Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

***Prietenie la plesneala-Paste fericit!!***


Recommended Posts

Misha - la aia cu batista doar mamicile noi pot sa raspunda ca pe vremea mea maica nu exista [:D]

Sterimar se gaseste si la noi, da, cred ca e mai bine decat Olinth.

Oricum Monicai ii era frica de aspirator pe la 1-2 ani, asa ca nu cred ca s-ar fi potrivit la noi [:D].

Pompita am avut si noi dar am folosit doar cand era bebe mic, sub 1 an.

 

Prednisonul parca e ceva cu cortizon, nu? Cam dubios, dar depinde ce avea, poate ca nu trecea altfel ... o sti dr. ce da ...

 

Monica n-a luat niciodata pastile, exceptie facand niste vitamine dar care sunt ca un fel de bomboane gumate dulci pe care le mesteca.

 

Dentinox sau Calgel pentru dinti, seara ii dadeam un Nurofen cand facea chiar urat de la dinti.

 

Cu Bepanthene noi n-am avut probleme dar cine stie ... se poate si cu crema de galbenele, dar e mai slaba, trece mai greu iritatia. Exista si o varianta romaneasca, echivalent de Bepanthene (adica tot cu oxid de zinc) eu n-am incercat-o, cica miroase urat [:D]

 

Si acu' lasa-le incolo de medicamente si hai sa-ti du un sfat practic [:D]

Cumpara mata cateva jucarele si carticele pe care le ascunzi undeva sa nu le gaseasca. In caz de figuri pe capu' lui scoti una de la ascunzatoare. Figurile ii apuca seara, de oboseala probabil, si o jucarie noua ii inveseleste instant [:D]

 

 

Sorana si Monica (6 ani)

"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Misha In trusa trebuie obligatoriu termometru.

Despre creme "depanda"[:D] lui Donu' ia priit crema de galbenele;Isabella doar cu Bepanten.

Vigantolul stiu ca se da pana la 2 ani.

Eu nu am "batista bebelusului" dar mamici care o au sunt fff incantate.[alcool]De pompita nu sunt multumita 100%.

[pup][flo]

 


Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodoid="blue">

Varsta Isabella-Elenaid="red">

goblenuri-relatii pe blogul Donului

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!id="red">

[ruga]Doamne ajuta!id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeee!!! In ce s-a transformat subiectul asta [:-)))]

De nu ne-or muta moderatorii la Clubul scutecelor......mare minune! [:-)))]

 

Shefelor sa traiti! [pup][pup][pup] Mi-am tras listuta si ma duc sapt asta la farmacie.

 

[pup][pup][pup]

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorana buna ideea cu jucarioarele, numa' sa nu ajunga sa faca figuri mereu, ca va sti ca primeste ceva nou [:D]

Prednisonul parca era legat de mincare nesarata, ca altfel te umflai, ceva de genul asta.

E tare greu cind nu controlez eu situatia. Nu am incotro decit sa iau de buna ce mi se spune ca i s-a dat, i s-a facut, etc. Dar mai e putin si sper sa fie bine.

Sa mor daca am incredere ca i s-au dat toate tratamentele astea. Stiti cum e: daca nu vezi cu ochii tai, e greu sa crezi chiar tot.

 

Rhoneea, cred ca si eu voi lua pompita, ca-s ma grea de cap cu aspiratoare, BB-uri si halte d'alea, deh! virsta. Incep sa ma lase toate alea si io mai am pretentii de neuron sanatos si intreg! [:D]

 

Dodo [pup] parca imi fuge si mie prin cap informatia asta cu vigantolul, dar e o ceata totala, deocamdata./ Sper sa ma descurc, ca doar n-a murit nimeni din asta [:D]

 

Doamne! ca ciudata ma sint! Ce aveam in cap acu' citeva luni si ce am acu' [:D]

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, de Vigantol trebuie neaparat sa intrebi. De cantitate mai ales. Era ceva cu 3 sau 5 picaturi pe zi in functie de varsta si greutate ... cine mai stie? A si mai era ceva ca se foloseste doar 4 saptamani si se arunca, chiar daca mai e in sticla ...

