Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (4)


Oaspete marius

Recommended Posts

"Din toate aceste franturi de viata invatam ca nimic nu este sigur. Cat traim, este posibil sa fim loviti de persoane din partea carora nu ne-am astepta la asta. Si atunci, ce facem, cum reactionam ?" Pai asta e cam ca povestea aceea cu drobul de sare ... sau cel putin mie asa imi suna ... de altfel, Lisa, am inteles ca tu ai trecut printr-un episod mai putin placut in viata ta de familie, prin urmare stii deja cum sa reactionezi ! A, si Guestus, nu citi prea mult din Sidney Sheldon - acest Sandra Brown al barbatilor ! Sau rindurile respective scrise de tine sint chiar din realitatea ta ? Alice si Andrei Poze [url="http://community.webshots.com/user/alice20041"]2004[/url] [url="http://community.webshots.com/user/maarcesa100"]2005[/url] [url="http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp"]2006-2007[/url][url="http://www.dropshots.com/alice2004"] Filmulete[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Diablette
citez din emag: ”Sa se invete minte si sa nu-si mai aroge dreptul de a se simti neimplinit/a. Ce-i tupeul asta? Cum adica sa se trezeasca ca se simt neimpliniti? Pai ce, intr-o casnicie te mai simti cum vrei tu? E obligatoriu sa topai de entuziasm, indiferent care ar fi "datele" reale. Odata casatorit, te-ai sters pe pupatoare de drepturi din astea... Auzi, neimplinit!” Scuza-ma, dar nu cred ca cred ca asa trebuie privita o casnicie!
Pai da, aia spuneam si eu, ca nu asa trebuie privita o casnicie. Am si mentionat mai jos ca scrierea mea e o bagare in seama usor ironica. Randurile astea aia doreau sa transmita - ca nu asa cred eu ca trebuie pusa problema [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Licurici, stralucesti si in inima mea![ruga][/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417"]Ziana - povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dov
Citat:
citat din mesajul lui Diablette
Exista si varianta in care te casatoresti si iti dai seama ca nu e persoana potrivita, ca nu aveti aceleasi idealuri, dorinte, sperante, acelasi mod de a privi viata... ce faci? Ramai in acea casnicie doar pentru ca ai facut pasul cel mare? Si nu mi se par sincere / reale argumentele de genul ”dar de ce nu s-a gandit bine inainte, etc”. Nu te cunosti pe tine bine intr-o viata, cu atat mai putin pe altcineva...
pey daca as gandi asa ca tine, cu atata nesiguranta si certitudine, nici nu m-as casatori...as astepta...cine stie? poate vreodata as sti si cine sunt si pe cine vreau. Nu mi-au placut niciodata argumentele din categoria celor mai de sus...pey daca nimik nu e sigur pe lumea asta, totul e relativ...si as avea un partener care gandeste asa...i-as zice ca relativa era si usa aia care i s-a parut lui deschisa... nu poti fugi mereu de responsabilitate, doar pe motivul ca "nu se stie niciodata".
dov, nu ai inteles. Eu sunt foarte sigura pe mine si stiu foarte bine ce vreau. Asta e si ideea. Incercam sa spun ca nimic din ce ti se intampla in viata nu trebuie sa te surprinda (asta nu inseamna ca trebuie sa te astept la cele mai rele lucruri). Asteapta-te la ce e mai bun, actioneaza in acest sens si nu te lasa doborat de nimic. Pentru ca daca esti o fire mai slaba, in momentul in care ceva te suprinde te si doboara, si nimeni nu vrea asta. De altfel, stii, sunt lucruri pe care trebuie sa le intelegi la prima lectura, daca nu le-ai inteles nu m-am exprimat eu bine sau nu ai capacitatea (sau deschiderea, daca vrei) de a le intelege. Actionand in spiritul tau (si citez ca nu-ti plac argumentele de tipul nimic nu e sigur, totul e relativ) as putea sa-ti spun ca singurul lucru sigur pe lumea asta e ca murim cu totii, la un moment dat. Oribil, nu? Ce altceva e sigur? Ca te casatoresti si ramai casatorita pana la sfarsitul vietii? Ca nasti un copil un copil cu ochi verzi, pentru ca si tu si sotul tau ii aveti asa? Ca o sa te iubeasca acel copil? Ca....multe altele...??? Anyway, nu sunt eu aici subiectul in discutie, asa ca.... As mai vrea sa mai adaug ceva la mesajul anterior si anume faptul ca totul se plateste, intr-un fel sau altul. Numai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scuze de neintelegere, am citit toate raspunsurile de pe toate paginile si cred ca am mai sarit peste randuri. Mea culpa :)
