Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

***Prietenie la plesneala-Paste fericit!!***


Recommended Posts

[paste][paste][paste] Hristos a inviat! Un paste cat mai fericit alaturi de cei dragi. Ieri am venit dimineata de la munca, iute am facut piata cu pruncul din dotare, si treci la trebaluit, gatit... Seara am dat cu aspiratorul, sters praful, baita amandoi (cu Andrei) si gataaaa! In pat cu noi, am picat rupta. Calculatorul nici macar nu l-am deschis[:D] Iar Andrei s-a uitat toata ziua la desene pe Bebe tv, si n-a dormit la pranz. Mishu, nastere usoara! Ce veste buna! Asa da, iepuras[olala]. Vad ca ti-au raspuns foarte bine, si nu prea am completari acuma. Am mancat, am baut si-un pahar de vin, si neuronu' mi-e amortit... Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii (Vrajitorul din Oz) [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=124389"]Poznele lui Andrei[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=122517"]Nasterea lu' Andrei[/url] [url="http://www.dropshots.com/andruskandu"]PozeAndrei[/url] Andreea [mamica] lui [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

Delphinasid="red">, subiectul acestaid="green">id="size4">id="Georgia"> trebuia tu sa-l deschizi! Ca de la tine am aflat prima oara[:D] de Susan Boyle.id="purple">id="size3">id="Georgia">

 

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii

(Vrajitorul din Oz)id="blue">id="size2">id="teal">id="size4">id="Georgia">

 

Poznele lui Andreiid="teal">

 

Nasterea lu' Andreiid="red">

 

PozeAndreiid="purple">

 

Andreea id="size4">id="red">[mamica] luiid="size4">id="purple"> [copil] Andreiut Puiut 11.06.2006id="size4">id="teal">id="Book Antiqua">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am vazut ca raspunsese Irina inaintea mea cu trusa Mishei [alcool]

 

Da, eu uitasem plasturi, betadina si rivanol.

 

Eu am in casa si sirop de pin (plafar) pentru tuse.

Mai poti sa ai in casa fiole cu ser fiziologic sau ceva puf de pus in nas infundat (de la 1 an in sus cred ca merge - noi folosim Olinth pediatric).

 

Cu Panadol, Nurofen si plasturi (+ rivanol sau betadina) pleci dupa tine in orice excursie care presupune dormit in alta parte.

 

Sa nu uiti de servetele umede pe care noi inca le folosim la sters maini murdare. Vezi ca exista unele "antibacteriene" pe care eu le am mereu in geanta pentru juliturile din parc [:D]

 

 

Sorana si Monica (6 ani)

"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit, dagele mele ! Adica dragele babei !

 

Noe, je t'aime aussi !!! Audi [:-)))] !

 

Va pup si va scriu si maine ! Promittt !!! [:D]

 

************************************************************************************

Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

 

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

 

www.inimacopiilor.roid="red">id="size4">

 

oanaid="purple"> [mamica] de [aerob] Sid="size3">id="purple">Oid="size3">id="pink">Sid="size3">id="teal">Oid="size3">id="green">Nid="size3">id="yellow">Iid="size3">id="red">Cid="size3">id="orange">Aid="size3">id="brown"> (6.06.2007id="size2">id="purple">)

 

 

[yum] "]asa creste Soniaid="red"> : intr-un an

 

 

[foto]Sid="size3">

 

www.helpsonia.com , povestea Sonieiid="purple"> , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil ! id="red">

 

