Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunt amanta (4)


Oaspete marius

Recommended Posts

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Conchita, Nu ai dreptate. Nu persoana este combatuta, ci ceea ce scrie ea. Nu iti mai dau raspunsuri in privinta acestui pseudonim. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
lisaelisa, inseamna ca nu mai stii ce vorbesti. pe pagina precedenta te miri profund la persoana, urmand spiritul de haita desteapta inaugurat inaintea ta de fiecare data cand vine vorba despre noideea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa Povestile acestei fete sunt de domeniul fantasticului, iar faptul ca mai da si sfaturi, fara sa fie constienta ca povestile sale se bat cap in cap cu sfaturile de femeie, care stie sa puna punct unor situatii conflictuale, imi starneste reactia asta [help] [:0] [starwars]. Parca ar avea dubla personalitate.[alcool] Si-a schimbat pseudonimul, iar apoi a anuntat ca ea este fosta nustiucum.[:0] Atunci, ce rost a mai avut sa o ia de la capat sub alt pseudonim !!![alcool] Sincera sa fiu, mie aceste istorioare mi se par ireale. [:-@] Scornite de un creier care se plictiseste. [xx(]
Vorbesc de ceea ce a scris. Bineinteles ca sunt uimita de asemenea atitudini antagonice... lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Conchita, Despre a le cui devieri de comportament vorbesti ? Despre ale noastre, astea care s-au aruncat in lac sa scoata piatra lui noideea ?[:D] Nu cred ca 50% din casniciile romanilor se incadreaza la cea a acestei fete. Am mai spus : eu nici nu cred ca este adevarat ce tot povesteste ea... Toate ne mai certam cu sotii, unele mai afla ca sunt inselate si, cu chiu cu vai, trec peste... Dar de aici, pana a fi ceva de rutina sa fii batuta, injurata, izgonita, este cale lunga. [alcool] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Da-mi voie sa nu fiu de acord cu tine! Inseamna ca tu inca mai crezi in "Fat-Frumos" Dar de aici, pana a fi ceva de rutina sa fii batuta, injurata, izgonita, este cale lunga. Ai sa razi- cazurile sint mult mai multe decat ai vrea tu sa crezi. Procentajul este infricosator. Cat despre Noideea, nu ai de unde stii ce e in viata ei. Nici eu nu-mi pot da cu parerea. Faptul ca are curajul sa-si spuna "of-ul" este un pas inainte. Important este sa mearga inainte, nu inapoi. A arunca cu pietre este usor. A intelege durerea si suferinta altuia, este mai greu. Nu da cu rosii, dar deasemenea nu cred ca Noideea a "deviat subiectul". Chiar deloc. Inteleg frustrarea unora dintre fete, deoarece ea nu le-a urmat sfaturile, poate nici macar nu le-a dat crezare, dar asta nu inseamna ca trebuie rastignita. Lisaelisa, tu esti pe forum de 4 luni. Eu sint de cativa anisori. Cu toate astea, eu nu pot spune ca sint "experta", si nici nu cunosc cu adevarat situatie Noideei. Nici tu nu cred ca poti spune ca o cunosti, sau ca minte, sau ca este un "pseudonim". Daca maine eu mi-as inchide contul, si ma decid peste 3 luni sa ma intorc aici cu un alt ID, nu inseamna ca sint o mincinoasa sau ca am mintit despre tot ce am scris aici timp de 3-4 ani, sau ca ma ascund. Este un simplu ID- o "porecla"- nimic mai mult. Nu inteleg de ce noi- ca "femei" sintem atit de necrutatoare fata de alte femei... olguta12 "Fear less, hope more; Whine less, breathe more; Talk less, say more; Hate less, love more; And all good things are yours." [copil][url="http://www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5"] GALUSHCA IN ACTIUNE[/url] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=84271"] POVESTEA DREI PISHCOT[/url][bis] [comoara] [url="http://amintiridealtadata.piczo.com/?g=1&cr=4"] Amintiri de alta data...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ah, uitasem :
Citat:
citat din mesajul lui conchita cand ai suferit tu, am fost langa tine sa te apar.