Citat:
citat din mesajul lui emag
Citat:
citat din mesajul lui Diablette
citez din emag: ”Sa se invete minte si sa nu-si mai aroge dreptul de a se simti neimplinit/a. Ce-i tupeul asta? Cum adica sa se trezeasca ca se simt neimpliniti? Pai ce, intr-o casnicie te mai simti cum vrei tu? E obligatoriu sa topai de entuziasm, indiferent care ar fi "datele" reale. Odata casatorit, te-ai sters pe pupatoare de drepturi din astea... Auzi, neimplinit!” Scuza-ma, dar nu cred ca cred ca asa trebuie privita o casnicie!
Pai da, aia spuneam si eu, ca nu asa trebuie privita o casnicie. Am si mentionat mai jos ca scrierea mea e o bagare in seama usor ironica. Randurile astea aia doreau sa transmita - ca nu asa cred eu ca trebuie pusa problema [url="http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846"]
Licurici, stralucesti si in inima mea![ruga][/url]
[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=116417"]Ziana - povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Domnu oaspetele care le cunosti pe toate... zi si mie o curiozitate. Barbatii se indragostesc si ei cu fluturi in stomac si-si gasesc uneori sufletul pereche? Sau numai femeile cred in suflete pereche si alte abureli care sa le justifice un triplu-salt in alt patutz, pentru o mai lunga sau mai scurta perioada de timp...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gaia...nu intelegi ca fiecare zi este o alta zi...tu vrei sa traiesti ca ieri mereu? sa-ti explic tie concret...asa cum este realitatea nene....ce ieri era okay azi numai este. totul se transforma...aia cu suflete pereche 100 ani vezi numai in filme indiene....in viata de zi cu zi sint suflete pereche 1 an..2 ani...3 ani...da totul are o limita[:D] pe voi asta va framinta tare...ca sare amanta in alt pat...numai vulgaritati domle [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gaia, ca sa mai invioram atmosfera si pana raspunde guestus, reproduc aici ce mi-a zis un prieten (barbat, da): ”ce lagatura are ... cu prefectura?” [flo]. Are cea mai frumoasa sotie, de care inca e indragostit nebuneste dupa 15 ani de casatorie, are 2 copii cu aceasta doamna si da, o mai inseala, aventuri de o noapte. Tot el mi-a spus ca nu are nici o legatura faptul ca mai calca pe de laturi cu iubirea pentru sotia lui. Si eu il cred si nu il judec, cum de altfel nu judec pe nimeni. Guestus, asteptam raspunsul tau avizat!! [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, DIABLETTE, ma refeream la siguranta pe ce simt eu, atat. Mai departe...normal ca nu stiu daca voi ramane toata viata maritata...nu depinde doar de mine...dar pot spune cu siguranta ca oricat m-as schimba, stiu sigur ca atunci cand iubesc, iubesc forever. Adik eu nu mi-as cauta in alta parte in afara casniciei fericirea, pentru ca nu-l mai iubesc. la siguranta asta m-am referit eu...mai departe, clar ca nu garantez cu nimik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Diablette
gaia, ca sa mai invioram atmosfera si pana raspunde guestus, reproduc aici ce mi-a zis un prieten (barbat, da): ”ce lagatura are ... cu prefectura?” [flo]. Are cea mai frumoasa sotie, de care inca e indragostit nebuneste dupa 15 ani de casatorie, are 2 copii cu aceasta doamna si da, o mai inseala, aventuri de o noapte. Tot el mi-a spus ca nu are nici o legatura faptul ca mai calca pe de laturi cu iubirea pentru sotia lui. Si eu il cred si nu il judec, cum de altfel nu judec pe nimeni. Guestus, asteptam raspunsul tau avizat!! [:D]
pai vezi [:D]...d"aia o si iubeste dupa 15 ani.. una este sa mai conduci si un porsche...si un bmw m5...si un camion uzat...si alta e sa mergi zi de zi de zi de zi cu aceeasi masina...oricare ar fi ea. [:D] e ca la posete...voi nu aveti 20 genti in dulap...[:D]..daca aveti numai una da buna de 10 000 euroi nu era plicticos. acum reciproca nu stiu daca este adevarata..adica aia casatoriti de 15 ani automat au si parte de m5 si porsche si etc etc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...