Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Constanta!!! (89)


Recommended Posts

neata neata Tatiana scuze ieri am avut o dupa-amiaza ingrozitoare, era santier la mine in casa, mugur a trebuit sa plece la munca....si colac peste pupaza mi-am scapat telefonul in apa. deci nu mai stiu ce apeluri pierdute am. da-mi te rog nr tau de tel pe PM si te sun. ca nu am in momentul de fata nici un mobil la mine. [:D] Oana bine ai revenit printre noi! imi pare rau de problemele Alexandrei, sper sa isi revina. cu o bona nu ai incercat? sau cu o alta gradinita, mai "uscata"? sper sa fie mai bine in vara cand e cald si bine. Fisun sanatate multa gagicii mici cu margele [:D] o zi frumoasa tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 299
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Saru mana pentru info lulu! Am sa-l contactez pe medic. Se ocupa si de copilasi? Hihi...Roxy...bine ca sunteti ok. Mai nasol cu telefonu... Pup! http://community.webshots.com/user/TatianaS http://community.webshots.com/user/Tatiana333 Tatiana si Bia, gaza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata! sunt intr-o f mare dilema. problema e urmatoarea: e un baietel la cresa care tot timpul o chinuie pe fiimea si o bate. se pare ca situatia dureaza de ceva vreme.eu nu am inteles din balbele alexandrei dar acu dinc e inc e mai clar zice "gabi bate fata" sau "gabi batut!" azidimineata mi-au zis si doua fetite de la cresa ca asha e. si ce ma deranjeaza f tare e ca am mai discutat la cresa despre asta si doamnele de acolo se uita la mine ca la masini straine. ieri fata mea a fost foarte afectata si plangacioasa.eu am tot pus starile ei de plans pe seama caracterului dar se pare ca de fapt mai sunt si alte motive. imi vine sa ma duc sa le iau pe doamnele alea de gat! ca sa nu mai zic ca fata mea a inceput sa fac IN PAMPERS! de 2-3 saptamani e cu chiloti pe ea,cere oala o vad ca se tine sa nu se scape. acu face in pampers.[bang][bang][bang] de 2 zile am luat-o cu pampersi pe ea. ce sa fac!? asha imi storc creierii de azidimineata! jo [hippi] si alexandra [testoasa] [url="http://360.yahoo.com/jonelip"]recomandari[/url], *************** home sweet home!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toate fetele! jone, la ce cresa e fetita? Eu am avut baiatul inscris la cresa din tomis III. A fost ok pana au inceput bolile. Am trecut peste asta cu bine. Dar de la un timp copilul venea stresat acasa din cauza unui baietel care-l batea, si nu numai pe el. Am aflat de la ingrijitoare ca baietelul respectiv era violent cu toti copiii. Am vorbit cu ele sa nu-mi mai lase baiatul langa bataus. Dar ... copiii tot se intercalau. Ca vrei sau nu vrei. Asta pana intr-o zi in care a venit acasa plangand ca-l bate M. si ca nu mai vrea sa se duca la copii. In momentul acela am decis sa-l mut la alta gradinita. Deja era mare pt. cresa. Si acum sunt super multumita. Macar nu mai e stresat de ceilalti copii. E la o gradi privata unde la 7-8 copii este o educatoare. Cred ca asta e solutia. Ca din interior nu o poti rezolva oricat de "atenta" ai fi(caci eu am fost" atenta "crezand ca vor avea grija de copilul meu , nu mai bine decat ceilalti, dar macar sa se poarte frumos cu el si tot degeaba). O muti la alta cresa. Altfel risti sa ai un copil traumatizat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Laura, la ce gradinita particulara duci copilul si cam care mai sunt preturile la particulara? oana(Mygirl), acolo merge si Sofi, chiar te-am vazut intr-o zi cand venisesi si tu sa o iei, dar nu aveai ochi decat pt ea, asa ca nu te-am abordat[:D] Cu racelile nu stiu ce sa iti spun, doar ca anul trecut Sofi imi facea bronsite asmatiforme, si nu mergea la camin, si acum doarme si ea acolo si nu mi-a facut nimic; daca era umezeala si mucegai cred ca imi facea, nu? -Sofi doarme in primul dormitor, ca este la grupa pregatitoare; sincer, tu ai vazut mucegai? ca eu n-am vazut[bang] si mi-e groaza daca e asa si eu n-am vazut...ma gandesc ca totusi poate altele sunt cauzele, mai mergi la un doctor sa o vada. O duci si peste vara? pupic colegei de gradi[bis] Fetelor, sunt cam suparata...cred ca v-am mai spus ca mama mea s-a operat acum 4 ani de cancer la san, stadiul 3 B; i s-a scos sanul stang. A facut terapia chimio- si radio-, a fost bine. Acum 1 luna Sofi a lovit-o din greseala, jucandu-se in celalalt san, cel ramas.