Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?


Recommended Posts

gata, s-a terminat si concediul nostru Am venit ieri din Saturn, unde am stat intr-o garsoniera (camera tripla, cu baie si bucatarie). 14 nopti, 15 zile... am avut vreme foarte buna. Mancare ieftina la impinge-tava, plaja destul de aglomerata (sau nu mai sant eu obisnuita, ca in ultimii ani am fost in septembrie) Am facut plaja si in 2 Mai, la nudisti [:D] Am avut si cainele dupa noi, distractie maxima [:D] Per total m-a costat tot acest sejur cca. 32 milioane lei vechi, sant multumita ca am iesit relativ ieftin. Am facut o excursie de o zi la Balcik cu oprire in Laguna White (parca asa ii zice), plaja ca si inexistenta, drumuri nasoale... nu mi-a placut Va pup Ingrid si Cristi 7 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mai stiti ceva locatii frumoase...sau nimic din 2010 pana acum. Noi vrem sa mergem la mare in Ro cu doi copii la o pensiune/hotel pe plaja, conditii decente, loc de joaca etc. Multumesc Larisa mamica de Nectarie [auto] (22 iulie 2010) si Alexia [zana](13 iulie 2006) https://picasaweb.google.com/roparo/Vara2011#
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Abia am venit de la Eforie, Vila Ioana,mai exact.Am luat informatiile de pe net,si cu o singura mare exceptie,a fost ca in prezentare. Sa incep cu negativul.......desi in prezentarea de pe net spuneau ca fiecare camera are AC,noi nu am vazut asa ceva..........Camera foarte curata,intretinuta zilnic,curtea fara fir de praf sau frunze uscate. Proprietarii foarte atenti cu proprietatea lor,indiferent daca asta inseamna sa atraga atentia copiilor sa nu se joace cu mingea de plaja,sau unui batran sa nu apese pe intrerupatorul cu senzori . In rest,vazandu-i asa nu ne-am permis decat sa facem o cafea.........nici macar nu am indraznit sa cumparam macar un pepene,pe care sa-l mancam in pensiune. Asa ca,fie iti ingrosi obrazul si treci peste bombaneli si iti pregatesti o cina sau un gratar,fie mananci doar in statiune. Sa concluzionez....cine vrea cazare intr-o locatie extrem de curata si chiar frumoasa(pt cine tolereaza kitsch-ul)linistita,si ordonata,sa aleaga cu incredere vila Ioana din Eforie Nord.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa completez impresiile despre Eforie. masa..mancam la un impinge tava unde ciorba era 5.5 ron,un felul 2 costa 8.5 ron,o garnitura sau o salata 3 ron.Mancare proaspata,gustoase,portii generoase. dimineata o placinta dobrogeana sau ceva de patiserie...cam 4 ron bucata,hamsiile 3-4 ron portia. Apa si sucurile la preturi nesimtite(n-am gasit un pepsi la pet de 2.5 l fara 8 ron nici macar la alimentara.........ca in locurile de luat masa era 6 ron 1/2 l. Produsele de plaja au preturi rezonabile daca ai rabdare sa cauti o casca de plaja cam 7 ron,o veste de apa la fel,ochelari de apa 5-10 ron.Sezlongul costa 20 -25 ron pe zi,insa sunt destule locuri unde stai pe prosop destul de aproape de apa. 6 gogosi yamy costa 5 ron,un porumb 3 ron...........bucuria copilului nepretuita(sa parafrazez reclama).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte urat sa te cazezi undeva si sa te simti ca la inchisoare, sa auzi mereu "nu pune mana, nu...nu". Astia nici nu merita sa le faci reclama, ni-na. Lasa-i sa stea singuri in muzeul lor.[xx(] oana, cea mai buna plaja din Eforie Nord este la Belona, intrarea in apa este lina, fara pietre, iar apa curata. Iar de mancat, iti recomand cu toata increderea, autoservirea Imperial. Se afla tot in zona Belona, langa rond, e o terasa cu scaune albastre, iar la etaj are gelaterie. Noi acolo mergem in fiecare an si niciodata nu am avut probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si in golfulet,langa yahturile lui copos e ok plaja,intrarea lina in apa si nu prea sunt pietre.Pe noi ne-a salvat lunea trecuta cand la Belona era furtuna si vantul starnise nori de nisip,iar acolo era ok. Dar fiind spatiul mic pentru cearceafuri,e bine sa vii dimineata acolo,e destul de aglomerat dupa 8-9. Subscriu in legatura cu mancarea,am fost 3 familii cu trei copii,fiecare manca ce-i poftea sufletelul,si nici unul nu am avut probleme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...