Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Feriti-va de Medsana


Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui catalina2307
Nu li s-a retras acreditarea. Pur si simplu nu mai fac FIV. In momentul in care nereusitele au inceput sa fie mult mai multe decat reusitele au inchis portile.
adica pana atunci rata reusitelor era de peste 50%? (Medsana nu se afla in prezent pe lista clinicilor acreditate.) --------------------------- New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Nu are cum sa se afle pe lista clinicilor acreditate. Nu se afla nici pe lista clinicilor neacreditate. Nu se afla pe nici o lista pentru ca nu mai se face FIV. Si nici nu cred ca vor mai face. Cata vreme s-a respectat protocolul medicilor straini rata reusitelor a fost de peste 50%. Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
rata reusitelor a fost de peste 50%.
enorm! o sa mai vedeti curand niste cifre de la clinicile din Romania, avem un interviu in pregatire pe blog. mie mi se par uriase cifrele astea. nu le contest, dar ma uimesc. in Fr, care e orice numai o tara retardata in domeniul RUAM nu, rata de reusita fiv e de vreo 30% obtinerea sarcinii, 23% nasteri. --------------------------- New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, eu am contract cu Medsana, nu cu Ancar sau Protopopescu, ei erau si inca sunt angajatii clinicii, nu faceau FIV in nume personal. Embriologii din Grecia nu veneau pentru Ancar, veneau pentru Medsana unde erau si ei angajati. Cu siguranta voi gasi o solutie dar nu datorita echipei de la Medsana.
[url="http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com"]Infertilitatea este o boala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

psj - tu ai perfecta dreptate. Eu ma refeream strict la acreditare si la faptul ca Medsana nu se afla pe lista. In ceea ce priveste depozitarea embrionilor, este inadmisibil ceea ce se intampla. Ma gandesc ca totusi trebuie sa existe o solutie. Pot sa intreb cu cine anume ai stat de vorba? Catalina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Citat:
citat din mesajul lui psj
Multumesc mult! De nervi nici n-am cautat firmele care ar face asta. Iti dai seama ca n-au avut nici minima curiozitate sa se intereseze, mi-a zis din prima ca nu exista. Cred ca ar fi putin ilegal sa vin cu un medic acolo daca ei tot nu au autorizatie. Nu cred ca ar accepta nici cei de la Medsana, nici medicul. Mai ales dupa ce ne-am "imprietenit" azi cred ca ma tine minte. Nu cred ca au prea multi embrioni la congelat. Cred ca asta e cea mai buna solutie, transport in alta parte, mai ramane sa gasesc clinica. Mihaele, la cord blood center e alta treaba, e doar sange, nu sunt conditii asa drastice. Sper sa am mana mai buna la ales clinica de data asta :) Va multumesc mult! Pentru prelucrare probe biologice Ro - Fr incearca la www.biomnis.com International Division Lyon Telephone: +33 (0)4 72 80 10 25 Fax: +33 (0)4 72 80 73 56 Email : international@biomnis.com
[url="http://infertilitateaesteoboala.wordpress.com"]Infertilitatea este o boala[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
psj,asa cum zicea si Luca ,Pisix a reusit sa-si transporte proba de sperma in Austria,stiu ca sunase la clinica Polisano Sibiu sa intrebe ei cum transporta probele de sperma de la Cryos Danemarca ,acum nu stiu daca pt embrioni e nevoie de altceva ... scriei lui Pisix poate te poate ajuta cu o informatie... iti doresc succes
bytzi doamne ,ajuta-ma sa am si eu un bebe [ruga]
"Speranta,ca si credinta,nu inseamna mai nimic daca ii lipseste curajul; nu inseamna nimic daca ii lipseste riscul." (Thornton Wilder)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...