Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (4)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa Cat despre sotii, care dupa 40 de ani de casnicie, se trezesc ca nu se mai simt impliniti, si anunta sec si cinic, ca isi aroga dreptul de a iesi din casnicie de parca ar iesi de pe usa unui magazin : [box] Din toate aceste franturi de viata invatam ca nimic nu este sigur. Cat traim, este posibil sa fim loviti de persoane din partea carora nu ne-am astepta la asta. Si atunci, ce facem, cum reactionam ?
Daca anunta ca nu se mai simte implinit, jos palaria. Io zic ca are dreptul sa iasa din casnicie, daca nu e implinit, indiferent daca iese ca din magazin sau daca pleaca capsorul ca la iesirea din biserica. Da` sa anunte si sa se duca invartindu-se! Daca nu se simte implinit si nici nu doreste sa se mai "implineasca" langa sotie, ci peste alte mari si tari... Mult succes in continuare, da` sa se care. Ce, e mai bine sa nu plece,sa se creada sultan, sa-si petreaca timpul comparand, cum zicea Guestus, dand cu banu la care sa faca nani azi, cu care sa isi dea amor azi... Sa zbiere ca descreieratul prin casa, de suferinta, cand il apuca dorul de cealalta, sa ameteasca si nevasta, dar si amanta cu instabilitatea lui? Cum reactionam cand aflam ca nimic nu e sigur si ca doreste una din partile implicate sa iasa din casnicie? Pai vad ca ai propus deja:[box]. [:D]As zice si-o piedica zdravana, o repriza-doua de [sm], eventual sa i se prinda macar un deget in usa aia pe care iese din casnicie. Apoi, usa inchisa si cu cheia. Sa se invete minte si sa nu-si mai aroge dreptul de a se simti neimplinit/a. Ce-i tupeul asta? Cum adica sa se trezeasca ca se simt neimpliniti? Pai ce, intr-o casnicie te mai simti cum vrei tu? E obligatoriu sa topai de entuziasm, indiferent care ar fi "datele" reale. Odata casatorit, te-ai sters pe pupatoare de drepturi din astea... Auzi, neimplinit! Iertata fie-mi bagarea-n seama usor ironica... da` mi-a placut rau faza cu "isi aroga dreptul de a iesi din casnicie" si mai ales aia cu "se trezesc ca nu se mai simt neimpliniti". Daca intra acu` una din doamnele amante... Ce zice ea de treaba asta? Daca zice ca are dreptul neimplinitu` sa se simta neimplinit-daca are motive, ca are dreptul si sa plece cand nu mai vrea si nu mai poate... eu ma dau de partea ei... Mie nu mi-ar trebui unul care se simte neimplinit langa mine. Am vrut adrenalina, acu` o sa am.[:D] [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Licurici, stralucesti si in inima mea![ruga][/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417"]Ziana - povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui emag
Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa Cat despre sotii, care dupa 40 de ani de casnicie, se trezesc ca nu se mai simt impliniti, si anunta sec si cinic, ca isi aroga dreptul de a iesi din casnicie de parca ar iesi de pe usa unui magazin : [box] Din toate aceste franturi de viata invatam ca nimic nu este sigur. Cat traim, este posibil sa fim loviti de persoane din partea carora nu ne-am astepta la asta. Si atunci, ce facem, cum reactionam ?
Daca anunta ca nu se mai simte implinit, jos palaria. Io zic ca are dreptul sa iasa din casnicie, daca nu e implinit, indiferent daca iese ca din magazin sau daca pleaca capsorul ca la iesirea din biserica. Da` sa anunte si sa se duca invartindu-se! Daca nu se simte implinit si nici nu doreste sa se mai "implineasca" langa sotie, ci peste alte mari si tari... Mult succes in continuare, da` sa se care. Ce, e mai bine sa nu plece,sa se creada sultan, sa-si petreaca timpul comparand, cum zicea Guestus, dand cu banu la care sa faca nani azi, cu care sa isi dea amor azi... Sa zbiere ca descreieratul prin casa, de suferinta, cand il apuca dorul de cealalta, sa ameteasca si nevasta, dar si amanta cu instabilitatea lui? Cum reactionam