Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vitamine romanesti in Germania (17)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 195
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Buna dimineata si din partea mea , multumesc pentru cafea !

Ce matinala esti![:)]Apropos de Arbeitsamt....eu am avut experiente negative cu ei , dar este adevarat ca nu trebuie sa se intimple mereu asa .!Sint oameni si oameni si diverse situatii , unele poate cu noroc ...la mine nu a mers, din pacate , dar se poate incerca .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri , si eu ma bucur ca esti bine !Ai mare dreptate , poate ca nu banii conteaza ce mai mult , ci faptul ca iesi in lume, socializezi ..Eu sincer , m-am plafonat de cind stau acasa.Consider ca pot sa fac si alte lucruri , decit spalat , calcat , curatenie , ingrijit copil ..dar din pacate ca nu avut (si deocamdata nici nu vad sa am !) perseverenta , si vointa , ta 1Am cautat , si daca nu am gasit , am mai lasat timpul sa treaca ....si tot asa si el a trecut...dar in defavoarea mea din pacate[bang]

Si acum sint tot asa , dar poate ca pe viitor ...am sa ma trezesc![:I]Imi pling de mila dar nu fac nimic sa imi schimb situatia .

Iti dores bafta la job , oriunde iti vei gasi si iti va placea![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vinerea Mare - Moartea si ingroparea Domnului

 

In Vinerea Mare se face pomenire de sfintele, mantuitoarele si infricosatoarele Patimi ale Mantuitorului. Rastignirea nu era practicata de evrei. Cu exceptia crucificarii a 800 de locuitori ai Ierusalimului de catre regele Alexandru Ianeul in 87 i.Hr., in Palestina aceasta pedeapsa era aplicata doar de catre autoritatea romana. Cel care primea condamnarea la moartea pe cruce, era dezbracat de haine, biciuit si obligat sa parcurga drumul pana la locul executiei, cu barna orizontala a crucii in spate, legata de mainile intinse.

 

Din Scriptura aflam ca dupa ce Hristos a fost biciuit, Pilat, guvernatorul roman al provinciei Iudeea (26-36 d.Hr.), spalandu-se pe maini, rosteste sentinta. Mantuitorul Hristos este trimis spre locul rastignirii, purtandu-Si crucea.

 

Ajuns la locul executiei, bratul orizontal al crucii era fixat, cu ajutorul cuielor, de bratul vertical infipt din timp in pamant, iar picioarele condamnatului puteau fi asezate pe un scaunel de picioare, ceea ce usura durerile, dar lungea supliciul. Ele puteau fi si tintuite fara sprijin, usor indoite, cu talpile lipite de stalpul vertical. In varful acestuia se fixa o scandura pe care era consemnata vina condamnatului, in cazul Domnului: „Iisus Nazarineanul, Regele Iudeilor“.

 

Trupul mort, coborat de pe cruce, putea fi aruncat intr-o groapa comuna, impreuna cu instrumentele executiei, sau putea fi incredintat oricui s-ar fi milostivit sa-l ingroape.

Din Sfintele Evanghelii cunoastem ca Iosif din Arimateea l-a coborat de pe Cruce si l-a ingropat, impreuna cu Nicodim, in mormantul sau aflat intr-o gradina din apropierea locului rastignirii.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neatza!

 

Claudia, daca mie imi erau adresate complimentele iti multumesc frumos! Suntem cam multe claudii pe aici, e greu de ghicit care cu care vorbeste. Sunt nevoita sa-ti introc inzecit complimente si ridicari de palarii in fata unghiilor. Eu nu mai am timp de ele; m-a vazut fi-miu sapt. trecuta facandu-mi unghiile si m-a intrebat perplex: "Mama, wa ma du da? Iti dai seama deci ce des fac asta.

 

Va las, ma duc sa inchei un balamuc ce rasuna din camera copiilor.

In caz ca nu mai reusesc sa revin va urez un Paste minunat, plin de lumina interioara!

 

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da ptr tine erau,pe tine nu te-am vazut doar pana acuma,mersi de complimente [flo][pup] nici eu nu prea am timp, adica nuam ptr ce sa ma aranjez,uite si acu unghiile astea sunt ptr 3 zile numai ca luni merg la lucru deja si nu pot lucra cu ele,asa ca le voi da jos [q] si pe mine ma bazaie Andi de zor,nu am masina sa il duc la gradi [q].

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se poate chiar si cu sacrificiul de a le taia pe ale mele,ca nu stiu daca am precizie cu ele [alcool][bang]

Miha ce gatesti azi? [pup]

Cealalta Miha ardeleanca pe unde umnblii,dar cea cealalta de la sibiu,ce pregateli faceti fetelor,eu stiu ca azi nu e bine de facut mare lucru in casa si post negru pe cat se poate,eu cel putin asta incerc.

 

INGERASUL EMMA AIDAid="red">

 

 

Album Claudia

Timisoara Impreuna

'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...