Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Unde sa merg la mare cu copiii in Romania?


Recommended Posts

salutare voaim anul acesta sa luam bilete la hotel delta in jupiter, tocmai pt ca am citit ca au amenajat spatii de joaca pt copii si plaja copiilr. acum am citit ce ai scris flori ....si nu mai stiu ce sa fac as fi mers si in saturn dar acolo nu am fost de cand eram eu mica si nu mai stiu nici cum e plaja si nici spre ce hotel sa ma indrept...sunt intr-o ceata foaaaarte deasa. noi am mers de vreo 3 ani incoace la mamaia si sincer m-am cam saturat, as fi incercat si alte statiuni. ma puteti ajuta eventual cu referinte despre hotelurile si plaja din saturn multumesc [pup] adriana & [url="http://community.webshots.com/user/ad_rianna71"][zana]Bianca si [auto] Tudor[/url] (03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Noi am venit saptamana trecuta din Saturn. A fost mult mai bine decat ma asteptam. Am stat la casute intr-un camping, destul de aproape de mare. Super ingrijita locatia, a fost minunat pentru copii si pentru noi! Ash fi inebunit la hotel cu nazdravanii mei, dar asa: camera de 3 locuri (noi 2 adulti+ 3 copii), baie, veranda la casuta, loc de joaca in camping. Am mancat numai la autoservire: ieftin si curat. De plaja am fost foarte multumitzi: plaja larga si curatzica, intrarea in apa ok. Una peste alta am facut o alegere buna, cred ca la anul recidivam. Incomparabil mai bine decat in Cap Aurora (unde am fost acum 3 si 4 ani). Statiunea cam neingrijita: aleile, spatiile verzi (cam pline de mizerii). Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi ai specificat ca nu Mamaia,eu iti recomand cu maxima incintare Hotel DelMar,deschis anul asta. Iti pun si un link sa il vezi: http://www.plaja.ro/hotel_del_mar_mamaia_romania/ Am fost saptamina trecuta si pot vorbi la superlativ.Conditii,curatenie,personal,masa,totul la superlativ. Inconvenient:plaja am facut la iesirea spre Navodari din Mamaia.Dar daca mergeti cu masina,este ok.10 minute.De mincat seara am mincat 4 seri la Scoica Land de care ne-am indragostit.Este si loc de joaca. http://www.lascoicaland.ro/ Initial am ezitat data fiind pozitia hotelului-vis-a-vis de Select-insa aleea este extrem de linistita si chiar a meritat. Preturile nu sunt de 4 stele si ce e fain e ca au SPA gratuit,sala de sah,table,remmy la mezanin unde chiar e fain seara. Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ne sucim iar si tot la mamaia o sa ajungem pana la urma. as fi optat pt comandor sau savoy dar asa de in nord nu am stat niciodata si nu stiu cum este. nu stiu nici daca se pot gasi locuri bune pentru masa pt ca vrem sa luam doar mic dejun....mi-au ajuns chelnerii nesuferiti si "pufnaitori" care trateaza foarte urat clientii platitori de bonuri valorice. lascoicaland arata foarte bine e cumva in zona acestor hoteluri? iarasi ma gandeam la hotel central pentru ca am auzit lucruri bune despre el...stiti ceva ? exista restaurante in zona, eventual ceva gen "impinge tava"? adriana & [url="http://community.webshots.com/user/ad_rianna71"][zana]Bianca si [auto] Tudor[/url] (03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ad_rianna, la savoy am stat si noi - vezi impresii acum cateva postari. Masa in zona: la Orfeu au bufet stil impinge-tava si la pranz si seara, am mancat fff bine si ieftin. La Comandor au mancare buna, preturi bune, dar portii infime. Noi de cele mai multe ori am luat masina si am mancat undeva mai in centru (la capatul din centru al telegondolei sunt o gramada de terase.). Plaja de la Savoy-comandor e cea mai faina din mamaia, infinit mai buna decat cea de la Central. Acolo nu stiu ce s-a intamplat, a mancat-o mult marea in ultima vreme, de-abia a mai ramas loc de vreo 2 randuri de cearceafuri. Cu masa la Central nu stiu exact cum e, probabil la hoteluriel din zona sau in zona comercila de care spuneam mai sus...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ad rianna eu am stat anul trecut la Central a fost ok, loc de joaca, inclusiv leganute pe plaja in zona,terasa, piscina si am mancat la restaurantul hotelului unde asteptam mult dupa mancare, dar era buna. autoserviri parca nu erau in zona. Era o terasa la 5 min de mers spre nord, dar cam scumpicica [mamica]Anca cu [copil]Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)[url="http://www.flickr.com/photos/9330118@N03//"]poze[/url],
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana inca nu v-ati hotarat?[:D] Noi plecam in 19 spre Mamaia,hotel Tomis.Sper sa fie ok.[:D] Ramonel,mami de [aerob] Bea(08.11.2007)
2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pãmant!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ramonelule [pup] dupa cum vezi nu ne-am hotarat si cu cat trece vremea parca sunt tot mai nehotarata [:)] acum oscilez intre hotelurile savoy si central...savoy mi se pare mai ok dar parca este foarte departe de zonele "de distractie" ca sa zic asa, parca nu prea am chef de plimbat cu masina seara. mai ales ca am citit pe "supereva" ca cineva a fost la savoy si le-au intrat lilieci in camera [bang] poti sa-ti dai seama cam cat de oripilata sunt. maria_alexia tu ziceai ca ati fost acolo, ati vazut lilieci din intamplare? central-ul mi-a placut de acum vreo 2 ani cand am fost la modern si era chiar langa el noi am pleca dupa 20 august asa ca mai avem putin timp...locuri sa mai fie [:)] ramonella va doresc un concediu frumos si fara probleme si poate vii si cu impresii adriana & [url="http://community.webshots.com/user/ad_rianna71"][zana]Bianca si [auto] Tudor[/url] (03.11.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...