Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (17)


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui celesta
Citat:
citat din mesajul lui DidiAlex
Salutare vitaminelor!!!Miri, cum e azi?Celeste mi-au picat ochii pe locatia ta. io is in 68239...da de veste daca vii la Invierea de la Biserica romaneasca, cea din Rheinau, pe care io recomandam si lu' monik[:I]Spor la vorba![pup]
align="right" id="quote2">Esti aproape, asa e, si eu m-am uitat pe map24.de (55 km). Nu stiu despre ce biserica e vorba, nici macar nu stiam ca exista una romaneasca in zona... Poti sa-mi dai mai multe amanunte te rog? [pup]„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
align="right" id="quote2">* cred ca-i o greseala; de la mine de acasa (68239) pan in Bismarckplatz Heidelberg sunt 14,8 km si cu tramvaiul 5R fac 22' , parca, 17' fac pan la Paradeplatz Mannheim.* uite aici despre biserici si o gasesti si pe cea din Mannheim. a doua duminica din luna slujba se tine la heidelberg, io nu am mers nicioadata in HD, aici in in Mannheim, ajung si pe jos, din seckenheim.EDIT.Parohia ortodoxa romana "Invierea Domnului", Im Wasengrund 25, HochstättMannheim - statia de S-Bahn MA-Seckenheim.Slujbele vor incepe de la ora 08:45 atat Duminica cat si peste saptamanaDoamne ajuta! Pr.PopescuTel. 06228 912 522http://www.geocities.com/prioanpopescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Monik stai calma,deci am o problema MAREid="size6"> mi s-a facut mila de sufletelul meu de harnicutza si mi-am pus unghiiiiii cat china,acu numai pot scrie si nici lucra,o fi bine ,o fi rau [:D],fetele care nu stiu am nagelstudio,dar nu l-am deschis inca,ca aici la tarance [:-@][:-@],deci Monik te cunoastem,te iubim,stai calma da ca ne intalnim noi.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Copilul meu a stat mai toata ziua cu maica-mea pe afara sau pe balcon si acuma vrea de fiecare data cand deschid usa la balcon sa "giessen"/ude plantele. Si face ca sirena....am udat azi odata si el nu pricepe...

 

Ceska, mamica de Benjamin

mic si scump (23.12.2007)

Blogu` nostru

Filmulete!

Poze f. noi

Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

RAPORTEZ la noi ploua si e rece,tocmai am venit din spielplatz,am spalat masina cu unghiile astea [q] nu pot face nimic,merg sa mai fac o praji.

Tja sa sti ca m-am gandit Franceska ce facem daca ploua,ca ar fi locuri sub umbrele de vreo jumate de ora de stat ,in vreun zelt,dar nu prrea mult de stat acolo,tocmai ca nu au copiii stare,o sa ne gandim unde putem merge,sa speram insa ca nu va ploua mvedem sambata dimineata.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mooniik, stai calma , si dac nu poti ajunge , nu-i bai .Este asa cum ai spus , trebuie sa fie cineva cu tine , in caz ca ...Doamne fereste ! o sa ne gindim si la tine si la cele care vor lipsi , si vom bea ceva si in cinstea voastra[:D]

Daca stateai in drumul meu , cu cea mai mare placere te luam !Da nu bai ca tot ne intilnim , si daca nu aici poate la Oradea , nu-i asa ?[:D]

Mama este de acolo , mai am ceva rude .Sora mamei (din pacate nu mai traieste!)a avut o casa pe stada Bega , pe linga vechea fabrica de caramida (unde s-a filmat Pistruiatul![:D])si una pe Stefan cel Mare , linga gara . Pe stada Bega si imprejurimi mi-am petrecut vacantele ! Ce timpuri:..!!!

Cumnata mamei mele mai sta pe Vasile Alecsandri , in centru , si mai am niste verisoare in Rogerius.

