Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

FIV Dr. ALBU DRAGOS 5


Recommended Posts

  • Răspunsuri 213
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui elenus26
Lumi pai ar fi cam asa: La Medlife: FACTORUL V LEIDEN SI FACTORUL II MTHFR AC ANTI-BETA2 GLICOPROTEINA La Synevo: HOMOCISTEINA Pup!
Elenu#537;,am facut si eu din ele -mutatia factorului V Leiden -negativ -ac anti-beta glicoproteina 1 Ig A,IgG,IgM Deci trebuie sa mai fac si eu cateva Oare mie de ce nu mi le-a dat sa le fac si pe celelalte? Multam,pupici[pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Speranta,lasa ca o sa fie bine!Eu am amanat 3 ani operatia de cand am descoperit fibromu si imi pare rau ca nu m-am operat mai repede.......am pierdut timpu cu IA si cu embolizarea....ca sa ajung tot la operatie si dupa 7 saptamani de la opearatie dr mi-a zis ca pot sa merg si la sala,dc vreau ....nu ca m-as duce....ca imi este lene[bang] Eu acum sunt in tratament cu antibiotic pt e-coli, sotul are, mie nu imi apare la analize dar Dr A a vazut endometru imflamat.Sper sa ii dispara,ca el ia de 4-5 ani antibiotic si nu ii dispare decat pe perioade scurte.Dr a zis sa oa o perioada mai lunga,45zile,el lua cam 7-10 zile.Dc nu dispare....tb ma sa gandesc la donor[bang] In iulie, pana pe 4, tb sa merg la Histeroscopie sa vada uteru...ca mai am si un chist endometriozic care dr zice este posibil sa imi reapara(l-am scos in 2002 prin laparo) in astea 4 luni de la op de fibrom[bang],eu nu prea cred...hai ca m-am intins...Dc vrea DD in sept fac FIV. Aristica, dr verifica si trompele si ovarele...... Lumimar, dupa tratamentu cu antibiotic pt ecoli,ce analize faci ca sa vezi dc a disparut? Mirela,esti bine?[pup] bafat multa la toate fetele!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lumimar, dupa tratamentu cu antibiotic pt ecoli,ce analize faci ca sa vezi dc a dispar Lyly Mar,mie nu mi-a iesit e -coli,decat sotului,iar antibiotic am luat asa de control,pt ca dr A a zis ca posibil sa il fii plimbat dinntr-o parte in alta ,asa ca m-a pus si pe mine sa iau doua luni cate 14 zile,si sa ne protejam pe perioada tratamentului .Sotul meu face tratam timp de doua luni apoi va repeta analiza(spermocultura dar facuta cu masaj prostatic),iar daca scapa de ei ,incepem procedura de fiv ,daca nu vom vedea ce tratamente mai luam pt a scapa de ei Voi ce tratamente luati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot din cauza sotului iau antibiotoc,ca nici mie nu mi-a aparut la analize,dr a vazut endometru inflamat si zice ca una din cauze ar putea fi infectia cu ecoli.Ne-a dat ciprobay XR antibiotic,eu iau 14 zile;sotul ia 6 saptamani.Si sotul o sa refaca spermocultura cu masaj prostatic ,dar nu mi-a zis mie ce analize tb sa fac ca vad dc mai este ecoli,ma gandeam ca ti-a zis tie.
Citat:
citat din mesajul lui lumimar
Lumimar, dupa tratamentu cu antibiotic pt ecoli,ce analize faci ca sa vezi dc a dispar Lyly Mar,mie nu mi-a iesit e -coli,decat sotului,iar antibiotic am luat asa de control,pt ca dr A a zis ca posibil sa il fii plimbat dinntr-o parte in alta ,asa ca m-a pus si pe mine sa iau doua luni cate 14 zile,si sa ne protejam pe perioada tratamentului .Sotul meu face tratam timp de doua luni apoi va repeta analiza(spermocultura dar facuta cu masaj prostatic),iar daca scapa de ei ,incepem procedura de fiv ,daca nu vom vedea ce tratamente mai luam pt a scapa de ei Voi ce tratamente luati?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cata rabdare ne trebuie!! La spermograma sotului au iesit niste leucocite peste limite si ne-a dat si noua Ciprobay 14 zile. Asa ca suntem toate la antibiotic momentan, vad. Noi de fapt nu am inceput inca sa luam ca sotul trebuie sa stea la curte sa faca un gard si a citit pe prospect ca sa se evite soarele. Sper in cateva zile sa ne apucam sa luam, pana la operatie sa terminam tratamentul. Va pup.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aristica cu Dr. Zadori si ....nu, nu am reusit. Am avut doar 3 ovocite la punctie din care a rezultat un embrion, care nu s-a prins. Asta este. Eu nu stiu daca mai incerc, am o varsta venerabila (40 ani) si stiu ca sansele sunt foarte mici, iar dpdv financiar nu stam pe roze. Tie iti doresc bafta multa. Va pup [pup] Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mltumesc mult, violeta [pup] ...stiu ce inseamna celtuielile astea si nici noi nu stam chiar bine - anul asta ne mai permitem insa un fiv, asa ca-l vom face. Poate luati in considerare adoptia. Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...