cand aflam ca nimic nu e sigur si ca doreste una din partile implicate sa iasa din casnicie? Pai vad ca ai propus deja:[box]. [:D]As zice si-o piedica zdravana, o repriza-doua de [sm], eventual sa i se prinda macar un deget in usa aia pe care iese din casnicie. Apoi, usa inchisa si cu cheia. Sa se invete minte si sa nu-si mai aroge dreptul de a se simti neimplinit/a. Ce-i tupeul asta? Cum adica sa se trezeasca ca se simt neimpliniti? Pai ce, intr-o casnicie te mai simti cum vrei tu? E obligatoriu sa topai de entuziasm, indiferent care ar fi "datele" reale. Odata casatorit, te-ai sters pe pupatoare de drepturi din astea... Auzi, neimplinit! Iertata fie-mi bagarea-n seama usor ironica... da` mi-a placut rau faza cu "isi aroga dreptul de a iesi din casnicie" si mai ales aia cu "se trezesc ca nu se mai simt neimpliniti". Daca intra acu` una din doamnele amante... Ce zice ea de treaba asta? Daca zice ca are dreptul neimplinitu` sa se simta neimplinit-daca are motive, ca are dreptul si sa plece cand nu mai vrea si nu mai poate... eu ma dau de partea ei... Mie nu mi-ar trebui unul care se simte neimplinit langa mine. Am vrut adrenalina, acu` o sa am.[:D]
Emag, in povestire era vorba despre un sot care a anuntat ca pleaca si a plecat fara sa dea " preaviz "... [:)] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si io-n vorba, ca mararu-n ciorba, ca ma plictisesc la serviciu [:D] Am avut rabdare (ba chiar m-a acaparat subiectul) sa citesc aproape tot. In general nu sunt Toma Necredinciosul, ba din contra, dar mi s-au parut foarte suspecte si "amantele", si povestile lor, si modul lor de gandire si de exprimare, si varstele lor, si mai ales faptul ca au devenit membre DC cam in acelasi timp amandoua...si ca au disparut din peisaj amandoua. Sincer nu pot sa zic ca ma deranjeaza; din partea mea poate sa fie un moderator DC, niste studente la psihologie care-si scriu tema de diploma (asta ar fi chiar cool si m-ar interesa s-o citesc[:D]) sau oricine altcineva care intuieste ca un anume subiect va avea "rating", dar e destul de deranjant ca multe fete dau sfaturi cu toata inima si se implica emotional in niste povesti posibil inventate. Nici asta n-ar fi asa de rau, pana la urma, pt ca de-a lungul multor pagini invatam multe toate si asta e bine... Ce m-ar irita pe mine cu adevarat ar fi sa stiu ca niste pustoaice fara treaba stau in fata monitorului hlizindu-se de cata rabdare si disponibilitate dau dovada niste persoane dragutze de pe aici. In fine...m-am mai descarcat si eu, nu stiu de ce, in mod deosebit [:D], dar vroiam sa multumesc mult pentru ca am invatat multe si mi-au placut foarte mult dezbaterile pe aceasta tema. Asa de frumos ati combatut, [:D] ca la un moment dat imi venea sa spun ca-n anecdota aia cu Regele Solomon: "Ai dreptate". "Si tu ai dreptate". [pup] toate combatantele. Si combatantii, ca i-am observat si apreciat si pe la alte subiecte[:D] Am editat pt ca am descoprite niste litere nelalocul lor [:D] Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007 [url="http://good-times.webshots.com/album/569518781LhGjKx"]poze Laurash[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa Nu in toate cazurile femeia este de vina, dar daca tu consideri ca iti imparti greseala cu sotul pt ca te-a inselat...tu stii mai bine. Cat despre sotii, care dupa 40 de ani de casnicie, se trezesc ca nu se mai simt impliniti, si anunta sec si cinic, ca isi aroga dreptul de a iesi din casnicie de parca ar iesi de pe usa unui magazin : [box] Ce sa mai zic de tragedia prietenei tale... [:(] Barbatul ei a vrut un copil si l-a avut...cu amanta, pe care a mutat-o cat mai aproape de el.[bang] Din toate aceste franturi de viata invatam ca nimic nu este sigur. Cat traim, este posibil sa fim loviti de persoane din partea carora nu ne-am astepta la asta. Si atunci, ce facem, cum reactionam ?
