Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (4)


Oaspete marius

Recommended Posts

Sunt interesante raspunsurile voastre, mai ales la acest subiect. Diana era sotia, de ce s-a casatorit, ce clasa si ce a facut...era cea aleasa de Charles. Ca o mica paranteza, nu stiu de ce sunt criticate de unii actele caritabile. Pt publicitate sau nu, a facut spre deosebire de altii, si asta vine din suflet de obicei. Oare moartea ei nu are legatura cu Charles? Nu avea dreptul la fericire chiar si fara el? Deci concluzia, fetele, amantele, daca sunteti suflete pereche si va iubiti...go! [:D] "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Zepellina si Conchita, va voi spune povestea asa cum o inteleg eu. Imi dau seama ca poate nu o stiu cum a fost, s-au scris multe, unii dau vina pe unul, altii pe celalalt...Eu cred ca principala vina apartine reginei si celor din jurul ei. Fiindca Diana nu a fost aleasa lui Charles, a fost aleasa lor. Aleasa lui Charles a fost Camilla, pe ea a iubit-o de cand a intalnit-o. Si Diana a stiut asta. Probabil a crezut ca poate schimba ceva. Eu stiu cam asa: Charles a intalnit-o pe Camilla si s-a indragostit de ea. Camilla insa nu era pe placul familiei regale din doua motive: bunica ei fusese amanta unui rege (probabil George) si Camilla nu era virgina (si nu putea nici macar sa fie "vanduta" publicului ca fiind virgina fiindca avusese o aventura ultra-mediatizata cu Andrew Parker-Bowles; care, intre noi fie vorba, avusese o aventura cu sora lui Charles, aventura care nu o facuse mai putin onorabila....). Observand seriozitatea relatiei intre Camilla si Charles, familia regala face un plan diabolic, demn de cea mai stupida telenovela...Il trimit pe Charles cateva luni nu-stiu-unde pe un vapor si o marita pe Camilla cu Andrew. Stiu, putem comenta, de ce a acceptat Camilla. Nu cred ca se stie exact ce presiuni s-au facut, oricum Camilla, dintr-o familie de nobili, fusese probabil crescuta in mare respect fata de familia regala si fata de "interesele monarhiei". Cred ca a fost convinsa ca serveste "interesele coroanei", ca relatia ei cu Charles oricum nu are viitor... Nu cred ca stie multa lume cand si cum Camilla si Charles au devenit amanti, oricum, el i-a botezat cel putin unul din copii. Andrew a acceptat situatia in "interesul coroanei" si al lui personal, fiindca a fost tot timpul avansat. Oricum, la un moment dat, relatia a fost cunoscuta de toata lumea. A durat ani. Intre timp regina si cei din jurul ei cautau sotia potrivita pentru Charles. Toata situatia este absurda pentru orice minte normala, dar e clar ca si Charles era convins ca trebuie sa-si faca datoria, adica sa se casatoreasca si sa "produca urmasi pentru tronul Angliei". Dupa numeroase "incercari" a fost gasita Diana, care corespundea criteriilor "coroanei" si, in plus, a acceptat "datoria". Fiindca au fost multe altele care si-au dat seama ca nu este deloc o fericire sa ajungi in familia regala. Nu a fost o casatorie normala, a fost una aranjata de altii. Nu au avut nici macar ocazia sa se cunoasca in adevaratul sens al cuvantului, relatia lor a fost de la inceput un lung sir de obligatii, participare in doi la diferite evenimente...Diana a "facut fata"... Povestea spune ca inaintea casatoriei, cu putin timp, Diana a gasit un cadou pe care Charles il pregatise pentru Camilla. Acest lucru i-a confirmat, daca mai era nevoie, ca relatia intre cei doi continua. Tot povestea spune ca Diana a vrut atunci sa se desparta de Charles, dar sora ei i-a spus: "E prea tarziu, initialele tale sunt deja imprimate pe servetelele pentru nunta." Nu as zice ca Diana a stiut in ce se baga, dar a stiut ca nu intra intr-o casnicie normala si, mai ales, ca cel cu care urmeaza sa se casatoreasca iubeste de multi ani alta femeie. Stati un pic, sa-l culc pe-asta micul....