Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (4)


Oaspete marius

Recommended Posts

da, exact, era o situatie asemanatoare cu cea pe care ai expus-o tu cu cateva pagini in urma, situatie in care te-ai si aflat si tu, cu ani in urma, ca si mine. Eu eram fara obligatii, libera sa fac ce vreau la 20 de ani, cu experienta si intelepciunea caracteristice acelei varste [:D], desigur. La inceput nu am stiut ca e casatorit, pentru ca isi scotea verigheta, cand am aflat nu a mai contat, nu era problema mea.
Citat:
citat din mesajul lui MissParker
Citat:
citat din mesajul lui Diablette
Citat:
citat din mesajul lui dov
Citat:
citat din mesajul lui Diablette
Exista si varianta in care te casatoresti si iti dai seama ca nu e persoana potrivita, ca nu aveti aceleasi idealuri, dorinte, sperante, acelasi mod de a privi viata... ce faci? Ramai in acea casnicie doar pentru ca ai facut pasul cel mare? Si nu mi se par sincere / reale argumentele de genul ”dar de ce nu s-a gandit bine inainte, etc”. Nu te cunosti pe tine bine intr-o viata, cu atat mai putin pe altcineva...
pey daca as gandi asa ca tine, cu atata nesiguranta si certitudine, nici nu m-as casatori...as astepta...cine stie? poate vreodata as sti si cine sunt si pe cine vreau. Nu mi-au placut niciodata argumentele din categoria celor mai de sus...pey daca nimik nu e sigur pe lumea asta, totul e relativ...si as avea un partener care gandeste asa...i-as zice ca relativa era si usa aia care i s-a parut lui deschisa... nu poti fugi mereu de responsabilitate, doar pe motivul ca "nu se stie niciodata".
dov, nu ai inteles. Eu sunt foarte sigura pe mine si stiu foarte bine ce vreau.
Mai putin atunci cand atractia sexuala cu un dumnealui v-a luat mintile la amandoi, cum spuneai...
Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - [url="http://b1.lilypie.com/VmBfp1.png"]bebe David[/url] (24.06.2008)
[9cer] [url="http://community.webshots.com/user/Miss_Parker_1911"]Poze cu noi[/url] ***** [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=123541"]Povestea nasterii[/url] ***** [url="http://www.onetruemedia.com/shared?p=7248d8e682f97e03a2212a&skin_id=1602&utm_source=otm&utm_medium=text_url"]Slide show David[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui alsa
Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Citat:
citat din mesajul lui alsa Cum vezi ca e rost de scandal, hop si tu...
Seriooos ?! De unde stii ?! Ori ma urmaresti cu interes asiduu pe mine, ori subiectele pe care tu le numesti de scandal ! Nici macar nu ai ajuns la o concluzie reala. [:p] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Lisaelisa, stai linistita ca nu am de ce sa te urmaresc pe tine..., sunt persoane care chiar au ceva de spus si pe acelea le urmaresc in mod special ....dar pur si simplu dau peste tine oriunde citesc (ma rog, aproape, ca sa fiu sincera),... deci inevitabil n-am cum sa nu te observ, mai ales ca ai un stil aparte.... Si, sincer, nu ma intereseaza daca am ajuns la o concluzie reala sau nu in ceea ce te priveste. Am spus ce am simtit in momentul acela, si din punctul meu de vedere asta e parerea mea despre tine. alsa
[:p] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui dov
eu stau si ma gandesc, citind la subiectul cu soacre, si stiind-o si p-a mea[:D][:D][:D]oare astea nu merita sa fie tradate/lasate?[:D][:D][:D]
ah, aici da-mi voie sa-ti spun din propria experienta! cel mai rau lucru care ni se putea intampla (si cand spun "ni" ma refer la TOTI oamenii care o cunosc pe preopinenta) este faptul ca a fost parasita de barbat!!! de trei ani nu-si revine! si ne-a mancat si noua creierii! iertati-mi lipsa de compasiune... but, believe me, I have reasons! a lot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

seriosssss???? a lasat-o????? io nu cunosc decat de-alea cu barbati nuli dpdv personalitate...si fac ele si spun cat pentru 15[alcool][alcool][alcool][bang][bang] P.S. majoritatea de aici am vazut ca sustine cum ca in 70-80 din relatii macar unul din parteneri tot inseala...eu, in familiie astea cu soacre de cosmar am remarcat ca exista numa' soti d-aia fideli[alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui violetan