nu generalizez. spun doar ca fair ar fi sa ai capacitatea de a privi problema de deasupra, nu din mijlocul ei. si daca ai o perspectiva globala, ai sanse mari sa-ti dai seama ca o parte din vina o porti si tu. asa cum am inteles eu asta gandindu-ma retrospectiv la fosta mea casnicie. cat despre povestea prietenei mamei... ca sa zic... e trist. sa traiesti 40 de ani langa un om si sa te trezesti intr-o zi ca vrea sa te schimbe dupa atata amar de vreme pe o femeie al carei singur atu este "prietenia de pahar". whatever, motivul chiar nu conteaza. conteaza faptul ca, in realitate, 40 de ani cu tot ce presupun ei, pentru tine inseamna ceva iar pentru el nu inseamna nimic. si atunci nu e logic sa te gandesti "Frate, nu cumva am fost tampita si oarba? De ce mi-am trait viata alaturi de un om pentru care insemn mai putin decat o sticla de vin???" cat despre prietena mea... aici povestea e atat de complicata si murdara... 1. sa nu te gandesti tu ca sot ca ii frangi inima... sa te doara la bascheti ca femeia aia, nevasta ta, a indurat tratamente medicale dureroase, dureri repetate generate de toate esecurile inseminarilor... pe toate facandu-le pentru ca te iubeste, caci altfel ea si-ar fi dorit sa adopte un copil... 2. sa nu te gandesti tu ca femeie ca barbatul ala e casatorit, ca nevasta-sa ti-a cumparat cadou la fiecare aniversare a ta din ultimii 5 ani, ca aceeasi nevasta se chinuie sa-i faca un copil barbatului ei... sa nu conteze nimic si sa vrei sa-i faci un copil pentru ca tu poti, spre deosebire de nevasta-sa... asta mi se pare inuman. si asa, fara cuvinte. e la categoria "intelepciune made in moromete" - nu-i faci asta unui animal, apai unui om! si tu, femeie ca si ea, sa-i faci asta... pentru ca ce? pentru ca te-ai indragostit si nimic nu conteaza in rest??? si acum sa raspund la intrebarea ta: "Si atunci, ce facem, cum reactionam ?"... nu stiu sa raspund. vorbeam aseara cu mihai, iubitul meu si tatal copilei, si imi povestea ca ieri, pe trecerea de pietoni a ajutat doi batranei (peste 80 de ani) sa traverseze strada. ea era slaba, adusa de umeri si anchilozata de varsta iar el era intr-un carucior cu rotile, paralizat. si imi spunea ca initial se gandea cat de tragica trebuie sa fie viata lor. dupa care a realizat ca de fapt, ei sunt doi oameni foarte fericiti. au ajuns IMPREUNA, la varsta asta, si stau in continuare side by side. la care eu nu ma puteam gandi decat la cat de tragic va fi pentru oricare dintre ei cand va muri celalalt. iar mihai spunea ca el crede ca in secunda doi va muri si cel ramas in viata. fireste, e o viziune foarte romantata. nu stim cu siguranta care a fost viata lor si nici cum sunt acum. dar de la asta am divagat si ii spuneam ca eu n-am certitudinea ca vom imbatrani impreuna. ca nici nu ma gandesc la asta, dar ca stiu for real ca este omul langa care vreau sa imbatranesc! concluzionand: cred ca primul pas spre a raspunde la intrebarea ta e sa avem siguranta ca am facut alegerile corecte pentru noi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citez din emag: ”Sa se invete minte si sa nu-si mai aroge dreptul de a se simti neimplinit/a. Ce-i tupeul asta? Cum adica sa se trezeasca ca se simt neimpliniti? Pai ce, intr-o casnicie te mai simti cum vrei tu? E obligatoriu sa topai de entuziasm, indiferent care ar fi "datele" reale. Odata casatorit, te-ai sters pe pupatoare de drepturi din astea... Auzi, neimplinit!” Scuza-ma, dar nu cred ca cred ca asa trebuie privita o casnicie! Ai intrat sluga la stapan, gata, nu mai existi ca personalitate individuala, esti parte a unui intreg si trebuie sa joci dupa cum iti canta partenerul... Cred ca indiferent de sex, noi toti vrem sa ne ”implinim” in viata, din toate punctele de vedere. Exista si varianta in care te casatoresti si iti dai seama ca nu e persoana potrivita, ca nu aveti aceleasi idealuri, dorinte, sperante, acelasi mod de a privi viata... ce faci? Ramai in acea casnicie doar pentru ca ai facut pasul cel mare? Si nu mi se par sincere / reale argumentele de genul ”dar de ce nu s-a gandit bine inainte, etc”. Nu te cunosti pe tine bine intr-o viata, cu atat mai putin pe altcineva... Si nu poti nega nimanui dreptul la individualitate. Eu una imi doresc sa cunosc macar un cuplu in care unul dintre parteneri sa nu fi inselat. Sunt convinsa ca exista, dar sunt putine. Sunt cruda, dar si realitatea e la fel. Am un ”dar” - sa ii spunem asa, desi eu il consider o povara - si anume acela ca stiu sa ascult si sa dezleg limbile, iar secretele imi sunt spuse mie si numai mie. Nu stiu de ce se intampla asa, dar se intampla, poate pentru ca interlocutorul isi da seama ca ma implic cu adevarat in relatare si incerc sa ajut. Din acest motiv stiu si cam tot ce se