Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (183)


Recommended Posts

Fetelor va invadez si eu pentru a-i ura lui Alexid="red">, pui de monicutza LA MULTI ANIid="blue">, fericire, sanatate si sa-i transmit, din partea lui Tudor, "hai pe acasa, ca ne e dor de tine"

 

Va pupam mult Monica, pe toti patru si poate reusim sa ne conversam in w-end.

 

PS: am intrat aici ca stiam ca aici citesti zilnic iar adresa ta de mail nici acum nu stiu care este cea buna. id="size1">

 

Si totusi exista iubire!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zavalita poti incerca sa cauti TV pe www.craiglist.org, au o sectiune for free, daca nu, cauta la vanzari. Noi avem 2 televizoare primite de pe la prieteni, dar nu avem nici acum cablu TV/satelit. Am vrut sa ne punem de la Bell, ca era mai ieftin, dar Bell are prin satelit si ne-au zis ca nu se poate pentru ca blocul nostru e orientat pe N-V. Stiu ca la Rogers e prin cablu, dar e mai scump.

Nici nu am timp cu piticii sa urmaresc TV, mai ascult CBC radio pe Internet.

Incearca pe Internet www.cool-webtv.net, am vazut ca au mai multe sectiuni, poate au ceva si din Quebec.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Carmenbr
Mqqm, ceva california? Noi suntem plecati in luna august si ati putea sta la noi. Plaja la 15-20 minute cu masina, Disneyland la 15 minute cu masina, munte la 1,5-2 ore distanta.
align="right" id="quote2">Noi, noi...[:D] Ce munte??? Ca la primele doua deja salivez...CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Alex![pup]id="blue">id="Comic Sans MS">id="size3"> Sa fii sanatos si sa ai o viata plina de noroc!

 

Zavalitaid="red">, eu mi-as lua radio pentru limba.Nu zic ca nu e bun si un televizor, dar la asta tre' sa stai sa te uiti[:D]... pe cind radio il pui unde vrei si asculti cind vrei, ca fond... Si nu ai idee ce bine patrunzi intr-o societate prin intermediul radioului, acolo ii simti pulsul...[:)]

 

Nici noi nu avem cablu, avem un televizor si tot timpul am avut pentru ca le-am primit, se mai uita copiii citeodata la desenele de acolo si noi la stiri si... meciuri (hochey, acum fotbal, patinaj cind este, sport in general). Emisiunile sint slabute, mai ales cele de pe posturile frantuzesti de aici, reclame multe ca peste tot, eu nu as baga bani intr-un televizor acum, la inceput. Pentru a viziona filme da, merita (noi ne uitam pe calculator la filme, dar avem un supermonitor ce-i drept[:D]).

 

Acum e drept ca eu sint mare fan radio de cind ma stiu, dar in 10-12 ani il scosesem din viata mea. Ani de zile daca ma intreba cineva unde vreau sa lucrez, ziceam ca la radio... si inca mai vreau, adica mi-ar placea sa fac parte dintr-o echipa radiofonica. Apoi am venit in Bucuresti unde erau posturile alea de dupa revolutie (Contact, ProFM, Radio cultural...[olala]) de care stateam cu urechea lipita... iar aici l-am redescoperit in iarna... cit timp am avut gradinita, ca sa mearga treaba mai repede, ascultam radio... Inveti multe, auzi si franceza curata, dar sint si multi care vorbesc quebecoasa, sint emisiuni superinteresante (au un post cultural cu un program excelent, se vede ca sint profesionisti cei care lucreaza acolo, au unul social - ala ma intereseaza pe mine, si asta este super, si in general, daca despre televiziunea quebecoasa nu pot spun lucruri bune, despre radio in schimb ii consider profesionisti[asia].. si sint sensibila la radio, ca la cafea...[:D]).

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">

 

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Zavalita, pe la vente de garaj prin cartier ai fost? simbata si duminica dimineata se fac, fa o descindere prin Mont Royal sau Outremont, sau alt cartier mai instarit si sigur gasesti un TV la 50$ maximum. chiar pe strada le lasa multe lume, te inarmezi cu o sticla de spirt si un gel dezinfectant si te faci cu un TV pentru inceput.

 

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zile mari pentru Serbia si acum Slovenia![olala] La fotbal ma refer...

 

CORNELIAid="green">, mami de AGATAid="red">, TUDORAid="limegreen"> si LISANDRUid="blue">id="Century Gothic">id="size1">

 

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)id="size1">
id="right">id="Times New Roman">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multiAlexid="red">![s]

 

Neliaid="red"> si eu sunt dependenta de radio, Radio Canada-Première chaîne ascult non stop cat muncesc. Sunt la curent cu tot ce se intampla [:D] Am invatat multe de la ei, la discutiile de la servici nu ma mai uitam ca rata-n beci cand vorbeau de X sau de Y. Acum e vara si pleaca toti in vacante, se schimba programul. Mai ascultam si France culture insa era prea elitist pentru mine, ma durera capul dupa o ora de ascultat acolo, mai ascult si CBC- in engleza.

 

Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 5+id="Comic Sans MS">id="size1">
id="right">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi tocmai am venit de la clinica, am fost plecata de dimineata cu amandoi copiii, fiecare cu ale lui.

 

De miercuri seara Victor ne spune ca il doare un picior, joi dimineata n-a mai zis nimic in schimb cand l-a luat sotul dupa amiaza educatoarea i-a spus ca a schiopatat toata ziua. I-am facut repede programare, l-a vazut medicul de garda la 5.30 a zis ca lui nu i se pare rupt, ca nu ne trimite la radiografie ca la ora aia se poate face numai la spital si ar insemna 6-7 ore de asteptare, in schimb daca se mai vaita si de dimineata sa revenim la clinica.

De dimineata tot asa era, calca in picior dar doar il taraste dupa el, nu e vanat, ieri mi s-a parut un pic imflamat, azi nu, si spune ca il doare genunchiul.

L-a vazut azi al doilea doctor care mi-a spus la fel ca nu crede ca e rupt, dar ca poate fi si de la sold durerea ?!

Am facut totusi radiografiile si genunchi si sold, am revenit la clinica si l-am vazut chiar pe doctorul lui la care aveam vizita Soniei de 9 luni tot azi. Si el l-a consultat, a analizat radiografiile si nu a vazut nimic la oase. Variantele date de el:

ceva ligamente/tendoane intoarse (dar n-ar trebui sa fie vanat sau imflamat ?) sau efectul unui virus mai puternic care poate da inflamatie la sold sau genunchi. Varianta asta ultima ma ingrijoreaza cel mai tare, mai ales ca a fost sustinuta de toti cei trei doctori care l-au vazut. Poate sa existe asa ceva ? sa te doara piciorul de la un virus, a se citi raceala mai puternica pentru ca de asta m-au intrebat daca a avut. Si e adevarat ca a fost racit mai puternic, tuseste inca destul de rau noaptea iar raceala asta a venit la vreo saptamana dupa febra cateva zile. Dar de asa ceva n-am auzit. De fapt stiu ca am avut o colega care a facut un fel de reumatism infectios dupa niste raceli din astea puternice, of, sper sa nu fie asta.

 

Daca nu cedeaza durerea pana luni trebuie sa mergem inapoi. Of...

 

Sanatate la toata lumea !

 

Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009

 

 

"Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...