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca Diana si Charles s-au iubit vreodata, poate ea, foarte tanara fiind, a fost fascinata de ideea de print...Cred ca Charles acceptase oricum ca va trebui sa se casatoreasca si Diana i-a placut si....atat. Nu cred ca au fost fericiti, dar probabil au crezut ca vor putea...colabora. (Pana la urma au si rezolvat cea mai "arzatoare" problema....Tare mi-e mila si acum de baietasii aia, cred ca ar fi fost mai fericiti daca ii cresteam eu...) Numai ca Diana si Charles nu se potriveau deloc, poate tocmai din cauza asemanarilor dintre ei. Amandoi erau melancolici, pesimisti, predispusi la a vedea "jumatatea goala a paharului". Cred ca isi vedeau reciproc defectele si se adanceau unul pe celalalt in depresie. Camilla era categoric mai urata decat Diana, mai batrana, mai neingrijita - dar era optimista, vesela si intotdeauna l-a incurajat pe Charles. Pentru mine este clar ca il iubea pe Charles, viata ei ar fi fost cu siguranta mai linistita fara aceasta relatie. Chiar nu cred ca putem judeca relatia Diana-Charles cum am judeca o relatie oarecare, mult timp divortul nu a fost o alternativa pentru ei. Daca Diana ar fi intrat pe forum si ne-ar fi scris ca traieste alaturi de un om pe care nu-l iubeste, cu care nu comunica si care iubeste o alta femeie - solutia era una singura si acolo s-a ajuns... Eu nu minimalizez actele de caritate ale Dianei. Da, a facut multe. A profitat de pozitia ei ca sa faca acte de caritate (de exemplu, de printul Philip nu am auzit sa fi facut ceva; presupun ca a facut, ca "asa se face", dar nu la aceeasi scara). De Camilla nu am auzit sa faca acte de caritate. Dar toate acestea nu au schimbat nimic in situatia cuplului: Charles o iubea pe Camilla si nu pe Diana. In ceea ce priveste moartea Dianei, eu nu cred ca a fost "lucratura". Daca totusi a fost, in niciun caz Charles nu a avut nicio legatura, a fost "lucratura" serviciilor secrete sau a reginei - dar, repet, eu nu cred. Dupa ce am scris un mic roman pe aceasta tema, mai vreau sa scriu ca eu nu cred ca povestea Camilla-Charles se potriveste aici, e o poveste cu totul atipica. Uriasa majoritate a adultilor sunt mult mai "liberi" decat ei, chiar daca exista "presiune sociala" in niciun caz nu este de aceeasi intensitate. Poate ca familia regala a invatat ceva din toata povestea asta si macar "micutii" Dianei vor avea sansa de a-si alege "perechea"...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Formalhauti, ai scris foarte frumos. Asa este, acesta este un cuplu mai special si mult "ingradit'. Toata furia mea fata de ei ( nu stiu cine a fost de vina) este pentru baietii care erau niste copii[q]...mi-e mila, dar asta este viata. "Cu cit esti mai entuziasmat de viata, cu atit mai multa bucurie vei gasi in ea." zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti Dupa ce am scris un mic roman pe aceasta tema, mai vreau sa scriu ca eu nu cred ca povestea Camilla-Charles se potriveste aici, e o poveste cu totul atipica. Uriasa majoritate a adultilor sunt mult mai "liberi" decat ei, chiar daca exista "presiune sociala" in niciun caz nu este de aceeasi intensitate.
eu cred ca se potriveste, ai si povestit inspirat.[flo] femeile care se casatoresc fara sa iubeasca si mai ales cu barbati pe care ii stiu inca legati de fosta...pur si simplu cersesc necazul de la viata. caz in care amanta chiar nu are prea multe vini, doar alea elementare omenesti. [url="http://madeinromanika.wordpress.com/"]made in romanika[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Si ati ajuns la printul Charles....Si uite ce scrie Zepellina de el... Eu cred ca printul Charles a fost o victima. Printul Charles a fost obligat sa insele. A fost obligat sa o insele pe cea pe care a iubit-o o mare parte din viata lui. A fost obligat sa se casatoareasca, nu a iubit-o pe Diana. Diana era superba, buna, desteapta, era plina de calitati dar el nu a iubit-o. Fiindca iubea alta femeie. Printul Charles este un exemplu de dragoste constanta, a trait o mare drama si cred ca acum este cu adevarat fericit. Camilla si Charles reprezinta, in viziunea mea, cu adevarat "suflete pereche". Numai ca ei traiesc intr-o lume pe care noi nu o intelegem. Probabil ne este foarte greu sa intelegem cum a fost crescut Charles, cum a fost facut sa inteleaga de cand era mic, mic cat de important este sa fii rege si cum trebuie sa faci tot ce "se cere" pentru asta...Si chiar s-a straduit sa faca ceea ce a fost educat sa creada ca este important. Nu stiu cat sunt de coerenta, dar, atunci cand ma gandesc la dragoste, asa cum o inteleg eu, la "suflete pereche", da, ma gandesc la Charles si la Camilla (da, si la Edward, care pana la urma a fost mult mai istet...).
