Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?


Recommended Posts

noi am mers ani de zile la mare cu copiii in RO (adica de 10 ani de cand am copil) nu pot spune ca am avut conditii extra dar nu am facut nici enterocolita vreodata, indiferent ca am mancat la hotel sau aiurea. in principal, am optat pt hotel cu toate mesele incluse, ca sa nu fim nevoiti sa alergam aiurea dupa un loc de luat masa. totusi, daca e sa fac un bilant si sa spun unde ne-am simtit cel mai cel... a fost la ef. nord, la hotel adriano. ceea ce a facut diferenta a fost ca hotelul este fix pe plaja, ceea ce ne-a permis sa stam mai mult pe malul marii decat in orice alta ocazie... hotelul are 3 stele, foarte curat si nou (cand am fost in 2007, era abia dat in folosinta) pretul nici prea prea nici foarte foarte, doar ca nu au restaurant propriu. pt masa insa am avut mare noroc si am gasit o terasa exact vis-a-vis de hotel, pe plaja. mancarea excelenta, tot felul de specialitati, scumpisor dar a meritat. seara copiii se jucau in nisip sau innotau pana la 21-22, mancam si ne plimbam pe plaja, am stat mai mult ca oricand in buza marii... loc de joaca nu era dar nu ne-a lipsit (e oricum ceva mai departe); ai mei s-au jucat numai in apa si cu nisipul. ********** ANAMARIA, mami de 2 baieti ca in filme: [bonjovi] Nascut pe 4 iulie (2000) si [cri] Vineri, 13 (iunie, 2003) [url="http://community.webshots.com/user/miremirion"]poze cu frumosii mei (si nu numai [;)] )[/url] [url="http://ganduriaiurea.wordpress.com/"]Blogul meu... under construction [olala][/url] Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu inseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Citat:
citat din mesajul lui Claudia_28
Dupa multe incercari, anul trecut am stat la hotelul Iris - Nalba din Jupiter. Hotelul este clasificat la 3 stele, dar este foarte frumos. Camerele sunt destul de mari, era curatenie. Hotelul nu este departe de mare, cred ca la vreo 100 de metri de plaja. Ce ne-a impresionat pe noi au fost gradinile, care erau superbe, totul era ca o oaza de verdeata. Personalul a fost foarte dragut, se facea curatenie aproape in fiecare zi. Singurul lucru oarecum neplacut era faptul ca nicio camera nu avea balcon, dar pentru noi nu a fost un dezavantaj major. Si inca ceva, plaja unde mergeam era extrem de aerisita (in sensul ca daca mergeam la 9 - 10 tot mai gaseam locuri), iar in zona respectiva din stabilopozi s-au facut niste mici golfulete unde apa este foarte mica si foarte potrivita pentru copilasi. Una peste alta anul acesta nu mai vrem sa experimentam cu alte hoteluri, asa incat vom alege sa mergem tot acolo. Va doresc vacanta placuta, indiferent de ce hotel alegeti. Claudia [mamica] Alexandrei, 10.12.2003
Si noi aveam de ales intre Iris-Nalba-Mimoza si Rio si am ales cel din urma. Sper sa nu ne insele asteptarile, urmeaza sa mergem si cu fetita noastra de 1 an si 3 luni. [:)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147621"]POVESTEA MIRUNEI[/url] [url="http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165"]POZICI MIRUNICA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui claudela
Citat:
citat din mesajul lui Claudia_28
