Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 5


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui hopefull
Citat:
citat din mesajul lui lumimar
Tie ce analize ti-a dat sa faci?Doar sectrtia vaginala?si sotului?
align="right" id="quote2">Acum eu am repetat doar secretii col si sotul spermocultura......la inceput am facut aproape toate analizele alea de pe lista!Gabi - Mamica incepand cu Iulie 2010
align="right" id="quote2">Gabi,[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Lumimar, multumesc mult pentru numar. Nu prea sunt noua la acest capitol, va urmaresc de ceva vreme. Nu am scris prea mult pentru ca inca nu sunt in focurile Fiv-ului. Sincera sa fiu, nici nu imi doresc. Sper tare mult sa se intample natural, acum ca Medlife ne-a "daruit" o spermograma cu mult, mult mai ok decat cele facute pana acum la Genesys.

 

Cu drag va urez succes si multe rezultate pozitive.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Zuzet
Lumimar, multumesc mult pentru numar. Nu prea sunt noua la acest capitol, va urmaresc de ceva vreme. Nu am scris prea mult pentru ca inca nu sunt in focurile Fiv-ului. Sincera sa fiu, nici nu imi doresc. Sper tare mult sa se intample natural, acum ca Medlife ne-a "daruit" o spermograma cu mult, mult mai ok decat cele facute pana acum la Genesys.Cu drag va urez succes si multe rezultate pozitive.
align="right" id="quote2">Multa bafta si sa aveti noroc maxim la bebic sau bebei[bibe][bibe]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzet da-i sms ca pleaca la un congres si nu stiu daca-ti poate raspunde.

 

Pentru toate fetele de la Dr. A, vineri va fi in spital.

 

Mirela merci mult: iti dau datele mele saptamana viitoare, sau ma trec singurica, ca mi-a dat o "unguroaica" parola si user-ul, dar chiar ma rupe munca si intru doar sa citesc, postez rapid si va tin pumnii. Sper sa-ti mai fi trecut greturile si sa pui cateva grame pe tine.

[pup]

 

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,voi unde ati facut mutatiile: MTHFR, la Med Life ?sau la Synevo?Se fac din sange sau din saliva?Aveti idee cat costa?

Am sunat azi la Medlife si mi-au zis ca tb sa ma vada dr genetician,pe voi v-a vazut?Ca mie dr Albu nu mi-a zis ca tb sa ma duc la ea, inainte[:-@]

Se fac pe nemancate si nebaute? ca am auzit 2 variante:ca pot sa mananc ..........ca nu,tb sa fiu nemancata (ambele varinte de la ML)[bang]

Azi incep si eu tratamentul cu antibiotic pt ecoli...histeroscopia o las pt luna august.......

[pup]la toate fetele si sa veniti numai cu vesti bune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!!

Lyly eu am facut mutatiile la Medlife dimineata pe nemancate. Asa mi s-a spus. Nu am vorbit cu niciun genetician, M-am dus la recoltari si rezultatul l-am citit pe net.

Fetelor mie mi-e rau de nu mai pot. Nu mai imi vine sa inghit nicio bulina. Dimineata cand vad cate 7 bulinute car emai de care mai colorate imi vine stomacul pe dos. Acum la pranz parca imi ramasesera in gat. Of...dar mai e putin. Indura "baba" pentru puii ei ce vor veni :)

 

Bafta la tratamente!

Sa scapati de lighioane!

Sa iasa bine toate interventiile!

Si sa vina bebeiii!!!id="blue">

Va pup pe toate!

[bum] ca n-am vuvuzela :)

 

[pup][pup][pup]

 

PS: Mirelut pupici si pentru puisori[pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lyly_mar
Fetelor,voi unde ati facut mutatiile: MTHFR, la Med Life ?sau la Synevo?Se fac din sange sau din saliva?Aveti idee cat costa?Am sunat azi la Medlife si mi-au zis ca tb sa ma vada dr genetician,pe voi v-a vazut?Ca mie dr Albu nu mi-a zis ca tb sa ma duc la ea, inainte[:-@]Se fac pe nemancate si nebaute? ca am auzit 2 variante:ca pot sa mananc ..........ca nu,tb sa fiu nemancata (ambele varinte de la ML)[bang]Azi incep si eu tratamentul cu antibiotic pt ecoli...histeroscopia o las pt luna august.......[pup]la toate fetele si sa veniti numai cu vesti bune!
align="right" id="quote2">Draguta nu am vb. cu niciun genetician, am incercat sa vb. cu medicul de familie sa-mi semneze acel formular dar, nu am reusit sa-mi parafeze formularul,(eu am facut la sinevo)lucrundu-se analizele in germania( una sau toate numai stiu fiindca cand mi-a spus ca poate sa-mi recolteze si fara parafa lui de bucurie am uitat sa intreb care? are o lege germania care impune si para unui medic ) Eu am recoltat mai multe analize si m-am prezentat fara sa mananc si fara sa beau apa, ei spun ca: in pregatirea pacientului sa nu fie pe un tratament de heparina,dimineata. Eu cu doua saptamani inainte nu am mai luat nicio pastiluta. Sper sa vb. de cele trei mutatii PAI1,MTHFR, FACT.XIII. Aaaa eu analize le-am facut ca asa mi-a trasnit si ma roadeau mult.Sper sa te fi lamurit putin dar, cred ca m-am invartit in jurul cozi[:D][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

elenus,denisa multumesc pt info[pup]

 

elenus,stiu ca se opresc in gat[bang],dar decat sa te tai....mai bine inghite cat poti..... dar vb ta:Sa vina bebeiiid="red">!id="red">

eu de la antibiotic sunt capie[alcool].....ma doar cap,stomacul....si plec si in concediu..asa ametita cum sunt[bang]

 

[pup]fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lyly eu le-am facut la Ml, dar am recoltat ceva mai mult atunci si am dat 900 lei. le-am recoltat pe stomacul gol. Nu m-a vazut niciun alt doctor, iar rezultatul care mi-a iesit pozitiv i l-am dat prin sms lui Dr. A, apoi, la urmatoarea intrevedere m-am dus cu rezultatele la mine si mi-a scris reteta.

 

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...