Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (183)


Recommended Posts

Monicutza, LMA lui Alex! Diana, noi am patit asa cu baiatul cel mare cand avea vreo 2-3 ani cred. L-am cautat si noi la dr si nu au gasit nimic, si a schiopatat vreo 2 zile, da rau, de ziceai ca asa e el[bang] Am cumparat si pat din ala mare ca ne gandeam ca sta inghesuit. A trecut de la sine, si nici in ziua de azi nu stiu ce s-a intamplat. Parca tot asa ni s-a zis si cu virusul. [flo] Trebuie sa fug la scoala dupa motan[:D] Numai bine tuturor PS:mqqm, tot in plop sunt cu certif[:D], da nu am priceput se plateste ceva la MAE pt supralegalizare?[bang] [flo]pepitzel scump
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana - da, se poate ca o infectie puternica sa dea inflamatii, dar infectie puternica e infectie puternica, cu febra mare, febra cu frisoane, iar locul inflamat se face mare si rosiatic, e cald si pulseaza. In plus, nu te mai misti tata daca ai asa ceva! Eu sper ca nu e asta la puiul tau, si poate e doar o indispozitie, o fi dormit stramb, poate e un "torticolis" - ma rog, torticolis e o contractare a muschilor gatului, dar ma refe la ceva similar, presupun ca o exista... Eu am avut asta iarna o inflamatie de-asta, la umar, dar ce dureri absolut crunte, alsolut insuportabile am avut, de plangeam de durere la cea mai mica miscare... deci nu as crede totusi ca puiul tau are ceva de natura infectioasa.... am stat imobilizata cateva zile, nu puteam nici sa ma imbrac, nici sa ma spal, nici la baie nu puteam merge singura, trebuia sa imi dea cineva izmenele jos, noroc ca s-a nimerit in concediu, ca altfel nu stiu ce faceam singura cu copiii.... Am luat metamizol pentru dureri si diclofenac pentru inflamatie, dar medicul imi recomandase arcoxia, insa aia la spital nu aveau, la urgenta, si mi-au facut diclofenac injectabil. Daca totusi e o inflamatie, ea nu se vede pe radiografie. Eu am facut tomografie intr-un final, si niste analize speciale de sange, se cheama AG HLA B27 sau asa ceva [alcool] Aa, revin sa spun ca daca totusi e inflamatie a articulatiei, SA NU PUNETI COMPRESE CALDE, CI RECI! Ideal e sa nu se mai miste prea mult, sa nu solicite articulatia... Oricum antiinflamatorii nu ii poti da.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor de felicitari![:I] Am vazut ca se imputinau gravidutele la siropei si am zis sa dau o mana de-ajutor, sa mentinem subiectul alive! [:D] Diana am o prietena care a patit asa cu baietelul, nu a putut merge vreo doua saptamani, au stat internati, efectiv cadea din picioare si nu mai putea sa-si tina echilibrul. Tot de la un virus puternic. A trecut de la sine, pur si simplu intr-o zi s-a sculat din pat si mergea iar. Multa sanatate![pup]
Mami de pitic Patrick(29.04.2008) si [gravi] 5+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca am intrat sa vad ce ziceti [:D] Ca eu asa ceva n-am mai intalnit si nici nu sunt o alarmista, dar incertitudinea ma omoara. Problema e doar la mers. In seara asta a mers cu tricicleta, nu ca de obicei, energic, dar a facut o tura. Se joaca, flexeaza piciorul in toate pozitiile, cand se joaca sta pe genunchi, deci nu e o durere din asta puternica. Si nici unul din medici nu a gasit ca e imflamat, doar ultimul a zis ca piciorul cu pricina este mai "tensed" decat celalalt. Anka, Comprese nu i-am pus, doar i-am dat Advil ca asa a zis doctorul. Si nu, nu e asa o infectie cum ai zis tu. Cel putin la el nu s-a manifestat asa (sotul in schimb e cu frisoane, gat in pioneze, ameteli, stari de voma, tot tacamul), doar un weekend de febra si apoi muci si tuse urata pe care le-am tratat ca de obicei cu picaturi de nas si sirop de patlagina cand a vrut sa ia. Acum e pe trecute cu raceala. Daiopri, good to know ca se mai intampla si la altii, asta voiam sa aud, nu neaparat ca ma linisteste... Eu mai aveam o ipoteza, dat fiind ca e baiatul lui maica-sa [:D] si ca eu am crescut ca din apa pana pe la 14 ani (am aceeasi inaltime ca in clasa a 8-a) am avut la adolescenta dureri de genunchi care au fost datorate cresterii prea rapide in inaltime (cel putin astea au fost rezultatele investigatiilor la vremea aceea). Si acuma le am, dar s-au strans mai muti factori intre timp, sportul de performanta, gimnastica intensiva in anumite perioade, accident de motocicleta ... Dar Victor nu are nici 3 ani, daca il apuca de acum durerile de genunchi pe cine mai fac eu baschetbalist ?[q] Diana mama de Victor Christian, 24 Iulie 2007 si Sonia Theodora 15 Septembrie 2009 "Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did" Mark Twain
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...