Si eu ti-am luat apararea in cateva randuri. Dar nu m-am gandit " sa-ti scot ochii " cu asta, atunci cand parerile tale nu au concordat cu ale mele. [:D] lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa ... s-a ajuns, ca de obicei, la "pro sau contra noideea". si amantele noastre unde sunt?? [url="http://dctimisoara.blogspot.com/2009/01/emma-este-iubire.html"]A fost o data o printesa ... Emma![/url] [mamica] mamica lui [copil]Matei Stefan 12.03.2007 [url="http://b2.lilypie.com/YEbgp3.png"]Varsta lui Matei[/url] Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
Pentru ca am fost inselata de multe ori in viata, dar si abuzata, m-am intrebat de multe ori daca si inselatul asta este o forma de abuz? Ce simte celalalt partener in momentul in care descopera ca a fost inselat? Isi pierde increderea in sine, se blameaza pentru greseli inchipuite, se simte ultimul om, intra in depresie, nu poate functiona "normal" o perioada etc. Daca s-a intimpat o data sa cada in plasa este altceva, dar o persoana care inseala cu buna stiinta inca o data si inca o data... oare nu este cumva un abuzator emotional si sexual? Iar partenerul care sta si "inghite" de fiecare data...oare nu este o persoana abuzata care nu poate iesi din acest abuz?
Atunci "amanta" este numai unealta folosita pentru a cauza durere??
Foarte interesant modul in care pui problema. In unele cazuri, este posibil. Un barbat care inseala continuu are o problema de ordin psihic sau educational. Femeia care accepta un asemenea afront - la urma urmei -, este o victima ce nu constientizeaza, pt moment, ca trebuie sa rupa latul din jurul gatului. Ea ar putea iesi din cercul vicios ajutata ori de apropiati, ori de carti sau reviste de specialitate sau de psiholog. In orice caz, informarea este de un real ajutor in cazurile de abuz de orice fel. Edit : Happy, revino cu mesajul. De ce l-ai sters ? Problema propusa de tine spre dezbatare, este foarte interesanta. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amantele (Anna ,Natacha) nu au decat doua solutii : sau apar si spun ca si-au dat seama ca au gresit , ca parerile multora de pe forum le-au ajutat si-atunci dau raspunsul mult asteptat si vor fi laudate sau nu mai apar deloc pentru ca ele continua sa fie amante . Nu si-au schimbat pct de vedere si nici nu mai au prea multe de spus in plus . Acestea sunt variantele sincere . Pentru ca mai sunt si cele mai putin adevarate , in care vor spune ceea ce se cuvine ,ceea ce supara mai putin. Eu cel putin , in calitate de amanta, asa am facut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui lisaelisa
Nu sunt necrutatoare. Pur si simplu nu cred nimic din povestile ei. De acum, nu mai dau nici-o explicatie despre ceea ce cred eu de acest nick. Mai luati la puricat si alte comentarii in privinta acesteia. lisaelisa mami de Ancuta [aerob] ingeras iubit si dragalas
Ba chiar esti necrutatoare...si nu ai pic de intelegere fata de durerea celuilalt. Ai demonstrat asta in mai multe randuri. Cum vezi ca e rost de scandal, hop si tu... Nu sunt de partea Noideei, fiindca nu o cunosc, asa cum am scris si la subiectul deschis de ea, amintit si mai sus, dar nu inteleg de ce trebuia adusa in discutie aici schimbarea numelui ei, sfaturile pe care le da si nu e indreptatita sa o faca...Toate astea nu-si aveau rostul. Ai tinut mortis sa inciti spiritele si oamenii sa-si reaminteasca de ea si de cat de jalnic este sa dea ea vreun sfat. Si, ca sa nu fiu inteleasa gresit, nici eu nu sunt de acord cu ce scrie ea, cu modul cum vede lucrurile, cum accepta viata, si daca vreau sa intervin sa-i spun ceva referitor la asta, o voi face, insa fara sa ma ridic pe un piedestal pe mine, de unde sa o privesc de sus. Vai ce fericita sunt eu, ce viata armonioasa si echilibrata am , si tu nu reusesti nimic, fiindca esti un om slab si lipsit de orice urma de vointa! Atitudinea ta, Lisaelisa, mi se pare total lipsita de empatie,....chiar te simti atat de indreptatita sa ridici piatra si sa dai!? alsa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...