Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (17)


Recommended Posts

Ptui sa nu te deochida da mandra esti Claudio si copilasii la fel ca mamica [:D] [pup] auzi io ii cunosc pe nemti,bineee tocmai mi-au lins farfuria de tiramisu 2 nemtoaice,au fost invitate si bineinteles ca am pus masa ptr ele ca de asa m-a invatat mama pe mine sa nu intre nimeni in casa fara sa fie servit cu ceva,adica sa iasa fara sa fi servit ceva,intelegeti voi,atata lauda astea mancarea mea,vai de steaua lor,si promptitudine iar nu stiu ce e trebuia sa vina la 6 si au venit la 7 fara un sfert.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Miha osna am vazut salata de cartofi,am fost azi la tine pe site si am lasat si comentariu,maine ii fac la ardeleanca ardeii tai umpluti de post [asia][flo][pup] si cozonacul il fur ptr duminica.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui trischa
Starea vremii sambata 18-04-09 : inorat cu risc de ploaie 20% si cu maxim 16 grade la pranz.
align="right" id="quote2">[q][q][q][q][q][q][q] numai 16 grade [q][q][q][q] facem un plan B exista vreo spielhalle in stutgart.INGERASUL EMMA AIDAid="red">Album ClaudiaTimisoara Impreuna'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seara buna!

 

iar ati scris mult, vad ca s-au si aprins spirite. eu va dau la toate un buchet de [flo], ca sa zambiti si sa va treaca enervarea.

 

for the record, si eu sunt maritata cu un neamt, nu sas, nu svab banatean, neamt de la mama lui, un sfert prusac trei sferturi schwab din württemberg. si cred ca toti barbatii, indiferent de natia lor, au plusuri si minusuri. iar in ce priveste capitolul din dormitor, sa fim serioase, nu toti romanii sunt armasari si nu toti nemtii adorm in timpul preludiului [:D]

eu aici zau ca nu cunosc nici o femeie care sa fie asa o gazda proasta, toate nemtoaicele la care am fost invitata au pus ceva ca lumea pe masa. daca nu au stiut sa faca singure, au apelat la catering, au lat ceva de la bäcker, au rugat o prietena [:D]

mie inclusiv la nunta mi-au gatit prietenii (4 oameni -toti nemti- au facut bufet pt 55 de persoane), am avut 10 aperitive, sushi, 4 feluri principale, 3 deserturi.

deci clar sunt oameni si oameni. ca peste tot de altfel.

hai ca deja ma aberez aici, pana la urma fiecare face alte experiente intr-o tara straina. mie clar nu imi pare rau ca am plecat, eu ma inteleg bine cu nemtii, dupa nici 2 ani pot spune ca am o prietena si multe cunostinte, pentru copilul meu e clar muuuuuult mai bine decat in bucuresti.

 

si la noi a plouat azi, de dimineata m-am intalnit cu niste fete si copiii aferenti la frühstück, dupa-amiaza a venit o amica cu pustiul ei de un an jumate, deci am avut program din plin.

oua nu am mai vopsit, nici nu stiu daca mai fac, ca ultimele le-am mancat aproape singura si mi s-a luat.

 

am fugit, ca scot painea din cuptor si dupa-aia mai am trei episoade din lost.

o seara buna tuturor!

 

Iuliaid="red">, mama lui Iris Maria id="red"> (7.8.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele lui Pisi[:D]poi nu se enerveaza nimeni[:-@]dar parerea mea este ca nu trebuie sa ne suparam cand unele dintre noi are o parere mai proasta pe cativa dintre nemti[:D

Colegul meu neamt e de de nota 100,soacra ,socru,cumnata,cumnatul la fel,dar asta nu ma impiedica sa zic ca sunt si nemti ai draku[:D]

Romanii sunt la fel unii buni altii rai[:D]

ca romancele sunt gospodine si nemtoaicele nu [:)]nu stiu,stiu doar ca eu nu ma pot lauda ca sunt o gosdina,fac totul de nevoie si cand nu am chef face colegul[:D]

 

 

Asa si acum daca va zic ca trebuie sa votez ptr.nemti ma credeti??[:-@]poi sa ma credeti[:D]

 

teodora[mamica]de angi pangi[copil]28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU

teodora

 

 

http://www.onetruemedia.com/my_shared?z=28994027d3010e142ed60e&utm_source=otm&utm_medium=text_url

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata si cu treaba pe ziua de azi, am reusit sa vopsesc si oole.

