Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sezatoarea canadiana (183)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

NELIA, al meu poezii stie ce invata la scoala, le uita apoi relativ repede, la fel si cantecele..Dar eu sa-l invat poezii sau cantecele..nope. El mai vine cu cate un cantecel haios si ne invata si pe noi si-l cantam toti in masina. Cateodata, cand sunt doar eu cu el, cel mare flacau, il pun sa-mi cante ceva, tine loc de radio[:D]...masina are, dar in Djibouti nu exista statie radio[alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ankalaura
Mamici de bebe - ziceti-mi va rog, unde pot gasi un aspirator nazal electronic sau de-ala de pus la aspirator, sau ma rog, cumva altfel decat pompita aia manuala care pentru mine e un zero barat ca nu sunt in stare sa o folosesc... Si cat costa, eventual, orientativ... Multam anticipat
Poti lua de la farmacie de-ala [url="http://well.ca/products/hydrasense-infant-nasal-aspirator_15245.html"]hydrasense[/url], sau online, tragi cu gura, sau ordona de la [url="http://www.babyproofingplus.com/item10931.htm"]astia[/url] pentru aspirator. Cred ca al doilea e cam ca BB, eu am de la hydrasense (mersi simonna de pont). Eu l-am vazut pe raft in magazin la ei, de-aia stiu de el. :D Daiopri, hugs, iubita! Vacante frumoase, sunteti quite a bunch on the go, aduceti poze, nisipe, ce mai credeti ca e folositor pe la iglu omului.[pup]
pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am culcat copiii si fuguta sa invat poezioara. [bibe] multumesc tare mult fetelor. a mea stie cateva din Ro de pe la gradi, la fel si cantecele - de la mine, de la fostele educatoare - insa tare as vrea s-o invat si ceva in engleza - mai dureaza putin pana va merge la vre-o gradi pe aici - asa ca avem probleme in parc. ce probleme? o sa radeti - dar tot va povestesc. cand apar copii romani prin parc - a mea e cea mai vesela - intra in joc imediat; cand insa apar canadieni, sau ma rog, orice natie dar sa vorbeasca engleza ... a mea incepe sa sufere. de ce/ fiindca nu intelege limba. si s-o vedeti cat e de dragalasa ... se da pe topogan si incepe sa cante singurul vers ce-l stie si ea in engleza: "Old MacDonald had a farm, eee-yi-eee-yi-oh" si se uita in jur sa vada daca o baga cineva in seama. sau vine la mine si ma intreaba - " mama si eu stiu engleza.Uite: yellow, black, green, red, etc. ; de ce nu se joaca copiii si cu mine?" asa ca am decis sa incep si eu cu cateva poezioare, cantecele ... sa ii mai repet cate una alta de pe la TV sa inceapa si ea sa prinda cate ceva. sunt convinsa ca dupa ce va incepe sa mearga la gradi nu va mai fi nevoie - insa pana atunci aceasta solutie am gasit-o. multumesc inca o data
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka or fi supozitoare si la Pharmaprix, nu stiu, eu le-am luat de la Walmart. Nu mai stiu cat au costat insa merita toti banii. Al meu nu sta la aspirat [:D] asa ca rezolvam repede cu supozitorul, mirosea toata casa a camfor insa dormea piticul bine toata noaptea. Nelia al meu nu stie sa vorbeasca, insa ma innebuneste de cap, toata ziua bolmojeste rime si cantecele in legea lui de genul Bate vantul lelelele tata lelele mama lelele pui-pui si o ia de la capat. [:D] Apoi cantecul alfabetului iar il canta non-stop. Mai ales cand ne plimbam in carut si se plictiseste da un intreg program artistic. Insa numai el intelege ce zice acolo. Bafta sotului!
Mami de pitic Patrick (29.04.2008)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o carte de cand eram eu mica, cu tot felul de rime haioase, e buna mai ales pentru copiii care invata sa vorbeasca, dar si pentru cei mai marisori, si pentru exersarea consoanelor si grupurilor de litere... Ursul Let si Ursul Flet Vor sa prinda peste-n lac "Dar de ce plangi Ursu Let?" "Eu n-am prins decat un rac" O sa o pozez si trimit pe contul comun daca vreti [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anka, nu stiam continuarea.[:)] Ei, fetele, pe ce mai dansati la Zumba? Ia incercati pe [url="http://www.youtube.com/watch?v=pRpeEdMmmQ0&feature=PlayList&p=A09CEB0E63ED4A6F&playnext_from=PL&index=2"]asta[/url], ca tot sint eu fan dansuri africane. Eu si Agata asta am facut astazi[:D]... CORNELIA, mami de [url="http://www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37"]AGATA, TUDORA si LISANDRU[/url]
Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, dansam si pe asta...e super! Problema e ca nu tin minte deloc coregrafia...cand sunt acolo stiu ce sa fac, cand sunt acasa, mor de ciuda, ca nu mai tin minte nimic Emma Aida e inger[ruga] Doamne'ajuta! http://maru-incotro.blogspot.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legat de poezii, la scoala la fetita mea au o poezie de invatat pe saptamina.Asta din clasa intiia si pina sfirsitul clasei a sasea. In plus trebuie s-o ilustreze, adica sa faca un desen cu ce-au inteles ei de-acolo.Poezia se recita in fata intregii clase, cu gesturi, cu intonatie, tot tacimul. Si acum, la ora asta stie poezii invatate in clasa intii. Acum, de sfirsit de an a avut de invatat o poezie lunga de vreo 4 strofe, nu exagerez, a citit-o de doua ori si o stia pe toata pe de-asupra. Eu cred ca-i vorba de exercitiu,nimic altceva. I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...