Dupa multe incercari, anul trecut am stat la hotelul Iris - Nalba din Jupiter. Hotelul este clasificat la 3 stele, dar este foarte frumos. Camerele sunt destul de mari, era curatenie. Hotelul nu este departe de mare, cred ca la vreo 100 de metri de plaja. Ce ne-a impresionat pe noi au fost gradinile, care erau superbe, totul era ca o oaza de verdeata. Personalul a fost foarte dragut, se facea curatenie aproape in fiecare zi. Singurul lucru oarecum neplacut era faptul ca nicio camera nu avea balcon, dar pentru noi nu a fost un dezavantaj major. Si inca ceva, plaja unde mergeam era extrem de aerisita (in sensul ca daca mergeam la 9 - 10 tot mai gaseam locuri), iar in zona respectiva din stabilopozi s-au facut niste mici golfulete unde apa este foarte mica si foarte potrivita pentru copilasi. Una peste alta anul acesta nu mai vrem sa experimentam cu alte hoteluri, asa incat vom alege sa mergem tot acolo. Va doresc vacanta placuta, indiferent de ce hotel alegeti. Claudia [mamica] Alexandrei, 10.12.2003
Si noi aveam de ales intre Iris-Nalba-Mimoza si Rio si am ales cel din urma. Sper sa nu ne insele asteptarile, urmeaza sa mergem si cu fetita noastra de 1 an si 3 luni. [:)] [url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147621"]POVESTEA MIRUNEI[/url] [url="http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165"]POZICI MIRUNICA[/url]
Va doresc sa va simtiti foarte bine. Noi suntem multumiti de statiunea Jupiter, mi se pare potrivita pentru cuplurile cu copilasi, tocmai pentru ca plaja nu este asa de aglomerata (cel putin in partea inspre Olimp), iar apa este foarte mica si potrivita pentru copii. Claudia [mamica] Alexandrei, 10.12.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, ne-am hotarat. Hotel Cleopatra din Saturn. Nu sunt foarte entuziasmata, pentru ca am citit parerile unor care au fost acolo si majoritatea eru negative....Oricum, daca va fi teapa, probabil ca nu vom mai merge la mare in Ro...niciodata... Dar, speram ca va fi bine! Va multumesc tuturor pentru idei si raspunsuri! Mami de Ioana&Filip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claujro, nu cred ca mai mergem acolo, ne-am sucit pentru Modern din Mamaia (unde nu vroiam initial sa merg).. Acum, cu parerile astea ale celor care posteaza pe diverse site-uri...unele mi se par exagerate (adica ne mai trezeam cu gandaci zburatori si la 5 stele in Albena). Ca sa nu mai spun ca unul zice ca a fost excelent, iar altul execrabil...om fi noi diferiti ca asteptari si standarde, dar chiar sa percepem atat de diferit? In fine...mai vedem :) Mami de Ioana&Filip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am saturat de parerile ipocrite cum ca in Mamaia nu este bine,plaja murdara,etc.Am mers 15 ani la rand,cunosc aproape fiecare hotel...depinde ce iti doresti...In ultimii 5 ani nu am mai mers,anul trecut,dupa 5 ani,am fost din nou la Mamaia. Daca doriti sa mergeti cu copilul si departe de zona galagioasa alegeti complexul COMANDOR.Format din 3 hoteluri:Comandor,Amiral si Orfeu.Plaja este superba,mancare proaspata(pentru ca nu ramane de pe o zi pe alta ca la "all-inclusive",si in plus, fiind putini turisti,se gateste in fiecare zi).Este situat pe malul marii iar plaja este imensa(peste 100 de metri). Daca intrati pe jurnalul.ro ,la camere web veti vedea o imagine din Mamaia chiar de pe hotelul Comandor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi mergem la Ef.Nord, Europa, anul acesta. Am fost si aucm 2 ani, si a fost super bine. Mancare excelenta, curatenie, spatiu in camera, personal zambitor, saritor. Singurul inconvenient este drumul spre plaja. In rest, totul ok!
Albinutzza[mamica]& [url="http://community.webshots.com/user/bondarelul"][foto]Luca bondarelu'[/url][bonjovi] 07 Iulie 2005 & [url="http://community.webshots.com/user/albimik"][foto]Albimik Maria Antonia[/url] [copil]1 Februarie 2007 The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...