Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 5


Recommended Posts

Samy[pup] si multumesc pentru raspuns.

Redramy am facut o parte din analizele pe care le-a scris Sami in afara de insulina. Eu am probleme cu tiroida, tiroida autoimuna.Ce am observat eu de cand ma tot investighez, este faptul ca am progesteronul foarte mic.Temperatura este si ea mica si imi lipseste acea glera progesteronica.Desi la fiv, mi s-a dat sa iau arefam, cred eu ca nu a fost suficient deoarece temperatura nu a crescut peste 37 de grade.O sa fac si aceste analize legate de insulina si o sa vad ce pot face pentru a creste acest progesteron.

Cu mine in salon era o fata care facea fiv cu dr Codreanu si era tare multumita de ea, insa nu stiu daca a reusit, deoarece nu am tinut legatura cu ea ...din pacate.Dar stiu ca citeste pe forum si poate imi scrie un mesaj privat.Iti doresc sa reusesti si oricum eu cred ca toti medicii de la Giulesti sunt f buni si au reusite.[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

maine fac si ultima investigatie care imi poate influenta fiv-ul: laparoscopia. Mi-e putintel teama, dar nu stiu de ce, ca oricum nu voi simti nimic.[alcool]

 

Adi, merci de incurajari, succes si tie vineri.

 

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTAid="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anda multumesc pentru raspunsuri si incurajari. Multa bafta si tie! Din cate am citit urmeaza sa faci ET cu embrioni congelati. Cati embrioni ai avut in total, cat ai transferat prima data si cati ti-au mai ramas?

In ceea ce priveste progesteronul sper ca l-ai recoltat la 7 zile de la ovulatie si nu in ziua 21 asa cum recomanda in general doctorii, mie cel putin asa imi recomandau. Pentru ca daca ai ovulatie tarzie, asa cum ai tu, progesteronul o sa iasa vesnic mic.

Cat Arefam ai primit de spui ca a fost putin?

Va pup! Multa bafta tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Redramy eu am un singur ovaras si am obtinut 7 ovocite si am obtinut 7 embrionasi de foarte buna calitate A10 si A8, unul singur a fost A5, fara fragmentatii.Am transferat 2 si restul am congelat. Insa nu a fost sa fie...

Progesteronul l-am facut dupa ovulatie...Am luat Arefam de 200 sau 250 nu mai stiu exact cate 3 pe zi...insa eu crd ca nu l am asimilat, deoarece temperatura era scazuta.[pup]

Sami tie ce ti s a dat la Fiv pt progesteron scazut?[pup]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,se pare ca sunt si eu mutanta,dublu mutanta[bang][bang].In urma analizelor pe care le-am facut mi-a iesit Mutatia C677T genotip heterozigot si mutatia A1298C genotip heterozigot,iar homocisteina este de 5,2 valorile de referinta fiind intre 5 si 12.Trebuie sa vb cu doctorasul insa din cate am citit pe net nu sunt asa de periculoase aceste mutatii.Voi ce parere aveti,va rog cine s-a mai lovit de asa ceva?

Va multumesc si[pup][pup]toate fetele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumi si eu o am pe cea cu 677 dar nu este nimic grav. Iau complex de B-uri si aspirin cardiac(asta mi-a dat doctorul) si mi-au mai zis si fetele de pe aici sa stau linistita. Pentru cealalta mutatie nu stiu ce sa zic, dar vorbeste mai intai cu doftorasul sa te linistesti.

Cu cat ne analizam mai mult cu atat aflam cat de "defecte" suntem... io mereu imi spun ca incep sa-mi ies din garantie dar ma duc imediat la service si mai schimb o placuta, un filtru :))

 

Pup si sa fie bine...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...