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."id="green">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetili [pup][pup][pup][pup][pup][pup] stiam io ca ma pot baza pe voi [olala][olala]
Citat:
citat din mesajul lui rhoneea
Hristos a Inviat!Misha...ca trusa de prim ajutor...din ce am eu permanent se afla: Siropuri:panadol,tylenol,ibuprofen.(Trebuie alternate)Supozitoare:Voltaren,Betadina,adax spray antibacterial,dezinfectant,antifungic care nu contine alcool(adik daca puiu mic face buba mare si-l dai cu adax nu-l ustura)Plasturi cu desene(eu nu am,dar acu vine vara si sunt folositoare [:D])Pansament...Sudocrem(declarata cea mai buna crema pentru funduletz din lume),vataSer fiziologic,tampoane speciale sterileAlte idei numai am[:D]Pastilute nu se dau la astia mici,doar siropuri si supozitoare.Restu siropurilor de tuse,antibiotice(tot sirop),o sa ti le dea pediatru(sper sa nu fie cazul)
align="right" id="quote2">Sper sa gasesc si pe la noi, ca de Adax si Sudocrem nu am auzit, dar nici nu am cautat special.
Citat:
citat din mesajul lui soranaDaca bebe nu face la olita atunci B Panthene (sper ca asa se scrie) crema pentru iritatii (nu ala pentru rani).Panadol si Nurofen sirop (primul e paracetamol pentru raceli, al doilea e ibuprofen pentru dureri, de exemplu dureri de dinti, scade si febra).Poti sa mai ai in casa SMECTA dar nu stiu cantitatea care se poate da, preferabil e sa incerci intai cu orez [:D]Nu se dau pastilute sub 6 ani [:D] asa ca doar siropele ...Ar trebui sa intrebi daca ia Vigantol (vit D3) zi de zi, Monicai i-am dat pana la 18 luni, apoi doar 6 luni/an, din octombrie in aprilie.Oricum in functie de varsta ar trebui intrebat dr. daca ia Vigantol si vara sau nu.Ma mai gandesc si revin ca acu au venit musafirii [:D]
align="right" id="quote2">La olita inca nu face, doar e pus asa, din cind in cind, daca se nimereste, bine, daca nu, tot pampersul e de baza [:D] De B panthene asta am auzit tot felul de pareri, la genul ca nu oricui ii prieste. Dar o sa incerc, ca altfel nu am cum sa aflu.De pastilute, m-ai pus nitel pe ginduri, ca i-au fost prescrise pastilute de catre un medic pediatru, pentru o bronsiolita acuta si i-a dat, pe linga altele si Prednison pastile. Nu mi-a sunat bine nici mie, dar am zic ca e pediatru, deci o sti el mai bine.Am o nedumerire, ca tot am auzit dar nu am vazut niciodata. Ce dreak e aia "batista bebelusului"? Ca de aspirator m-a lamurit kokiy mai demult [:D]
****************************************************************
[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console"> POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">
excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Noe, da' ce va iubiti voi asa in public? [:D] Mai primiti personal in grup, sau nu va place menaj in 3? [:D]

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tare mesaj de Paste: Ce face un cal intr-o plantatie de canabis? Paste fericit."

Autoarea se recunoaste ea, ca nu avea cum sa fie decit de aici [:-)))]

[pup][pup]

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bueyyyyy, ce-i cu linistea asta pe aici? Parca nu va mai recunosc!

Ia bagati niste [cafea] cu ceapa verde si chimen sa va treziti din amorteala si dupa beutele si mincaturile de ieri! Sau sinteti lipite de pat de atita miel, cozonac si pasca? Ha?

Trezirea!!!!!!!!id="size5">

[bum][batetoba][bum][harp][colegi][disco][roker][trombon]

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui misha71
Cel mai tare mesaj de Paste: Ce face un cal intr-o plantatie de canabis? Paste fericit."Autoarea se recunoaste ea, ca nu avea cum sa fie decit de aici [:-)))][pup][pup]
****************************************************************
[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console"> POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">
excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]
align="right" id="quote2">P'asta am citit-o la comentariile din ziarul Libertatea la subiectu cu pricina.Any way,un cal ca un cal...dar hai sa ne imaginam o capra,taur,vaca si cal ce ar face toti in lanul cu canabis?[:D]Batista bebelusului se foloseste impreuna cu asipratorul.Daca el se sperie de aspirator poti sa tragi tu mucii afara[:D].Eu am folosit pompite cea mai buna a fost cea de chicco ca are doua capete unu subtire si unu mai gros.Daca pediatrul ia prescris pastile ti-as sugera sa citesti si ce scrie pe medicamente.Nu-i de glumit,la un copilas atat de mic sa i se dea pastile.Sebi cand a racit la plamani a luat sirop Rinathiol deci de pastile n-am auzit in viata mea si nici la cabinetul medicului nu am vazut pastile,dar asta nu inseamna ca nu exista sau nu se da.Lasa tu menaju cu 3 ca ele doua,croassantele se iubesc de ani grei[:D]Daca inca nu i-au iesit toti dintisorii ai mai putea sa cumperi si Dentinox.Exista mai multe creme in farmacii ptr fundulet deci nu-i musai cu Bephantenu'Sudocremu...Adaxu e posibil sa-l gasesti in farmacii,dar sunt convinsa ca exista astfel de spray-uri si sub altfel de denumiri.Asa cum spune si Sorana,poti cumpara fiole de ser fiziologic sau spray.Eu am Sterimar dar in mall am vazut si alte feluri(tot sub forma de spray)Io's pe baricade daca mai ai sialte nedumeriri[pup]Irinaid="purple"> mamica sefului mic Pierre-Sebastienid="teal"> ageid="green">[aerob] [foto][tv]*Miracolul nostru*[bebic]id="brown">id="Script MT Bold">id="size3">***SONIA - docs` did miracles *** id="red">Si Mihaita,are nevoie de noi!!id="blue">****************************************************"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"id="size2">id="teal">****************************************************
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...