am chinuit sa-l facem. Gaza a plans, s-a zbatut cat a putut ea mititica, dar de scapat nu a reusit sa scape. Pana la urma i-a trecut...mi-a zis ca vrea o revista cu scooby doo pe care bineinteles ca nu i-am refuzat-o. Astazi este si ultima mea zi de munca. Acum ma bucur, pentru ca ma gandesc ca urmeaza o perioada de relaxare, timp pentru mine si copil, timp pentru orice. Totusi sunt sigura ca-i voi duce dorul mai repede decat cred si c-o sa-mi lipseasca munca, colegii si toata zarva de aici.[biz] Va pupic! Fug sa termin ce mai am pe aici! http://community.webshots.com/user/TatianaS http://community.webshots.com/user/Tatiana333 Tatiana si Bia, gaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sanzi ai incercat cu irfanview?caut eu acasa un acdsee mai vechi si ti-l trimit.ok? eu sunt suparata.neagra de suparare. fetele care au sotii navigatori le adresez o intrebare:cum se comporta sotii vostrii cand se intorc acasa? al meu e vesnic nemultumit.bombane mereu 24/24h. am crezut ca se va calma daca eu tac si imi vad de ale mele.sau ca se va linisti dupa ce va pleca. a plecat dar continua pe mail. e o boala a celor care naviga?sau doar al meu a luat-o prin bostani? jo [hippi] si alexandra [testoasa] [url="http://360.yahoo.com/jonelip"]recomandari[/url], *************** home sweet home!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marilen,sanatate multa micutei!De Bendescu numai de f. bine,te incurajez sa faci eco la ea!N-am avut niciodata ce sa-i reprosez-si am facut ceva ecografii la ea ,si noi, si prietenii,a fost "verificata" si la Bucuresti si e safe.Doamne ajuta sa gasiti cauza si sa va fie bine!DE la dr. Leu a invatat dr. Munteanu,am auzit numai de bine iar de Ciobanu de asemenea. Fiquelle,dulcica foc pustoaica ta,iar tu sexy-dulce rau dar ca si la mine parca mai merg vreo 5 kg.[;)] O ,Jone,cum te inteleg....Al meu e Fecioara,sta in natura lui sa bombane,unde mai pui ca e Mr. Monk in persoana....Obsedat de ordine si de amanunte pana in panzele albe.... Acum suntem mai bine,dar cel mai greu a fost cat a stat 5 ani in Emirate-2 luni acolo cu 1 luna acasa....trecea luna aceea...si noi eram la inceput ,aveam alte asteptari unul de la ce;lalat...Pana la urma a trecut,am luat-o ca pe un compromis-asa ne-am luat casa-,dar am invatat ca nu se merita...Putea sa ne coste prea mult... Si am decis ca alegem bani mai putini si timp mai mult impreuna...deja se simte diferenta,dar nu e perfect...si nu cred ca va fi vreodata ca suntem f. diferiti,dar Dumnezeu ne-a adus impreuna si trebuie sa luptam pt. dragostea noastra si pt. copii...ca ne iubim mult dar de cele mai multe ori nu-i suf. desi ar trebui sa fie... Inainte de Emirate,sotul meu tinea posturile,ne impartaseam impreuna,citea mai mult,comunicam mai bine... Dupa 5 ani,era alt om-postea dar nu se impartasea-si asta nu te ajuta prea mult-comunicam mai greu mai ales pe partea asta,era mai nervos-nu-ti spun cum face la volan-practic nu-l mai recunosteam... Azi ,in jurul nostru ,se divorteaza pe banda rulanda;intr-o luna am auzit de 3 divorturi,persoane cunoscute,toate 3 familii cu 3 copii,barbatii preoti ....Pur si simplu ramai masca si te infricosezi...ce ne ramane decat sa ne rugam mai mult,sa fim mai mult impreuna si sa ne iubim mai mult...Si cum poti sa iubesti mai mult decat lasand mai mult de la tine,avand rabdare cu celalalt...si asta nu e un compromis,e jertfa.Iar jertfa nu inseamna ca nu ai demnitate ca te lasi calcat in picioare,inseamna sa iubesti...neconditionat.Si cine merita mai mult asta decat cel mai aproapele tau,cu care nu ai grad de rudenie ...pt. ca nu exista ...sunteti UNUL. iERTARE CA m-am intins...mi-ai dat mingea la fileu ,sunt framantarile mele din zilele astea.... Va [pup]pe toate si Doamne ajuta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jone,e stresant jobul lui,vaporul,per. lunga,superiori infecti,bani putini?Poate face o schimbare,daca imi dai detalii iti pot trimite zeci de adrese,contacte pe internet cu joburi in domeniul lor...sotul meu de vreo 2 ani asta face...si speram sa se gaseasca ceva sa impacam si capra si varza-adica bani mai multi-ce credeai ca ne-am resemnat[alcool]- si timp mai mult acasa...si daca crezi ca asa ceva nu exista ai sa fii uimita...dar mai trebuie sa ai si noroc sau cum spunem noi -inseamna ca nu e pt. noi si mergem mai departe... dECI trebuie sa -si trimita cv la cat mai multe companii-ca in-Constanta e bataie de joc-si sa astepte....Rau -are cum sa fie... Incercati sa lasati o perioada lucrurile care va dau dureri de cap deoparte,faceti mai mult ce va place,iesiti mai des,numara pana la 10 inainte de a-i reprosa ceva,vorbiti mult,reinnodati firul,afla ce-l macina de fapt,ce-l supara atat de tare,asigura-l ca-i esti alaturi...Odihneste-l,iubesti-l...iarta-l! Ia niste vitamine,cica Omega 3 ar fi perfecte pt. perioade stresante...face minuni...incearca sa dormi mai mult... Daca la tine la job nu-i bine ,pleaca...cauta altul...nimic nu trebuie sa compromita linistea voastra si a caminului...sanatatea voastra...Stii cum e daca nu e psihica, nu-i nici fizica... Cauta solutii,sfatuieste-te cu cineva...trebuie sa fie bine!Doamne ajuta![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumesc de aprecieri...stiu ca nu ne-ati vazut de mult, si progresele sunt evidente...dar sa o auziti cum ii turuie gurita??? nu degeaba are rol la gradinita...[alcool] Eu sunt pe ultima suta de metri, mai am o saptamana de liceu (sic!) si de la toamna, gata, sunt gimnazista[:D] desi a fost alegerea mea, vorba Tatianei, parca am totusi o strangere de inima... Va pup si promit ca de-acum, ca vine vacanta, voi intra mai des...desi voi avea apoi testarea nationala si bacul...oricum, mai lejer[bis] _______________________ IUBESC VIATA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata,a iesit cumnata mea din spital.[bis]sunt bine si ea si bb.ii multumim mamacitei,inca o data pt sprijinul acordat,si nu in ultimul rand voua,pt gandurile bune[floare3] noi vrem sa plecam la plaja cu ege, mai tarziu va pup ege si[zana] arzu ege (30.09.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...