Poate sa vina si furtuna , ca eu tot vin-si l-am intrebat si pe colegul , si vine si el[:D]

Clau , invata-ma si pe mine sa imi pun niste unghii asa faine , ca daca ma vezi acum , zici ca sint Cenusareasa! Si ce unghii aveam cind eram in Romania , si lucram ![q]Imi spuneau mereu colegele , ca nu fac nimic acasa , de pot sa am unghii asa mari si frumoase ![:D]

Fosta-i lele....[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Am reusit sa pun si eu ceva poze pe net; sunt din week-endul trecut. Ne-am plimbarit putin dar pe aici prin zona nu ne-am indepartat prea tare de casa. Le puteti vedea aici.

 

Legat de discutiile de pe aici...

 

Pe nemti nu-i cunosc prea bine deci nu am o parere bine definita dar n-a trecut prea mult timp de cand am plecat din Romania ca sa pot sa spun prea multe lucruri de lauda la adresa romanilor. Individual daca-i iei pe romani poti gasi multi oameni de calitate dar ca popor... nu prea cred ca avem cu ce sa ne laudam. Cat despre sensibilitatea lor... fara nici o suparare Claudia, dar cred ca e valabila tot individual. NU poti numi sensibilitate la oameni care vad un om cazand pe strada si nu-l ajuta spunandu-si "betivanul naibii!", daca vad un barbat agresand o femeie gandesc imediat: "stie el de ce! o fi facut ea ceva!" sau daca vad o femeie la un cabinet medical cu copilul in brate in loc sa-si spuna "saraca, n-are cu cine sa-l lase acasa" majoritatea gandesc: "si-a adus copilul cu ea ca sa intre-n fata". Or avea ei romanii calitati dar nu cred ca se numara si sensibilitatea printre ele. Repet, sunt si multi romani cu suflet mare dar prea putini ca sa putem spune ca sensibilitatea e specifica intregului popor. Nu va suparati pe mine, am simtit nevoia sa-mi dau cu parerea. Cand o sa pot spune ca-i cunosc bine si pe nemti cu siguranta voi ridica vocea.

 

Ma duc si eu la ale mele. Seara faina!

 

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dati-mi niste carje ca nu mai poci si inca nu am terminat treaba.

Stau putin sa-mi trag sufletul si ma duc sa intind foaia de placinta si sa vopsesc oole.

 

Am facut o supa de telina cu gorgonzola si am cum ce as mai lenevi cu burtihanul in sus,da treaba tipa dupa mine.

 

M-am gandit sa dau anunt "INghiriez caracatita"[:)]

 

Claudia, tu ai cabinetul deja pregatit?Ce acte iti trebuiesc pt asa ceva?Daca e vb pe mess .Ma batea si pe mine gandu la un moment dat, in tara era unul din hobby-urile mele pictura pe unghii, chiar am facut curs.

 

Gata, am stat prea mult, ca daca imi ies din mana apoi nici ca ma mai apuc de treaba si vreau neaparat sa vopsesc oole azi.Si cu asta inchei activitatea pe ziua de azi, ca doar nu au intrat zilele in sac.

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui trischa
Claudia,pariem ca vin cu olita????[:D]Celesta,eu sunt din Brasov,parintii mei locuiesc langa Metrom.noi avem o locuinta la 10 km de BV in BOD.chiar acum la 1 mai plecam acasa.
align="right" id="quote2">Mai ce coincidente... amandoua Adina si din Brasov? Cand ajungi in Brasov sa treci pe la Vatra Ardealului si sa mananci o prajitura pt mine. Doamne ce pofta imi e....„Desparti drumurile, dar nu poti sa desparti si sufletele”
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudia eu despre banateni si ardeleni pot spune clar : SENSIBILI si saritori la nevoie,asta cunosc eu,restul nu stiu,nu am umblat prea mult prin tara [:D],mai cunosc si moldovence bune si harnice.

Ioano intra pe mess sa te sfatui ce ai de facut,eu am deja toate hartoagele ptr nagelstudio si am si curs facut.

Abia scriu [q][q][q] cica la sotu ce se aude asa cat tastez eu aici????

Hei am vb cu Cristina e bine e acasa,si-a luat liber nu e la spital,Gott sei dank [:D],va apare ea sapt viitoare,ne-a urat distractie faina.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...