Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ce fac fetele??

 

eu cum ma stiti, ieri a fost cumplit, azi e un pic mai bine

siiiiiii de frica am fost la un eco sa mi vad gandaceii

sunt mortali, unul facea tumbe de mama mama

celalalt era un finut, agita manutele si piciorusele

sunt in parametrii normali, atat cat s a putut vedea la eco asta

iar medicul nu era de specialitate, s a straduit

mi e tare drag de ei[olala][olala]

 

pupi fetelor

 

p.s. daca e vreo modificare la lista sa mi scrieti cu rosu

 

[ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, nu am nicio veste in legatura cu fivul, vom vedea cum merge tiroida....

 

luminar nu te speria cel mai bun lucru este faptul ca nu ai niciuna homozigota cum o am eu, iar faptul ca ai homocisteina buna inseamna ca nu e afectat organismul.o sa ai nevoie poate de B uri si aspirina in doze mai mici, iar dc sunt probleme in sarcina poate si clexane.

Eu am C677 homo si homicisteina 17 si e destul de grav...sa iei acid folic ca e si el un B foarte important.[pup]

 

anda82 felicitari ptr productie foarte bine ptr un singur ovar...si tu ai probleme cu tiroida, poate ar fi bine sa iei 5-10 mg de prednison pe perioada transferului de congelati.....mai studiaza oricum aceasta doza e mica fata de ce folosesc alti doctori....bafta

 

mirelus cresti mare, ma bucur ptr naravasii tai.....sunt activi ca mama lor....[pup]

 

artistica unde faci laparoscopia ca eu nu am facut o si ma gandesc sa o fac.....

 

samira la ce endocrinolog ai fost ptr rezistnta la insulina....valoarea glucozei e normala ca la mine e chiar mai mica....

 

va pup fetelor si bafta multa in ce va propuneti....

 


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anabel,multumesc frumos.Am citit si eu despre combinatia celor doua mutatii si am vazut ca genotipul heterozigot nu este asa de grav,insa trebuie tinut sub control.Tu ce mai faci,cand te vei apuca de fiv;celelalte probleme de sanatate s-au mai ameliorat?

Fetelor,voi ce mai faceti?Hopefull,Elena,Rica,Speranta nu mai stim nimic de voi?

Aristica,tu esti bine;ti-ai revenit dupa operatie,sper ca nu te-a chinuit doctorasul prea rau?

Pupici[pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

luminar ...cu placere...inca nu stiu cand voi face fiv mai ales ca au aparut si ceva probleme cu banii...oricum as vrea ca organismul meu sa fie ok ptr o sarcina adica tiroida buna si pe linia de plutire efectele acelei mutatii.trebuie sa merg sa repet homocisteina ptr ca am luat 2 luni de vitamine si acid folic si sa vad ce efect au avut..

 

oricum eu va urmaresc tot timpul chiar dc nu iau decizia de a face fiv prea curand...tu si sotul tau ati scapat de antibiotice, cand incepeti pregatirile ptr fiv?[pup]si iti tin pumnii....

 


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1id="size1">id="teal">id="Tahoma">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor

 

care cum mai sunteti?

cand incepeti protocolul de fiv?

 

adi i as vedea tot timpul

anabel de unde agitatie la mine, ca am prin radacini in pat

 

azi dupa lungi batai la cap ....sotului.... a chemat pe cineva si a facut un pic de ordine si curatenie prin casa ca ne mancau carcalacii[alcool]

 

in rest, clocit si astept eco de pe 16 iul cand avem 12s si 2z[pk]

 

[ruga]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...