Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Acu' daca tot am intrat pentru sarbatorita noastra, sa mai spun si despre noi cate ceva [:D]....caci am fost cam lenesa [flo] Deci, am revenit din concediu acum vreo 10 zile; a fost super, o combinatie frumoasa intre lenevit pe marginea piscinei intr-o locatie superba, cu o priveliste si mai si, si plimbari prin imprejurimi. Dar de asemenea ca orice concediu...s-a dus [:D]. Acum back to reality...desi sa va spun sincer eu tot in CO ma simt...nu stiu ce sa mai fac sa ma mobilizez [:D]; inainte eram dependenta de emailurile mele, si lucrul non-stop, acum nu mai imi vine sa ma uit pe ele....; am gasit 380 in inbox cand am venit....200 inca nerezolvate [:D]. Un motiv are fi masajele siathu pe care le fac de cand m-am intors (sau mi se fac [:D]); nu am crezut prea mult in ele la inceput, dar dupa doar doua, sunt toata o floricica, PREA relaxata, zburand imprejur de la piscina la film si de la film la zumba si tot asa, si...fara prea multa pofta de mancare!!!! Eu care mancam serios de regula si am mai si venit din CO cu stomacul dublu, dupa primul masaj deja nu am mai avut apetit ca inainte, pot sa stau o zi doar cu apa sau ceai verde, fara sa ma fortez, doar ca nu simt nevoia; mai mult.....nu mai manac carne...si nu ca vreau asta dar...nu mi se da...o tot tin pe rosii cu mozarella si alune/cereale. O fi caldura de vina ???? [:D] Ma rog...va tin la curent [:D]. legat de film am fost alaltaieri la Sex and the city 2 - m-am hizilit super, vi-l recomand [:D]. Alta: in fiecare an cam prin Mai compania imi obtinea permisul de munca, caci de..suntem romani [:D]. In alta ordine de idei, noi nu am avut ID electronic in BE primii 2 ani; anul trecut, sotul meu cu flamanda lui, s-a luat de cele de la primarie ca ar trebui sa avem si noi electronic, nu sa tot umblam cu foi A4 dupa noi, de se uita toata lumea ciudat cand le scoteam [:D]. S-au mosmondit doamnele, cu hartii pe la minister si asa mai departe, dar dupa trei luni, in Noiembrie ne-au emis frumusete de ID roz [:D]; acum, inapoi la permisul de munca: am dat firmei copii dupa toate cele, si vine raspunsul oficial de la Ministerul Muncii: NU MAI AM NEVOIE DE PERMIS DE MUNCA! Eu...nu cred nik: am inceput sa intreb, sa contest, sa le reamintesc ca nu se poate, etc...pana cand m-a luminat Legal department: intradevar, cu anumite exceptii, daca ai ID F+ sau E+, nu mai ai nevoie de permis de munca; iar noi asa avem...de ce...nu stiu zau. Dar este bine de stiut...si poate ne ajuta si pentru sot...ca tot nu vroia nimeni sa auda de el cu permis de munca.... Gata, va las acum, va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ardeiash imi pare rau..daca stiam...tocmai de 20.07 am trimis un DHL cu acte la Bucuresti...sorry, nu am drum pana acolo pana pe 19 August, cand ma duc sa imi culeg familia imprastiata care incotro [:D]. Apropo de acte, copchilei mele i-a expirat pasaportul in Apr, iar noi, ca niste parinti normali, ne-am dat seama dupa...[:D]; si aveam bilete re RO pentru amandoi pe 16 IUL, la 3 zile dupa intoarcerea din concediu..; asa ca ne-am tot fatait pe la Ambasata pentru titluri de calatorie cu programare si imputerniciri (sa-i scoata sotul pasaport singur fara mine in tara)...le-am rezolvat pe toate, si le-am predat sotului cu sfintenie, sa nu le uite la plecare....; si nu le-a uitat...doar ca nu a mai luat si alteceva..;cum ar fi certificate de nastere, casatorie, etc...[:D]; asa ca le-am trimis de urgenta prin DHL. Dar sunt linistita, au fost deja la pasapoarte si au depus actele, il va avea pana ne intoarcem in BE; bineinteles ca imputernicirii super ofciciale facuta la Ambasada RO in BE ii lipsea o virgula sau ceva de genul...stiti voi...dar a convins-o sotul pe doamna intr-un tarziu...pfffffffffffff[:D] [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si inca una legata de ambasada: plec la Toronto si New York a 2-a saptamana din August; imi trebuie viza pentru Canada si USA, stiu, dar nu ma ocup din timp...ca se ocupa firma; vind din CO, deci deja destul de tarziu pentru vize, si imi spune firma ca sunt exceptie, ca ei nu prea au cazuri si ca...trebuie sa ma ocup singura. OK, pentru USA depun repede cererea online (sper sa ma cheme in timp util, nici o programare pana acum [:-@]) iar pentu Canada...surpriza: nu este serviciu pasapoarte in BE! Belgia si Luxembourg sunt deservite de ...Paris; cum sedinta principala unde am 2 zile prezentare, si vin 8 oamenti special pentru mine este in Toronto, si este vara, deci lume multa in CO, m-am imbarcat frumusel a doua zi de urgenta pe Thalys si m-am deplasat la Paris, sperand sa-i conving sa mi-o dea intr-o saptamana, sa pot trimite pasaportul apoi si la ambasada SUA, in timp util; in final, surpriza: exceptional de bine organizati, serviabili, atenti, nicidecum constipati; am ajuns la ambasada la ora 9 (cu toate actele in regula, formulare, invitatii, poze, etc) iar la 12.15 am avut viza pe pasaport. Bravo lor, jos palaria! Acum chiar ca va las ca v-am plictisit [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, welcome back!!!!!! Superbe pozele din concediu. [:)][olala] Mie mi-e groaza sa merg la ambasada. [bang] Am si eu un brat de documente de rezolvat, incepand de la transcrierea casatoriei pana la carte de identitate si pasaport romanesti expirate [:I]. [pup] Ror
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danyelana si Dia_tm : happy happy happy birthday .. sa fiti iubite fetelor ... miha: bine ai revenit ... misto ca pleci la americani.. [olala] poti sa-m i spui si mie cat te-a costat trimiterea documentelor in romania? ca fedex , de ex, e ultra /super scump ?! sarumana s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citat:
citat din mesajul lui ror
Adina236, sedere placuta printre noi si postari cat mai multe.[flo] Pentru prietenul tau care cauta "coleg de apartament" iti recomand Rombelul. Cred ca ar fi mult mai eficace decat DC. (www.rombel.com)
l-am vazut deja acolo .. adina bine-ai venit , chiar gofra , daca asa te simti [:D] s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup] ------------------------------------------- Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exprimetoi.net/forum.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...