intampla in jurul meu, cu prietenii mei. Si repet, nu exista un singur cuplu (din zeci) in care unul dintre parteneri sa nu fi inselat. Unii o fac in mod constant. Pentru diversitate sexuala si atat. Crud si simplu. Concluzia pe care am tras-o eu, printre altele, e ca nu trebuie sa te mire si surprinda nimic, niciodata. Si mai cred ca foarte multe dintre forumistele care acum infiereaza amantlacul au fost odata - in trecutul pe care acum il lasa deoparte - amante. Pentru o noapte, pentru o saptamana, pentru o luna sau un an. Chiar si fara sa stie. ”Norocoasele” au devenit sotii, mai putin norocoasele... Si da, pentru a satisface si anumite curiozitati, si eu am facut parte din aceasta ”tagma” acum 9-10 ani. Si nu ma interesa absolut deloc ce are respectivul acasa, traiam clipa si atat. Era o puternica atractie sexuala, care ne-a luat mintile. Daca el nu se gandea la nevasta si la copii (ce legatura au copiii cu dorintele sexuale ale tatalui nu o sa inteleg, se mai aduce si acest aspect in discutie pe aici), de ce as fi facut-o eu, in conditiile in care eu nu aveam nicio obligatie fata de nimeni?? Eu am terminat aceasta ”relatie” pentru ca am cunoscut un om potrivit pentru mine, amantul meu de atunci a schimbat amanta. Simplu si la obiect. Va doresc tuturor multa liniste si multa minte. Numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multi oameni, barbati si femei, care nu privesc in jur, carora nu le pasa ce se intampla cu ceilalti. Aici cred ca trebuie sa fim atenti, banuiesc ca e lipsa de educatie, empatie, si chiar nu imi dau seama cum poti sa stii. Ma gandesc la niste teste inintea unei relatii, de egoism.[alcool] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui emag Da` sa anunte si sa se duca invartindu-se! Daca nu se simte implinit si nici nu doreste sa se mai "implineasca" langa sotie, ci peste alte mari si tari... Mult succes in continuare, da` sa se care. Ce, e mai bine sa nu plece,sa se creada sultan, sa-si petreaca timpul comparand, cum zicea Guestus, dand cu banu la care sa faca nani azi, cu care sa isi dea amor azi... Sa zbiere ca descreieratul prin casa, de suferinta, cand il apuca dorul de cealalta, sa ameteasca si nevasta, dar si amanta cu instabilitatea lui?
da...si sta cu tine si se gindeste la cealalta..si se gindeste la cealalta nonstop....si cind maninca cu tine..si cind bea apa...si cind se scarpina...si cind gifiie linga tine ca in Sidney Sheldon...ca doar nu se gindeste la guestus care scrie aici intre 8 si 17 [:D] [:D] e..iti convine asa ceva? si cind iti raspunde el aiurea atunci poti sa fii sigura ca e ceva la mijloc [:D]...parca doar 1 data ai auzit "pai ma gindeam la altceva si...."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diablette
Exista si varianta in care te casatoresti si iti dai seama ca nu e persoana potrivita, ca nu aveti aceleasi idealuri, dorinte, sperante, acelasi mod de a privi viata... ce faci? Ramai in acea casnicie doar pentru ca ai facut pasul cel mare? Si nu mi se par sincere / reale argumentele de genul ”dar de ce nu s-a gandit bine inainte, etc”. Nu te cunosti pe tine bine intr-o viata, cu atat mai putin pe altcineva...
pey daca as gandi asa ca tine, cu atata nesiguranta si certitudine, nici nu m-as casatori...as astepta...cine stie? poate vreodata as sti si cine sunt si pe cine vreau. Nu mi-au placut niciodata argumentele din categoria celor mai de sus...pey daca nimik nu e sigur pe lumea asta, totul e relativ...si as avea un partener care gandeste asa...i-as zice ca relativa era si usa aia care i s-a parut lui deschisa... nu poti fugi mereu de responsabilitate, doar pe motivul ca "nu se stie niciodata".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diablette Si da, pentru a satisface si anumite curiozitati, si eu am facut parte din aceasta ”tagma” acum 9-10 ani. Si nu ma interesa absolut deloc ce are respectivul acasa, traiam clipa si atat. Era o puternica atractie sexuala, care ne-a luat mintile. Daca el nu se gandea la nevasta si la copii (ce legatura au copiii cu dorintele sexuale ale tatalui nu o sa inteleg, se mai aduce si acest aspect in discutie pe aici), de ce as fi facut-o eu, in conditiile in care eu nu aveam nicio obligatie fata de nimeni?? Eu am terminat aceasta ”relatie” pentru ca am cunoscut un om potrivit pentru mine, amantul meu de atunci a schimbat amanta. Simplu si la obiect. Va doresc tuturor multa liniste si multa minte. Numai bine.
asa diablette...bine macar ca tu recunosti. tu ai avut ocazia ...dar doamnele de aici nu s-au lovit de aceea forta magnetica si d"aia au teoria lor cu amantele. Spune tu...yo cred ca e si virsta de vina....ca la 50 ani si cu forta si nu mai ai cum [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...