Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sezatoarea canadiana (183)


Recommended Posts

Hehe..hihihi...am trimis ieri vreo 30 de cv pe siturile francofone( ca de eu sunt cool[:D]) si m-a sunat cineva azi. in franceza of course. inteles 3 cuvinte din 5, ochii inca ma dor, atat m-am concentrat sa aud/disting/comprendi/ ce spune. cred ca a sunat mai mult sa-mi verifice limbile. si am vorbit si eu, ce mandra sunt de mine[bibe]. hihihi[:D]

 

i'm proud of me ca am aplicat pe situri francofone, dar ar trebui sa-mi bag mintile in cap.[pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Doloress felicitari si sarcina usoara!!!

 

Cfelinar bine ai revenit la sezatoare. As fi vebit cu drag sa te cunosc dar e cam departe de data asta.

 

Anka sanatate multa!!! Si noi suntem la fel [q] Vineri noapte a facut Isabella febra 39 si sambata ne spunea ca o doare gura (aka gatul). Nasu-i curge garla de atunci dar duminica a fost mai bine, nu a mai facut febra deloc. Insa de duminica seara ne-a luat si pe noi, mai putin Seba, slava Domnului! Ieri am dormit toata ziua. De abia s-a tinut C. pe picioare sa-i duca si sa-i aduca pe copii. Pe mine ma doare-n gat de numai pot, nici macar apa nu pot sa inghit si capul parca-i o minge cu sageti [bang] Or veni si vremuri mai bune...

 

[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Doloress pentru puiutul mic din burtica si sanatate multa lui Patrick.

 

Sanatate multa Roxana intregii familii [flo]

 

A luat si Aylin virusul asta, dar mai slabut. A avut 2 zile febra mare, cu nasul curgand si gata (sper). Noi inca nu am luat nimic.

 

 

 

Emma, vei ramane in sufletele noastre vesnic

id="Script MT Bold">id="size3">id="purple">

 

Monica & printesa Aylin Nicole (27 iulie 2007) & nazdravan de Alex (18 iunie 2006) & tati

 

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body."id="blue">id="size2">id="Comic Sans MS">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit! [flo]

 

Miki – multumesc! Sanatate si tie!

Anka – Miki a facut o asa frumoasa descriere a St-Lambertului, cum eu n-as fi fost in stare, desi se fac 2 ani de cand locuim aici . Sanatate vad ca-ti ureaza Pucku, asadar si eu ma alatur urarii !

Simi – Sa-ti revii cat mai repede ! In legatura cu machiajul la fetite sunt total de acord cu tine. Nici eu nu pot accepta si vreau sa cred ca sunt inca normala, desi e foarte adevarat ca acum un an mi s-a inlaturat o tumoare cerebrala si acum fac chimioterapie pt a reusi sa inlaturam, cu ajutorul lui Dumnezeu, si restul celulelor canceroase care nu au putut fi inlaturate la operatie. Dumnezeu e mare insa si simt ca ma iubeste asa de mult…

Nelia – Multumesc pt informatia despre Cafe Passion, cu siguranta voi vizita-o cand revin din vacanta. Sa-ti traiasca patinatarea Agata si ceilalti 2 copilasi, Nelia! Sa fie sanatosi!

Casandra – Pe 17 iunie, cand va propuneam sa ne intalnim in fata spitalului Notre Dame e si ziua mea, serios, nu va pacalesc, pot veni cu dovezi daca vreti. In fata spitalului e un parc, copilasii se pot juca in voie… E cineva doritor? Eu prefer sa-ti urez de pe acum un LA MULTI ANI cu SANATATE, draga mea! Oricum vreau sa pregatesc cate ceva pentru cersetorii care-mi ies asa de des in cale de cate ori vin la Montreal. Asa mi-e mila de ei !

Ana – tu spui ca te-ai tot muta; noi cred ca suntem printre campionii la mutari, caci mai mult de 2-3 ani nu stam la o adresa. Bun venit mamei, Ana!

Pucku – Multumesc. Am postat anuntul si pe quebec.ro si iarasi m-a dezamagit rautatea unor replici; unii vedeau mai degraba dorinta de inavutire in loc sa vada generozitatea anuntului meu; urat mai traiesc unii pe pamant! Eu sunt asa de deschisa, poate prea mult, insa sotul e la fel ca mine… Actele si lucrurile personale? Avem cativa vecini romani de mare incredere, le-as fi lasat la ei.

Doloress – am tot citit despre canicula din Romania, sper sa-i facem fata timp de 2 luni si o saptamana, dar cu siguranta ca nu ne va fi usor. Bafta tatalui la emigrare? E serios? E tinerel inseamna. [:)] Viitoare mamica? Sa ai bafta la nastere si bebe sa se nasca sanatos! Sanatate lui Patrick!

Delphin – eu notasem deja Muzeul Satului. Tu ai fost mai iute la a-i propune lui Carmen ; e clar ca Muzeul Antipa ii va placea mai mult, dar eu cred ca merita sa vada si Muzeul Satului baiatul. Vacanta placuta in Ro !

 

Waw, e pt prima data cand trebuie sa-mi iau notite inainte de a scrie pe un forum. Eu pe forumul avantaje.ro http://www.avantaje.ro/forum/ sunt veterana. Va invit si pe voi, cu tot dragul, in Cafeneaua de acolo, de la PRIETENIE! Acele prietene, desi VIRTUALE, m-au sustinut enorm de la operatie incoace! Vreau neaparat sa le intalnesc cand ajung in Romania pe cat mai multe dintre ele, lor si bunului Dumnezeu nu le voi plati niciodata suficient pentru tot ceea ce au facut pentru mine. Asa de mult le iubesc !!!! Nici eu nu-mi explic acest sentiment !

 

Zavalita – (haios nickname ?) Bafta ! Am zambit citindu-ti mesajul…

Pitilache – Bine v-am regasit! Ma bucur ca ai fi venit, dar mai intai ai grija de tine si de Isabella ! Sanatate amandurora !

 

Pupicei tuturor si poate pana joi, pe 17, va razganditi si-mi onorati invitatia… Daca nu, promit sa va intalnesc si eu candva![flo][pup]

 

Mai jos frumosul orasel St-Lambert… Insa din toamna se prevad ceva mutari!

http://www.dropshots.com/zoom.html?large=http://media8.dropshots.com/photos/521229/20091212/b_105221.jpg

 

 

"Insistons sur le développement de l'amour, la gentillesse, la compréhension, la paix,

Le reste nous sera offert ." Mère Thérèsa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicutza multumesc!!!

 

Cfelinar multumesc pentru urarile de sanatate, asemenea! Si la multi ani pentru 17 iunie! Cu siguranta o sa-ti tin minte ziua de acuma ca esti in aceeasi zi cu tata!!!

 

Carmen muzeul satului este o propunere grozava si aveti parcul Herastru langa unde puteti face si o plimbare cu vaporasul. Antipa cred ca este deschis tot timpul anului, nu vad de ce s-ar inchide. Si din cand in cand mai expozitii speciale. Si apoi depinde in ce zona o sa stati, dar mai sunt parcuri unde poti iesi la plimbare, juca un tenis, unele mai au si piscine in aer liber (in Parcul Copilului langa Parcul Tineretului). Drum buna si vacanta placuta! Si la multi ani pentru Eric!!!

 

[hippi] Bijoux by Mitziad
id="right">id="purple">id="size1">id="Tahoma">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...