[bang] I-a aparut un nodul dureros de cca 3 cm; la mamografie a aparut ca fiind neregulat, cu niste radacini ca un paienjenis si adenopatie axiala. Mi-e teama ca i-a recidivat cancerul. Sunt cam deprimata din cauza asta. I s-a recomandat punctie(biopsie) si apoi eventual operatie. Mai stiti pe cineva la care a recidivat cancerul mamar? poate ma linistesc...poate nu e asa grav...sper! _______________________ IUBESC VIATA!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiquelle, nu stiu daca am voie sa spun numele gradinitei dar se afla in cladirea unde este acum sediul Univ. Populare. E o gradi cam scumpa. Preturile sunte intre 3 mil -6 mil. depinde de gradi. In legatura cu cancerul am aflatade la tv si de la o persoana-barbat, ca exista un tratament experimental cu " seminte" radioactive. Care ajuta sa nu mai recidiveze celulelel canceroase. In Europa se face operatia de 8 ani. La noi in Rom doar de 1 an. La tv era prezentat un caz de cancer mamara. Femeia a fost operata dar ca sa nu recidiveze i-au implantat " seminele" Este experimental dar pana la urma faci orice. Barbatul care a avut cancer la prostata este din Cta si si-a implantat astfel de seminte si este multumit de rezultate. efectele secundare nu se cunosc. A platit aprox 10000 euro.La Fundeni. Merita incercat.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, tatiana, multumesc. cu piciorul, am fost la 2 medici. tica, in 3 minute mi a dat valea. alexandrescu, m a ascultat mai mult si m a trimis si la un kinetoterapeut, pe care urmeaza sa l consulte in privinta unei ghetute corectoare. asta ptr ca m am plins de la inceput si am cerut consultatie in care sa fiu privita ca pe o mama fara patalama in medicina, si nu o consultatie lapidara. ca asa as deschide o dezbatere pe tema asta, a afacerilor in medicina! ca, la naiba, de aia nu ma duc la medic cand am vreo afectiune minora si ma tratez dupa prospectele medicamentelor si dupa reclame! tatiana, eu am 2 medici stomatologi extraordinari. unul, e o dna doctor, are tarife mai mari dar e deosebit de calma, blanda, lucreaza usor si iti acorda tot timpul din lume daca esti mai temator si o rogi sa te astepte pina te simti pregatit, pe scaunul ala, sa te confrunti cu freza sau vreo injectie. primeste sigur copii, vad o gramada acolo. sotul ei s a specializat in germania si, la lucrari grele, lucreaza in tandem. al doilea este la fel de rabdator, pe deasupra are si simtul umorului si sat mai bine cu tarifele. maica mii i a lucrat impecabil dintii. dar, sa ma scuzi ca n am in seara asta date de contact la indemana, daca mai ai nevoie, intru maine iar pe forul si ti dau. mygirl: la mine n cartier, de ceva vreme, s a deschis o gradi unde si aduc prietenele mele copiii. e gradinita liceului international de informatica, pe str unirii. e super laudata, o vila noua, sigur e salubra, cu copii nu foarte multi, cu program prelungit, asigura si transport. jone, eu am copil mic, dar colega mea de serviciu a avut asa mari probleme cu cresa din cauza indiferentei si nerusinarii educatoarelor..a ajuns sa se crete zilnic cu ele, sa faca plangere la inspectorat, ptr ca a mers pe principialitate si si a zis ca dreptatea e a ei si nu se poate lasa invinsa. ca prea sintem o natie care pleaca capul mereu. dar n a rezolvat nimic. si anul trecut, cand a terminat cresa si l a mutat la gradi, alea au rasuflat usurate c au scapat de ea. eu am tras concluzia ca, decat sa te lupti singura, mai bine il muti. il traumatizezi mai putin, iti aperi si nervii tai. ca sprijin de la educatoare si autoritati mai greu...eu am asa un scepticism in privinta asta...dar, imi pace sa va citesc pe forum, mai invat cateceva si ma pregatesc pentru anii ce vor veni ai fetitei mele. eh, am scris un kilometru...noapte buna!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, am venit sa va urez un weekend placut. imi pare rau ca nu prea am timp sa intru pe net. dupa munca nu ma mai pot desprinde de mica. va pup [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102368"]ALAPTATUL HELPLINE[/url]
[mamica]de piticotu' uriash [url="http://b2.lilypie.com/FeUpp1/.png"]m-am facut maricica[/url] [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/anca76nitu/my_photos"] [foto][/url] [url="http://desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63310"]POVESTEA MINUNII[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...