Ma bag si io-n vorba, ca mararu-n ciorba, ca ma plictisesc la serviciu [:D] Am avut rabdare (ba chiar m-a acaparat subiectul) sa citesc aproape tot. In general nu sunt Toma Necredinciosul, ba din contra, dar mi s-au parut foarte suspecte si "amantele", si povestile lor, si modul lor de gandire si de exprimare, si varstele lor, si mai ales faptul ca au devenit membre DC cam in acelasi timp amandoua...si ca au disparut din peisaj amandoua. Sincer nu pot sa zic ca ma deranjeaza; din partea mea poate sa fie un moderator DC, niste studente la psihologie care-si scriu tema de diploma (asta ar fi chiar cool si m-ar interesa s-o citesc[:D]) sau oricine altcineva care intuieste ca un anume subiect va avea "rating", dar e destul de deranjant ca multe fete dau sfaturi cu toata inima si se implica emotional in niste povesti posibil inventate. Nici asta n-ar fi asa de rau, pana la urma, pt ca de-a lungul multor pagini invatam multe toate si asta e bine... Ce m-ar irita pe mine cu adevarat ar fi sa stiu ca niste pustoaice fara treaba stau in fata monitorului hlizindu-se de cata rabdare si disponibilitate dau dovada niste persoane dragutze de pe aici. In fine...m-am mai descarcat si eu, nu stiu de ce, in mod deosebit [:D], dar vroiam sa multumesc mult pentru ca am invatat multe si mi-au placut foarte mult dezbaterile pe aceasta tema. Asa de frumos ati combatut, [:D] ca la un moment dat imi venea sa spun ca-n anecdota aia cu Regele Solomon: "Ai dreptate". "Si tu ai dreptate". [pup] toate combatantele. Si combatantii, ca i-am observat si apreciat si pe la alte subiecte[:D]
Ai dreptate. Unele nick-uri spun numai minciuni. Mai rau este cand se inversuneaza pe un subiect de se lasa cu cearta. Dar, in aceasta situatie, chiar daca amantele au fost inchipuite, am avut multe de invatat. Si asta conteaza. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui zepellina
Sunt multi oameni, barbati si femei, care nu privesc in jur, carora nu le pasa ce se intampla cu ceilalti. Aici cred ca trebuie sa fim atenti, banuiesc ca e lipsa de educatie, empatie, si chiar nu imi dau seama cum poti sa stii. zepellina
Asa este. Sunt multi oameni carora nu le pasa de ceea ce provoaca. Poate si din cauza ca nu se gandesc la consecintele propriilor fapte. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Guestus
Citat:
citat din mesajul lui emag Da` sa anunte si sa se duca invartindu-se! Daca nu se simte implinit si nici nu doreste sa se mai "implineasca" langa sotie, ci peste alte mari si tari... Mult succes in continuare, da` sa se care. Ce, e mai bine sa nu plece,sa se creada sultan, sa-si petreaca timpul comparand, cum zicea Guestus, dand cu banu la care sa faca nani azi, cu care sa isi dea amor azi... Sa zbiere ca descreieratul prin casa, de suferinta, cand il apuca dorul de cealalta, sa ameteasca si nevasta, dar si amanta cu instabilitatea lui?
da...si sta cu tine si se gindeste la cealalta..si se gindeste la cealalta nonstop....si cind maninca cu tine..si cind bea apa...si cind se scarpina...si cind gifiie linga tine ca in Sidney Sheldon...ca doar nu se gindeste la guestus care scrie aici intre 8 si 17 [:D] [:D] e..iti convine asa ceva? si cind iti raspunde el aiurea atunci poti sa fii sigura ca e ceva la mijloc [:D]...parca doar 1 data ai auzit "pai ma gindeam la altceva si...."
Asa era barbata-miu... Si cand l-am trimis la amanta, i-a pierit chefu' de romante cu amante.[:D] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui alice2004
"Din toate aceste franturi de viata invatam ca nimic nu este sigur. Cat traim, este posibil sa fim loviti de persoane din partea carora nu ne-am astepta la asta. Si atunci, ce facem, cum reactionam ?" Pai asta e cam ca povestea aceea cu drobul de sare ... sau cel putin mie asa imi suna ... de altfel, Lisa, am inteles ca tu ai trecut printr-un episod mai putin placut in viata ta de familie, prin urmare stii deja cum sa reactionezi !