Stiu ca i-am dat Monicai continuu pana la 1 an si 9 luni, am intrerupt pe lunile de vara si apoi iar din octombrie, adica de la 2 ani. In lunile de iarna se da pana pe la 4-5 ani.

 

Figurile la 1-2 ani sunt provocate de ceva, nu cred ca face figuri degeaba. In general de oboseala, foame, dureri de dinti.

Figuri de figuri mai tarziu un pic [:D]

 

Sorana si Monica (6 ani)

"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halooooo!!!! Adunarea de pe drumuri ca miine incepeti muncile! [:D]

 

Nu-mi vine sa cred ce liniste e pe aici! Parca va vad miine ca pina vin io acasa treceti la alt capitol ca acu' va dati lovite: sarmale, miel, cozonaci, oua......... burta la soare (cine are)

[pup] mahalaua!

 

****************************************************************

 

[ruga] Drum bun, licurici iubit!id="size4">id="green"> [ruga]

 

O inimioara are nevoie de voi!id="red"> / Blogul cu ingerasiid="teal">id="Lucida Console">

POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!id="orange">id="Comic Sans MS">

 

 

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii [flo](LadyJ)[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine are ... ce? Burta sau soare? [:D]

Io maine nu muncesc sac, sac.

Mai am o zi de vacanta.

Si ma duc la film ...

Evident desene animate, ca doar nu la film-film [:D]

 

Sorana si Monica (6 ani)

"Daca oamenii sunt buni doar pentru ca se tem de o pedeapsa sii spera într-o rasplata, atunci chiar ca suntem o adunatura jalnica" - Albert Einstein

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Ati dat gata sarmale, cozonaci, vin, oua? Hai ca eu am plecat de acasa pentru 3 zile si m-am intors dupa 10 [:D]. De aici si absenta mea... nu am avut internet [q] Dar am dat o fuga pana la Ciocanesti sa vad cat de grozave sunt oualele alea pe acolo [:D] Si daaaa sunt imense [:-)))] Nu am apucat sa citesc din urma, dar ,Mishulica, inteleg ca ai adus comoara acasa? [pup]

 

Multi pupici la toata mahalaua! Si ne "auzim" maine, ca acum pic de somn. Da' nu puteam sa ma duc la culcarica fara sa trec sa vad ce mai faceti. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e cam somn. Cred ca de la atata mancare.. s-a dus naibii rejimu' meu cu sarbatoarea asta! [bang] mananc si mi se face somn. O fi sanatos?? [:)] Azi am avut musafiri. Lungile mese in familie cand trebuie sa iei parte la toate discutiile si tre sa stai acolo, cu ei, ca altfel dai dovada de nesimtire [:)]. Era un film la televizor pe care as fi vrut sa-l vad, dar ma cam cotropeste somnul in momentul acesta si nu stiu daca mai rezist inca o ora pana incepe...

 

Oricum, voua va urez somn usor si vise frumoase!! [pup]

 


I love you in the way I understand love.

I love you in my own peculiar wayid="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorano bine ti-o fi [pup] da io stau zilnic acas'[:D]

 

Hai v-am pupat [pup] pe toate cu burti si soare[olala]

 

 

 

Irinaid="purple"> mamica sefului mic Pierre-Sebastienid="teal">

 

 

 

 

 

ageid="green">[aerob]

[foto]

[tv]

*Miracolul nostru*[bebic]id="brown">id="Script MT Bold">id="size3">

 

 

 

***SONIA - docs` did miracles *** id="red">

Si Mihaita,are nevoie de noi!!id="blue">

 

 

 

 

 

****************************************************

"Oamenii,isi strica sanatatea pentru a face bani si apoi,isi cheltuiesc banii pentru a-si reface sanatatea"id="size2">id="teal">

****************************************************

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...