Cam asta e pe larg ce am scris eu in citeva cuvinte. >>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vorba aceea care spune "fii atent ce-ti doresti ca s-ar putea sa ti se indeplineasca"? Se pare ca se aplica si la Charles si Camilla, care dupa casatorie descopera ca [url="http://www.dailymail.co.uk/news/article-557520/Friends-growing-fears-Charles-Camilla-s-year-marriage-rows-escalate.html"]nu sunt chiar suflete pereche[/url].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetili, nu ma pot abtine sa nu impartasesc cu voi un post pe care l-am descoperit intamplator intr-un topic arhivat - de maaaare angajament: Nu am aflat pana acum de vreo aventura. Nici nu l-am intrebat. Si daca ar veni x sa-mi spuna ca una si ailalta n-as baga in seama. Daca vine si-mi spune el ca asa si pe dincolo, tot nu-l cred ( precis aia a sarit pe el si l-a luat pe dinainte). Si mai e ceva. Barbatii nu insala femeile. Femeile se urasc ata de mult incat se insala intre ele. [cool] s-a retinut, da? barbatii nu insala niciodata [:D] "it's nice to be important, but it's more important to be nice"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui mianna
fetili, nu ma pot abtine sa nu impartasesc cu voi un post pe care l-am descoperit intamplator intr-un topic arhivat - de maaaare angajament: Nu am aflat pana acum de vreo aventura. Nici nu l-am intrebat. Si daca ar veni x sa-mi spuna ca una si ailalta n-as baga in seama. Daca vine si-mi spune el ca asa si pe dincolo, tot nu-l cred ( precis aia a sarit pe el si l-a luat pe dinainte). Si mai e ceva. Barbatii nu insala femeile. Femeile se urasc ata de mult incat se insala intre ele. [cool] s-a retinut, da? barbatii nu insala niciodata [:D] "it's nice to be important, but it's more important to be nice"
Asta ma enerveaza pe mine cel mai mult. Ca barbatul nu este de vina niciodata. Este de vina cealalta, soacra , socrul , sunt de vina prietenii , vremea , sarcina , hormonii, conexiunile neuronale si ariile cerebrale diferite ,e de vina sotia ca nu se mai epila total, ciorba era prea sarata si perna era pusa cu nasturii in sus. Dar barbatul sigur nu este de vina. Mie mi se pare foarte simplu: in viata fiecare alege ce sa faca. Daca vine la mine Richard [olala] eu aleg ce sa fac . Bineinteles voi alege sa nu fac nimic , cu toate ca prietenul imi da voie(si daca prietenul ma inseala il voi bate cu cu ura , ca l-am ratat pe Richard[:D] ) Si mie imi place cum arata un prieten de-al meu, ma atrage dpdv fizic , dar aleg sa nu fac nimic pt. ca ma pot controla. Si daca vreodata voi face ceva, voi face pt. ca asa am ales eu in momentul acela , nu pt. ca m-am certat cu prietenul , ca erau 25 de grade si nu 27 cum scria pe net, sau pt. ca mi s-a sifonat rochia si eram nervoasa. Eu sunt de parere ca avem o viata (cred si in reincarnare , da' cum nu putem constientiza , o traim numai pe asta prezenta[:D] ) si trebuie sa profitam , sa facem ce vrem si mai bine sa regretam ca am facut decat ca nu . Dar toate astea pana la un punct , pana la a rani o persoana draga. Prefer sa ratez un posibil orgasm de jumate de minut cu cineva care ma atrage , decat sa provoc suferinta si sa ma simt eu aiurea jumate de viata. Da' poate e din cauza ca sunt capricorn [:D] "Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc " ***Fur is for petting** http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100 http://www.flickr.com/photos/greecky/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...