Eu am reactionat la o situatie din un milion de situatii posibile. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui oocristina
"in viata de zi cu zi sint suflete pereche 1 an..2 ani...3 ani...da totul are o limita" "e ca la posete...voi nu aveti 20 genti in dulap.....daca aveti numai una da buna de 10 000 euroi nu era plicticos." Guestus, traiesti in secolul Consumerismului. Esti un exponent e vaza. Totul se consuma si se arunca la gunoi. Haine, papuci, posete, neveste, amante. Nu mai exista "una si buna", "a mea", "pentru totdeauna". Brrr ... chiar avem mereu nevoie de altii / altele pentru a fi satisfacuti? Dar oare ne mai satisface ceva? Chiar nu ne mai satisface "o" poseta/ masina/ amanta/ nevasta? E musai sa avem alta si alta? De fapt, daca am ajuns sa ne mutilam propriile trupuri pentru a deveni "altii"... daca noi pe noi nu ne acceptam si incercam mereu sa fim altfel, nu este de mirare ca vrem si o "alta" dupa un timp.
Mda. Superficialul este ridicat la grad de moda, de curent de gandire... lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Lisaelisa, nu inteleg de ce a trebuit sa-mi trimiti PM, cand poti sa ma tragi de urechi aici!? In fine, ...vad ca nu ai PM activat, asa ca iti voi raspunde aici, desi voi fi off topic. Si o voi lua pe rand: Este cel putin ciudat tonul tau de fiecare data cand mi te adresezi : niciodata pt o simpla parere, doar sfada. Nu cred ca noi doua am avut sa ne spunem prea multe, cu exceptia subiectului tau referitor la bone. De unde tragi tu concluzia ca ma adresez eu tie cu vreun ton anume!? Sincer, nu stiu... Acel de fiecare data presupune un anumit dialog, iar eu, cum spuneam, nu-mi amintesc sa fi avut asa ceva. Ca ne-am mai intalnit pe la anumite subiecte, asta e altceva, dar nu tin minte sa fi vorbit. Daca nu are importanta corectitudinea impresiilor despre mine, de ce ma ataci de fiecare data ?! Repet ce am spus mai sus, nu te atac de fiecare data, fiindca nu am comunicat. Legat de corectitudinea impresiilor despre tine...e discutabil. Logic ca mi-am facut o parere despre tine, cum mi-am facut si despre alte persoane, nu spun ca e corecta sau nu,... dar e parerea mea... Probabil, te deranjeaza stilul meu aparte... Eu propun sa incetezi, ca deja seamana a hartuire obida cu care mi te adresezi de fiecare data. hartuire!? Tu chiar realizezi ce spui!? Si te rog, nu mai specifica acel de fiecare data, fiindca nu e cazul, am mai spus asta. In afara de subiectul tau, cel cu bonele, si de acest subiect, nu cred ca am vorbit noi doua. Chiar si la subiectul despre bone, desi ai recunoscut ca nu este prioritar pt tine sa ai o bona, ai inceput sa tii isonul celor doua care dadusera tonul la discutii fara rost. Eu spun sa recitesti subiectul si probabil ca iti vei schimba optica. Daca stau si ma gandesc bine, tu m-ai atacat pe mine, fiindca nu am fost de acord cu parerile tale. Nu tineam isonul nimanui, eram proaspat venita pe forum si nu cunosteam pe nimeni, deci nu aveam cum sa tin partea cuiva. Mi-am exprimat o parere pe care tu mi-ai terfelit-o, m-ai ironizat, si alte d-alea. Deci nu te mai victimiza atat, ca nu e cazul. (uite inca o dovada ca vrei scandal cu orice pret, din punctul meu de vedere). Spui ca eu nu am nimic de spus. Dar...eu nu ti-am citit nici-un gand care sa exprime prea multa profunzime. Asa ca, inainte de a face afirmatii jignitoare, priveste-te pe tine insati. Nu am spus ca ai sau n-ai nimic de spus, am spus sa nu te umfli in pene ca te urmaresc asiduu pe tine, fiindca nu e cazul. E dreptul meu sa-mi placa cineva sau nu. Nici nu ma intereseaza daca din punctul tau de vedere am sau nu profunzime in exprimari. Sincer, nu conteaza. Nu urmaresc sa-ti plac tie. Sper ca lucrurile sunt mai clare acum. Ca tocmai, nu te-am atacat pe tine ca persoana, ci modul cum pui problemele. alsa Am facut anumite modificari de litere.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...