 

Imi pica capul de oboseala, sper sa mai ajung sa ma spal[alcool], mai ales ca sunt cam vopsita si pe maini, nu doar oole.Si amveam in pla sa ma si vopsesc azi, aiurea, e aproape 10 si eu ,abia, abia am terminat treaba.Dar e adevarat ca azi am si dormit 3 ore cand am venit de la munca ca eram franta.

 

Claudia, ma bucur ca e ok Miri.Cat de discutia despre nemti si romani, svabi sau sasi, sunt in toate categoriile si mai buni si mai nebuni[:D].Eu in M am fost inconjurata de banateni si svabi, fara suparare,da unii erau [bang],n-as mai vrea sa am parte de unii ca ei.Dar am intalnit si oameni la locul lor.Dar cum ziceam peste tot sunt mai buni sau mai naspa.

 

Eu va doresc vreme frumoasa sambata si poate urmatoarea data ajung si eu.

 

Ma retrag ca pic de oboseala si iara ma trezesc tzarziu si poate ma mai opreste politia iara.

 

O noapte buna

 

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)id="red">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau , printesa mica , ce esti ! , ce unghii adevarate ai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![pk]Scriu cu Matei in brate , si....Mami , ce unghii frumoase!!! , sint , ale cui?"[:D]Tu nu ai unghii asa frumoase , mami!Si.....copii spun , intotdeauna adevarul (cel putin pina nu intra masiv in "paine"[:D]Faine tare , sa le stapanesti sanatoasa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, da' ce logoree aveti[:D]

Am vazut ca m-ati dat absenta, si am zis sa dau de veste ca inca nu am murit. Azi e prima zi cand pot sa merg dreapta, de joia trecuta. Inca tusesc ca um magar, dar nu ma mai doare capul si nici schinarea decat un pic.

Am trimis si azi CV-uri la greu: degeaba! Am doar un interview, avand in vedere ca am trimis circa 40 de CV-uri! Sa ii ia dracu' de nemti (persoanle de fata si partenerii nu se pun[:D] ) daca aplic la joburi de management imi dau flit, daca aplic la joburi de secretara, imi spun ca sunt supra-calificata[bang]...Pai angajeaza-ma f--´´´$%&)&)&$&$(/=)(?=(=?)?(/)=/ (multe injuraturi) pe un post potrivit, sau lasa-ma pe mine sa decid daca vreau sau nu jobul!!!!!!!

Pana la urma, nu lipsa banilor ma inversuneaza atat de tare, o sa supravietuim si cu un singur salariu (oricum Florin aduce ''grosul'' in casa, ceea ce am castigat eu au fost ''peanuts'') asa cum ne-am descurcat si pana sa lucrez eu. Chestia care ma enerveaza e ca eu chiar m-am bucurat cat am lucrat. Nu a fost jobul mult visat, adica eram (de fapt inca mai sunt) doar o secretara, insa e o companie mare, unde aveam un salariu foarte bun si beneficii, unde mediul era placut si imi dadea senzatia ca sunt independenta, ieseam din casa si aveam ocazia sa ma aranjez si sa fac si altceva asa aranjata decat sa ma duc la shopping...stiu ca suna penibil, dar asta imi lipsea cat nu am lucrat. Pot sa traiesc foarte bine si cu o singura pereche de pantofi (sau adidasi ca sunt mai comozi[:D] ) dar nu ma impac deloc cu gandul ca voi sta acasa. Am ajuns chiar sa iau in calcul, varianta deloc agreata, de a ne muta temporar in Franta, asa ca mai nou caut joburi si in Franta.

 

Of, ca am scris un roman...

 

Sper sa va distrati bine sambata si un pupic la toate[pup]

 

Mami de Miruna (19.12.2002) si Henrik (30.08.2007)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...